'School langer open' Politie zoekt hulp in zaak Duits meisje Actie: 13 mi|i°en nazomer edSfestival WENS ONDERWIJS Kijk voor de speciale journaals op www.pzc.nl/nazomerfestival Morgen bij deze krant Speciale bijlage Zeeuws amateurvoetbal Net zo veel regen als in een hele maand In de middag droger 20° eens 42% renesse - In de nacht van woens dag op donderdag is een 17-jarige Duitse bewusteloos aangetroffen in de berm langs de Hogezoom bij Renesse. Een man waarschuwde voorbij fietsende politieagenten dat ze daar lag. De omstandighe den waaronder het meisje in de berm terecht is gekomen, worden nog onderzocht. De betreffende nacht zagen twee meisjes van circa zestien jaar rond 3.30 uur een persoon met iets sle pen op de Hogezoom in Renesse. De meisjes fietsten op dat mo ment richting Burgh-Haamstede. Ze zijn teruggefietst naar Renesse om hulp te zoeken bij de politie. Toen de agenten met de meisjes te rugkeerden, werd niets gevonden. De agenten keerden daarna terug naar Renesse, maar ter hoogte van camping De Wijde Bliek sprong in eens een man uit de berm die hulp vroeg voor het bewusteloze meisje. Het meisje is naar het zie kenhuis gebracht en maakt het goed. Ze kan zich alleen niet alles herinneren wat gebeurd is. De poli tie onderzoekt of er sprake was van drugs of alcohol en onder zoekt ook de rol van de man die uit de berm sprong. De politie wil graag in contact komen met ande re getuigen die rond 3.30 uur iets bijzonders hebben gezien. Hilversum - Voor hulp aan de slachtoffers van de watersnood in Pakistan is in totaal 13,4 miljoen euro opgehaald. Daarin zit 2 mil joen die de overheid eerder aan de samenwerkende hulporganisaties (SHO) gaf. De inzamelingsactie werd uitgezonden door zowel de publieke als commerciële omroe pen. Eerder stelde de overheid 6,6 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan Pakistan. pagina 4: middenmoter 711688 555530 WALCHEREN Zeeland moet solidair zijn met Pakistan lingh Onnesstraat in Terneuzen, gevolgd door de Weststraat in Philippine, de Bosjesweg in Sluiskil en de Rozenstraat in Terneuzen (foto rechtson der). Tegen tien uur moest de brandweer in actie komen aan de Steenovens bij fouragehandel Van de Wege in Zaamslag, de Vinkstraat in Hulst, Cloosterstraat in Kloosterzande en Julianastraat in Vogelwaarde. Bewoners van de Bosjesweg in Sluiskil stonden er niet van te kijken dat juist hun straat tot op het trottoir vol water liep. „Bij zo veel regen gebeurt dat hier altijd", liet een be woonster weten. „Onze straat ligt nu eenmaal la ger dan de omliggende straten." Heel Nederland ondervond gisteren veel hinder van de hoosbuien, zoals ook Den Haag (rest van de foto's). Er viel op sommige plaatsen in een et maal meer neerslag dan normaal in een maand, foto's Mark Neelemans en Robin Utrecht/ANP VRIJDAG 27 augustus 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 200 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 TERNEUZEN - Een spoor van wateroverlast is gis teravond over Zeeuws-Vlaanderen getrokken. Vanaf negen'uur stroomden meldingen van on dergelopen straten bij de brandweer binnen. He vige regenbuien trokken vanaf de Belgische kust over de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone naar het noordoosten, richting West-Brabant. Ruim 150 meldingen van wateroverlast volgden dit spoor, te beginnen om tien over negen in de Kamer- door Jan ter Harmsel DEN HAAG - Duizend basisscholen overwegen om langer open te gaan. Dat blijkt uit een inventarisatie van de werkgroep Andere Tijden, die verwacht dat de meeste scholen over zullen stappen op een rooster met vijf dezelfde dagen. Dat bete kent dat de vrije woensdagmiddag verdwijnt en dat kinderen ook voor opvang op school blijven. Op sommige scholen kunnen leer lingen al van 7.00 tot 19.00 uur te recht. „Scholen zijn vrij om scho ling, opvang en sport af te wisse len, maar daarbij moeten leerlin gen wel verplicht gemiddeld vijfen- half uur per dag naar school", aldus een woordvoerder van Andere Tij den. Vijftig scholen hanteren al an dere openingstijden, maar dit aan tal zal over een jaar fors meer zijn. Door het veranderen van de tijden kunnen scholen onderwijs en op vang beter organiseren. Sinds 1 au gustus 2007 zijn scholen verplicht buitenschoolse opvang aan te bie den. Die mogen ze ook uitbeste den. Volgens de werkgroep hebben kinderen baat bij intensievere sa menwerking tussen opvang en school. „Dan zien kinderen niet ie dere dag zes gezichten voor elke soort opvang. Rust vergroot de kwa liteit van het onderwijs." Pagina 3: commentaar School hoort open te zijn van zeven tot zeven reacties: 335

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1