sport 123 podiumplaats op WK Hendriksen verwacht een ongelijke strijd Andy Schleck zegt af Bekerduel met WSB is een test voor Kloetinge Wielerwedstrijd in Nieuwdorp afgelast Wees er snel bij! 5,- korting bij Safaripark Beekse Bergen 'Ik rijd een goede tijdrit maar ik moet gewoon mijn meerdere erkennen in Tony. Hij is een goede renner met toekomst' Uitslag www.pzc.nl/webwinkel woensdag 25 augustus 2010 Koos Moerenhout, de nummer twee in het eindklassement Tony Martin won dit seizoen al drie keer een individuele tijdrit, in de Ronde van Californië, in de Ronde van Zwitserland en nu ook in de Eneco Tour. door Edward Swier GENK - Dat was even schrikken. De slottijdrit van de Eneco Tour zat er amper tien minuten op, maar Koos Moerenhout vertelde prompt vandaag alweer in het vliegtuig naar Spanje te stappen. Zou hij dan plots de Vuelta, die za terdag in Sevilla begint, ook nog gaan rijden? Dat kon toch niet, na een inspannende Tour de France, een tiental criteriums én een wie lerronde door Nederland en België waarin hij tweede werd in de ein drangschikking. Moerenhout, geruststellend: „Nee, niet de Vuelta. Dat zou te gek zijn. Ik ga naar de kust. Maar niet om stil te zitten." Want, zijn actieve loopbaan mag er dan bijna opzitten, met zijn mo tivatie is niks mis. Hem wachten nog slechts een handjevol koersda- gen, de belangrijkste daarvan in Australië. Daar, eind september-be- gin oktober, rijdt Moerenhout op het WK zowel de tijdrit als de weg wedstrijd. Stiekem droomt de 36-jarige coureur uit Steenbergen in de race tegen de klok op het po dium te belanden. Niet als num mer één of twee, want „Fabian Cancellara en Tony Martin zijn met afstand de twee beste tijdrij- ders van de wereld", maar mis schien wel op de laagste tree. „Ik ga niet zeggen dat ik wel even een medaille haal, maar ik ga er LUXEMBURG - Andy Schleck heeft zijn deelname aan de wereldkam pioenschappen wielrennen in Australië afgezegd. De nummer twee van de afgelo pen Ronde van Frankrijk geeft de voorkeur aan de Ronde van Lombardije, die op 16 oktober wordt gehouden. Dat maakte de Luxemburgse wielerbond giste ren bekend. wel alles voor doen. Daarom ook ga ik naar Spanje." In Benissa, aan de Spaanse Costa Blanca, slaat de Rabocoureur de komende weken zijn tenten op. Terwijl vrouw en kinderen er van de zon en strand kunnen genie ten, zal Moerenhout zich nog één keer optimaal voorbereiden op een topprestatie. „Papa kan daar, met de juiste inten siteit, flink trainen. Met de buiig heid in Nederland is het maar de vraag of me dat thuis zou lukken. Bovendien kan ik rond huis de juiste bergen niet vinden." Moerenhout nam zich, toen hij halverwege dit jaar besloot zijn car rière te beëindigen, voor er tot het eind optimaal voor te leven. Het heeft er zelfs schijn van dat hij se rieuzer is dan ooit. Ploegleider Nico Verhoeven: „De ze week was hij nog zo gedreven, hij maakte de indruk van een jon ge ambitieuze coureur." Feitelijk had Moerenhout al eerder willen stoppen. Maar toen hij in 2009 voor de tweede keer in drie jaar Nederlands kampioen werd, besloot-ie er nog een jaartje aan vast te knopen. „Hij bleek het als meesterknecht af te kunnen ma ken toen anderen dat verzuim den." Ook in de Eneco Tour stond hij, de 36-jarige, nog eens op het po