aanvallers sport25 Ajax en FC Twente wacht loodzware klus in poulefase Champions League Ricky van Wolfswinkel is tegen Celtic de held van FC Utrecht 'Ik deed het niet goed bij die 2-0. Dit is een aardige dreun die we krijgen.' Loting Champions League vrijdag 27 augustus 2010 Feyenoord-aanvoerder Ron Vlaar door Hans Leber CENT - Het jonge Feyenoord kan geen ervaring opdoen in Europa. Met een 2-o-nederlaag kwam gis teravond in Gent een einde aan de hoop op de groepsfase van de Eu ropa League. Een sportieve én een financiële domper. Feyenoords probleem ligt vooral vlak voor de goal van de tegenstan der. Eerder deze week trainden Ma rio Beens hulptrainers met de spit sen Sekou Cissé en Fedor Smolov. De ballen vlogen in alle richtin gen, behalve tussen de palen. De beleving was er niet, daar stonden geen gretige aanvallers die een doelpunt wilden maken. Zeker de steeds met zijn hoofd schuddende Smolov niet. Gisteravond was het niet anders. De van VW Venlo overgekomen Ruben Schaken is echt een buiten speler, die steeds contact met de zijlijn lijkt te willen hebben. Geor- ginio Wijnaldum schoot enkele ke ren op doel, maar zonder de over tuiging die hij zondag tegen Hera cles nog wel had. En spits Sekou Cissé's gevaarlijkste momenten wa ren zijn loopacties, eenmaal voor de goal leidden al zijn activiteiten tot niets. Met Smolov (voor Cissé) werd het in de tweede helft niet beter. Feye noord miste ook gisteravond de be zielende speelwijze van Jon Dahl Tomasson. Alleen een goed jaar van de nu nog geblesseerde Deen op leeftijd (33) kan het huidige Feyenoord ietsje verder helpen, lijkt het. Gisteravond was het pove re AA Gent in staat Feyenoord vaak onder druk te zetten, de jon ge Rotterdammers bleken er niet tegen bestand. Het kopdoelpunt van Yayah Sou- mahoro in de 34e minuut was het gevolg van een verkeerd verwerkte voorzet door Feyenoord-doelman Erwin Mulder. Bij het doelpunt van Elimane Coulibaly bleken de Feyenoordverdedigers, net als afge lopen zondag in Almelo, minder doortastend in de lucht dan de Gentse aanvallers. En Feyenoord was nog wel zo toe aan een langere Europese campag ne. Alleen al financieel, omdat de groepsfase de club een kleine twee miljoen euro kon opleveren. Pure winst, want niet begroot, zei finan cieel directeur Onno Jacobs eerder deze week nog. Maar ook sportief was de club toe aan internationale ervaring. Vorig jaar speelde Feyenoord (net als in 2007-2008) geen Europees voetbal, in 2008 werd vier keer verloren in de groepsfase. In 2006-2007 werd de groep over leefd, maar werd de dubbel daarna tegen Tottenham Hotspur niet ge speeld. 'Feyenoordsupporters' zón der ticket misdroegen zich op 30 november 2006 in Nancy. Een aan vankelijke geldstraf werd na een beroep door de Europese voetbal bond Uefa omgezet in onmiddellij ke uitsluiting voor de rest van het Uefa-Cuptoernooi dat seizoen. Manmoedig gooiden de Feyenoor- ders er aan het einde nog een slot- offensief tegenaan. Als de 2-0 in 2-1 zou veranderen waren ze toch nog door, na de nipte 1-0-overwin- ning in Rotterdam. Maar de be perkte kracht van het team in de eerste tachtig minuten van de wed strijd brak Feyenoord op. In de extra tijd miste Leroy Fer nog een grote kans. Feyenoord ontbreekt het aan scorend vermogen, een échte spits. AA Gent-Feyenoord 2-0 (1-0). 