zeeland 125 schande Middelburg Zou 't aol wè waer weze? Schroeweg Middelburg Orgelfestival brieven Nieuw Bonedijke Vergrijzing mm Autobedrijf Tholen B.V. verkoop onderhoud tuning aircoservice zaterdag 28 augustus 2010 WÊtÊUKÊÊKÊÊtÊKXMBÊBUÊBtKÊtlÊBÊÊÊIÊIIMtÊlÊtÊÊBMÊÊMÊMSnMÊÊIÊÊtÊÊÊtKBÊÊttXKÊÊBÊÊÊIÊÊÊÊÊÊIÊItÊtÊKÊÊKÊÊIÊÊtKÊÊIBKÊÊBBKÊÊtÊÊHÊÊÊÊÊKÊÊÊÊKÊIÊÊÊÊÊISÊIttÊÊtÊÊÊÊKIÊÊÊM Pieter Meulmeester van de wel stands- en monumentencommis sie van Middelburg zegt dat de ei genaar van het pand sinds 2008 meerdere keren is aangeschreven. 'Qua welstand ontsierend en aan tasting van het monument', con stateert de commissie. Tot nu toe keer te regelen dat via de Schroe- brug de stad uit wilde. Daarbij moesten ze regelmatig bestuurders tot de orde roepen. Uiteindelijk slaagde ze erin twee slagbomen zonder dat de eigenaar actie heeft ondernomen. Sinds dit voorjaar ligt de benodigde bouwvergun ning gereed. Dichter en staatsman Jacob Cats woonde van 1603 tot 1623 in het huis, dat nu een Rijksmonument is. De gevel werd in de 18e eeuw open te krijgen en vast te binden waardoor het verkeer toch door kon stromen. Rond 16.00 uur was de storing verholpen waarna de fi les snel waren opgelost. GOES - Het eerste concert van het Orgelfestival waarmee de 40ste ver jaardag van het Marcussenorgel wordt gevierd, wordt verzorgd door Arno van Wijk. Hij is de cantor/organist van de Grote Kerk in Goes. Het concert begint vrijdag 3 sep tember om 20.00 uur. Altvioliste Amerentia van der Kooij speelt mee. Kaarten, 10 euro, zijn verkrijgbaar bij de Grote Kerk in Goes. vernieuwd, op de sierlijst staat het jaartal 1751. In de gevel is een ïge-eeuwse herdenkingssteen inge metseld, en naast de deur geeft een bordje informatie over Cats. Spectrum: Vadertje Cats in NV brons MBZDGE GT-M L/ME BEPEPKTE OPLAGE/ €714.330,- Pnjsexcl kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Drie par algemene garanbe tot een maximum van 100.000 km. Dne jaar lakgarantie Twaalf jaar garantie tegen doorroesten van binnenuit Dne jaar Mazda Euro Service Vraag ons naar de voorwaarden van de genoemde actie Aanbieding zolang de voorraad strekt. TRAMPER GOES B.V. Pearyweg 2 4462 GT Goes Tel. 0113 - 23 07 68 lnfo£trampergoes.nl www.trampergoes.nl Bij veel problemen die Vlissingen teisteren is de diagnose hetzelfde: linkse politici zijn losgeslagen van de werkelijkheid en zijn dingen gaan doen waar gewone mensen niet beter van worden. Deze sof ties sluiten de ogen voor rondhan gende vernielzuchtige jongeren die in Nieuw Bonedijke zich misdra gen. Ondertussen lijden goedwil lende bewoners daar ernstig onder. Anders gezegd: stadsbestuurders en instanties draaien al jaren om de hete brij heen. Hoogtijd dat de geesten in het gemeentehuis rijp worden gemaakt voor een keihar de aanpak. Te beginnen met Brom snor terug op straat. Willem Cornells Murre Irislaan 16 4382 TN Vlissingen Leuk te lezen als je 's morgens met je grijze hoofdje de krant pakt. Je kunt tegenwoordig geen tv kijken of naar de radio luisteren of het woord vergrijzing wordt gebruikt. Je gaat jezelf schuldig voelen als je oud mag worden. Laat ik er eens iets tegenover stellen: moeders moeten tegenwoordig werken om het financieel te kunnen volhou den. Kinderopvang is prima maar ook vaak niet op te brengen. Dus passen duizenden opa's en oma's op hun kleinkinderen. En wat te denken van de vele ouderen, vaak boven de zeventig, die als vrijwilli gers helpen in ziekenhuizen en ver pleeghuizen en karweitjes doen die verpleegkundigen niet meer kunnen doen vanwege hun strak ke werkverplichtingen. Ze helpen met eten, drank