dium. Vrijdag zette Moerenhout met de Duitser Tony Martin de ronde op de Westvlaamse kas- Schleck, die zaterdag start in de Ronde van Spanje, volgt daar mee het voorbeeld van Robert Gesink die zich eveneens focust op de Ronde van Lombardije. Beide coureurs verwachten in de Australische stad Geelong geen kans te maken op de wereldtitel. De wereldkampioenschappen op de weg vinden plaats van 29 sep tember tot en met 3 oktober. seien naar zijn hand. Moerenhout won de rit in Ronse, Martin nam de leiding. Gistermiddag slaagde Moerenhout er niet meer in de achterstand van elf tellen nog goed te maken. De 25-jarige Duitser won de winderi ge tijdrit door Genk en omgeving en breidde zijn voorsprong in de eindstand uit tot 31 tellen. Al snel had Moerenhout door dat het er niet in zat om de ronde te winnen. Tuurlijk, hij gaf alles. Kon niet harder. „Maar ik kreeg niet één keer vanuit de auto de tussen tijden van hem door, niemand ver telde me iets over ons verschil. Dat was natuurlijk geen goed teken." Moerenhout werd uiteindelijk vijf de in het dagklassement, nog veer tien tellen achter zijn ploegmaat Maarten Tjallingii die tweede werd. Jos van Emden eindigde als zevende, Lars Boom werd - na een lekke band - twaalfde. De Rabo's erkenden in Martin de terechte winnaar van de ronde. „We heb ben hem wel pijn kunnen doen, maar nooit eraf kunnen rijden. En vandaag was hij duidelijk de beste in de tijdrit." Zevende etappe, Genk - Genk, in dividuele tijdrit: 1Martin (Dui) 16,9 km in 20.24 (49,705 km/u), 2. Tjallingii (Ned) 0.06, 3. Rasmus sen (Den) 0.09, 4. Porte (Aus) 0.20, 5. Moerenhout (Ned), 6. Boasson Hagen (Noo) 0.24, 7. Van Emden (Ned), 8. Castroviejo (Spa) 0.27, 9. Klöden (Dui) 0.33, 10. Tuft (Can) 0.36, 12. Boom 0.40,26. Flens 0.56, 41. Elijzen 1.11, 46. Tan kink 1.22, 47. Timmer 1.24, 66. De Kort 1.53, 80. Van Hummel 2.12, 90. Curvers 2.26, 110. Leezer 3.09. Eindklassement: 1. Martin 28.50.57, 2. Moerenhout 0.31, 3. Boasson Hagen 1.46, 4. Porte 1.57, 5. Tuft 2.04, 6. Boom 2.11, 7. Tjal lingii 2.17, 8. Klöden 2.18, 9. Cor- nu (Bel) 2.35,10. Roelandts (Bel) 2.37, 13. Van Emden 2.56,16. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Negen dagen na de eerste training krijgt VC Vlissin- gen vanavond in de KNVB-beker een tegenstander van de buitenca tegorie tegenover zich: Spaken burg. Deze topklasser is inmiddels al volop in competitie en trainer Roy Hendriksen verwacht dan ook een ongelijke strijd. „Het is een leuke uitdaging" zegt hij, „maar de wedstrijd komt te vroeg." De wedstrijd wordt 'gewoon' op de velden aan de Irislaan gespeeld, vertelde Henk Kouman gistera vond. De woordvoerder van de commissie die VC Vlissingen voor lopig stuurt, maakte bekend dat de achterstallige veldhuur (zo'n 32.000 euro) inmiddels aan de ge- KLOETINGE - Kloetinge treft in de tweede ronde van de KNVB-beker vanavond Voetbal Vereniging Sint Bavo (WSB) uit Noordwijker- hout. De Zuid-Hollandse ploeg komt uit in de topklasse op zon dag en speelde afgelopen weekein de met 1-1 gelijk tegen Quick'20. Kloetinge-trainer Cees Houtepen omschrijft de tegenstander als een lastige ploeg. „Het wordt voor ons een aardige test", meent de oefen- meester. „We gaan er alles aan doen om een ronde verder te ko men." Mocht Kloetinge daarin slagen, dan