34. Soumahoro 1-0, 61. Coulibaly 2-0. Scheidsrechter: B. Paixao (Por.) Gele kaart: Thompson, Soumahoro, Adriano (AA Gent), Martins Inde, Fer (Feye noord). Aantal toeschouwers: 11.000. AMSTERDAM/ENSCHEDE - Ajax en FC Twente hebben zwaar geloot in de Champions League. Met Real Madrid, AC Milan en Auxerre als tegenstanders hoopt trainer Mar tin Jol op de derde plaats, die recht geeft op doorstroming naar de Europa League. FC Twente neemt het op tegen Champions League-winnaar Inter Milaan, Wer- der Bremen en Tottenham Hots pur. Ajax hunkerde naar de grootsheid van de Champions League en het wordt al in de groepsfase op zijn wenken bediend. Met de groot machten Real Madrid en AC Mi lan krijgen de Amsterdammers al vroeg in het toernooi tegenstan ders van allure. De clubs in poule G van de Champions League (Real negen, AC Milan zeven en Ajax vier) hebben met zijn vieren vaker de Europa Cup of Champions Lea gue gewonnen dan de rest van dé poules bij elkaar: twintig om zes tien. Dat is goed nieuws voor financieel directeur Jeroen Slop, die zich geen zorgen hoeft te maken over de verkoop van passepartouts. Het zal voor Ajax echter zeer moeilijk worden om de groepsfase te overle ven en door te dringen tot de laat ste zestien van het toernooi. Al leen de nummer één en twee gaan door. Jol vatte de sportieve hoop helder samen: „Het is een heel mooie poule, zeker als je ervan uitgaat dat je het toernooi niet hoeft te winnen. En we moeten reëel zijn: dat hoeven we als Ajax ook niet." Jol voorziet dat zijn ploeg met Auxerre zal moeten strijden om de derde plaats in groep G. Die plek geeft na de winterstop recht op een ticket voor de zestiende fi nales van de Europaleague. „En dat zal lastig worden, want de Franse Ligue 1 is sterker dan de ere divisie." Bij AC Milan spelen de oud-Ajacie- den Klaas-Jan Huntelaar en Claren ce Seedorf, bij Real staat Rafael van der Vaart onder contract. Ajax zal de eerste van zes groepswed strijden spelen op 14 of 15 septem ber. Op 7 of 8 december zal blijken of Ajax slaagt in de doelstelling om Europees te overwinteren. Ook voor FC Twente is de loting 'mooi en zwaar'. Inter, Werder en Spurs zijn stuk voor stuk aantrek kelijke tegenstanders met een rijke historie. FC Twente lijkt bij voor baat de minst sterke ploeg van de vier maar daardoor laat Wout Bra- ma zich niet uit het veld slaan. Hij reageerde razendenthousiast op de uitkomst van de loting. „Dit is een superloting. Het zijn zware tegen standers maar wel mooie tegen standers." Trainer Michel Preud'homme om schrijft de groep van FC Twente als 'sportief moeilijk'. Inter is als winnaar van de Champions Lea gue een tegenstander van de bui ten categorie. Twente trof vorig sei zoen Werder Bremen in de Euro pa League en werd toen vooral in de uitwedstrijd overklast. En Tot tenham Hotspur is als een van de topteams uit de Premier League normaliter ook een brug te ver. Michel Preud'homme wacht met FC Twente een loodzware klus in de poule fase van de Champions League. foto Vincent Jannink Groep A: Internazionale (Ita), Wer der Bremen (Dui), Tottenham Hots pur (Eng), FC Twente (Ned). Groep B: Olympique Lyon (Fra), Benfica (Por), Schalke 04 (Dui), Ha- poel Tel Aviv (Isr). Groep C: Manchester United (Eng), Valencia (Spa), Glasgow Ran gers (Sch), Bursaspor (Tur). Groep D: Barcelona (Spa), Panathi- naikos (Gri), Kopenhagen (Den), Rubin Kazan (Rus). Groep E: Bayern München (Dui), AS Roma (Ita), Basel (Zwi), Cluj (Roe). Groep F: Chelsea (Eng), Olympi que Marseille (Fra), Spartak Mos kou (Rus), Zilina (Slw). Groep G: AC Milan (Ita), Real Ma drid (Spa), Ajax (Ned), Auxerre (Fra). Groep H: Arsenal (Eng), Shaktar Donetsk (Oek), Sporting Braga (Por), Partizan Belgrado (Ser). Speelschema Twente: 14/9: Twen- te-lnternazionale; 29/9: Totten- ham Hotspur - FC Twente; 20/10: FC Twente - Werder Bremen; 2/11 Werder Bremen - FC Twente; 24/11: Internazionale - FC Twente; 7/12: Twente-Tottenham Hotspur. Speelschema Ajax: 15/9: Real Ma drid - Ajax; 28/9: Ajax - AC Milan. 