rondbrengen, een praatje maken, dienst doen in win keltjes, kortom dingen die voor pa tiënten erg belangrijk zijn. A. van de Berge Arnelaan 31, Middelburg Zeêland op de fiets, is de leuze en 't werkt nog ok. Ik 't persoanlijk ervae- re. Me krege aollebei zin om ok es te gaen fietsen en dat was allank eleeë. Deur de wind zagge me d'r ok tegenop, mae daè was gauw wat op' evonde. A je d'r over dienkt om een elektrische fiets an te schaffen, mag je bie de fietsemaeker zö'n dienk een paer daegen gebruke. Glad voe niks. Dan ka je ervaere oe geweldig a dat is. Dus oans d'r op of en me konne dezelfden dag d'r ieder nog eên meekriege. Een korte demon stratie en me zoefd'n zömae wig. Tjoenge, joe- gen, a dat gin genoegen is, dan weet ik het ok nie mi. In een mum van tied were me in Goes. De vrouwe steld'n toen voor om es naè de meu belboulevard te gaen kieken, wan m' zin in een nieuwe banke. En noe ao me toch werachtig in de krante eleze dat, a je een banke kocht, je d'r mae liefst twaalf ca deaus bie kreeg. En nie zómae flau wekul, neê, een waeterkoker, een mixer, en sniemesien, een koffie zetapparaat en gae zömae deur. A je dat aol los kopt, bï je meêr kwiet dan a de banke kost. Oe a dat toch kan!? Zou 't aol wè waer weze? Afijn oans ni binnen en ik wou 't eigenlijk nie gloave, mae 't was aol waer. Me krege zelfs nog koffie en de mensen were utermae- te vriendelijk. En banken, zövarre as a je kon kieke banken. In een wup ao me d'r eên uut' ezocht en in de gauwigheid rekenden ik uut a me d'r ongeveer veêrtig euro mie verdiend ao. Bie 't ofrekenen kwam d'r min of meêr een aapje uut de mauwe. Voe 't bezurgen vroege ze nae on- derd euro. 'k Docht dat kunne me zelf ok wè en ik zei da 'k 'r laeter op de mirreg om zou komme. Me bin naè een garage eree van een bekend automerk en ik zei da'k belangstelling ao voe een wat zwaerderen auto dan die a me noe vanwege het mee kunne nemen van twï elektrische fietsen en ok nog mie vee ruumte voe a me tege- liekertied op vekantie gae. Die wees 'r op eên die a'k in de re clame ezien ao op tv. En werkelijk, wat was dat een makkelijke en comfortabele waegen. Nae een praatje over de inruil van onze ei gen auto en awee een bakje koffie, gieng het erop lieke a me wè toet een vergeliek zoue kunne komme. 'k Zou 'r graag es in rieë', zei ik tegen de verkoper. Dat was glad gin pro bleem, daè stoeng een au to greêd en die moedig den ons zelfs an om een lekker rondje te doen. En zó reeë me even laeter in een prachtigen auto de meubelboulevard op en laaiden de nieuwe banke en de twaalf ca deaus in. Naèr uus, uutlaaie en wee vrom. J' ao de buren es motte zie kieke. In de garage 'k eêst m'n bewon dering over d'n auto uut'esproke en vervolgens ezeid da 'k het finan ciële plaetje nog es even op m'n ge mak wou bekieke. Gin probleem. Wat bin d'r toch nog vee vriende lijke mensen op de waereld. Mie een omwegje bï me op gemak op de elektrische fiets vrom esnord. Jammer a me d'n aoren dag mie een dekenreisje mee mos- te, wan aors ao me ze nog een dag kunne gebruke. O ja, me nog een blender te kööp, wan me wete nie wat a me daè mie motte doe. Reacties: Werrilaan 21, 4453 CA 's-Heerenhoek of e-mail:cn.zeeuws@zeelandnet.nl Nassaulaan Middelburg OPEN HUISl 4 September van 10 uur tot 12 uur MÊÈÊÉÊm 881 Klaar voor je eigen Stek? Bekijk, vanuit de Nassaulaan 119 geheel vrijblijvend diverse appartementen aan de Nassaulaan. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op www.jestek.ntof wwvv.m2makelaars.nt Vanaf 95.250,- k.k. mmmm - foto Mechteld Jansen ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27