wacht de Bevelandse formatie een thuiswedstrijd tegen Cam- buur Leeuwarden. Kloetinge moet het vanavond doen zonder Ad van Meel (achillespeesblessure) en Mark Schuit (ziek geweest). De wedstrijd op het Wesselopark in Kloetinge begint al om 18.00 uur. Hoek vertrekt vandaag om twee uur naar de uitwedstrijd tegen De Treffers in Groesbeek voor de lan delijke bekercompetitie. De Zeeuw en hopen om half twee in de nacht weer thuis te zijn. „Dat is een serieuze inspanning voor een selectie die uit amateurvoetballers bestaat", vindt trainer Gaby Dema- meente is voldaan. Daardoor mag Vlissingen na zes weken weer ge bruikmaken van de velden aan de Irislaan. Trainer Roy Hendriksen kan geen beroep doen op Joffrey Geldof (va kantie), Raymond Wolff en Peter de Jong, met wie de trainer geen enkel risico wil nemen nu hij op de weg terug is van een zware knieblessure. In vergelijking met afgelopen zater dag in het bekerduel met Dauwen- daele keert Davy van Geersdaele te rug na zijn enkelblessure en Ran dy de Dreu en Khalid el Hattach hebben hun schorsing uitgezeten. Doelman Joan van Belzen is van wege een hamstringblessure nog een vraagteken. „We zullen dicht bij elkaar moeten spelen en onze huid zo duur mogelijk verkopen." Cees Houtepen net. Hij realiseert zich dat zijn ploeg het in winstkansen gere kend niet slechter had kunnen tref fen. De Treffers is een gerenom meerde ploeg in de topklasse van het zondagvoetbal, die als enige Nederlandse ploeg 38 seizoenen onafgebroken in de hoofdklasse heeft gespeeld en bovenaan staat op de ranglijst aller tijden. Hoek mist in de wedstrijd, die om 20.00 uur begint, Niels de Loof Jeroen van de Broeke is aan de se lectie toegevoegd. Stijn Mahieu is nog onzeker. SPORTSTELLING De overname door een buitenlandse investeerder zou het beste zijn voor Feyenoord. EN VERDER Lees over een fitte moeder op het weblog Kustmarathon. Ze is in voor bereiding op de Kustmarathon. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl U kunt de sportredactie bereiken onder nummer 0118-434041 NIEUWDORP - De jeugdwielerwed- strijd in Nieuwdorp die zaterdag gehouden zou worden, gaat niet door. Organisator Bert van Gils heeft hiertoe besloten in verband met de geringe deelname. Er zijn nog geen vijftig inschrijvingen. Ook de Omloop van Tholen, die voor zaterdag 11 september op het programma stond, vindt geen doorgang. Het is voor de organisa toren van de klassieke wedstrijd voor vrije renners niet mogelijk om aan alle veiligheidseisen te vol doen. In Poortvliet zijn er die dag nog wel wielerwedstrijden. Dan worden er voor de TMZ-renners gewone wedstrijden gehouden. WEBWINKEL "1 categorie /diversen Beleef een dagje Afrika Ben jij klaar voor een dagje Afrika waar je oog in oog komt te staan met brullende leeuwen, nieuwsgierige giraffen en stoere gorilla's? In Safaripark Beekse Bergen beleef je een Afrikaans avontuur tussen 1.250 wilde die ren in hun natuurlijke omgeving. Ga op zoek naar The Big Five op de uitgestrekte savannes. Wedden datje deze legendarische Afrikaanse dieren allemaal tegenkomt? Je kunt te voet, met de bus, met de eigen auto en met de boot op safari. Ontvang nu 5- korting op de entreeprijs! Ga voor meer informatie naar onze webwinkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77