19/10: Ajax - Auxerre. 3/11Auxer re - Ajax. 23/11Ajax - Real Ma drid. 8/12: AC Milan - Ajax. II l Willi ijjiilMWIItflliii milliWf Ifirli llirli,lIH""""llfT—1" UTRECHT - Ricky van Wolfswinkel was gisteren de grote man bij FC Utrecht. De spits maakte drie doel punten in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Celtic. Na de 2-0-nederlaag in Schotland plaats te Utrecht zich alsnog voor de groepsfase van de Europa League. De Schotse grootmacht Celtic liet weinig zien in de Galgenwaard. De ploeg van trainer Neil Lennon had veel balbezit, maar werd zelden dreigend voor het doel van Michel Vorm. Utrecht kwam er telkens snel en gevaarlijk uit en benutte dit keer wel de kansen. Ook tijdens de uitwedstrijd beleef de de ploeg van trainer Ton du Chatinier een goed eerste half uur, maar dat leverde geen doelpunt op. In eigen stadion werd het sterke begin wel beloond. Binnen twin tig minuten kreeg de ploeg twee strafschoppen van de Spaanse arbi ter Carlos Velasco Carballo. De eerste werd veroorzaakt door een overtreding op aanvoerder Mi chael Silberbauer. Bij de tweede penalty haalde de Poolse doelman Lukasz Zaluska aanvaller Dries Mertens onderuit. Beide straf schoppen werden benut door Van Wolfswinkel. Vlak na rust maakte Van Wolfs winkel zijn zevende treffer in de voorronde van de Europa League. Een prachtig gekruld schot met links trof doel na een goede actie van Nana Asare, die daarna gebles seerd uitviel. Zijn vervanger Barry Maguire maakte het feest compleet voor Utrecht. Met een lage schuiver maakte hij er 4-0 van waardoor Celtic twee keer moest scoren om nog door te gaan. Verdediger Jos Hooiveld begon in de basis bij Celtic. De Nederlan der, die zijn carrière begon bij sc Heerenveen, had het moeilijk. Hij was betrokken bij de eerste straf schop en zag zijn directe tegenstan der Van Wolfswinkel drie keer sco ren. Zijn landgenoot Glenn Loovens bleef de gehele wedstrijd op de bank. De uitschakeling van Celtic was het succesvolle einde van een lan ge campagne van Utrecht richting het 'echte werk' in Europa. Eerst waren er vier wedstrijden nodig om plaatsing af te dwingen voor de voorronde van de Europa Lea gue. Daarin volgden nog zes duels waarin eerder al Luzern en Tirana werden verslagen. AZ plaatste zich ook voor de groepsfase van de Europa League. De club uit Alkmaar verloor bij Ak- tobe: 2-1. AZ was vorige week voor eigen publiek wel te sterk voor de Ricky van Wolfswinkel juicht na zijn openingstreffer tegen Celtic. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP beste ploeg van Kazachstan (2-0). De tweevoudig kampioen van Ne derland maakte snel duidelijk dat Aktobe zich geen illusies over een langer verblijf in het Europese voetbal hoefde te maken. Brett Holman vond al in de tiende minuut de vrijstaande Pontus Wernbloom, die koelbloedig voor de openingstreffer zorgde (0-1). Tlesjev schoot de thuisclub in de 67e minuut op gelijke hoogte (1-1). Hij bepaalde in de slotminuut ook de eindstand: 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67