voor ondernemers' zeeland 119 Nu 20% KORTING! 'Genieten van plekjes waar je nog nooit was' Goese dansclub uit de brand met nieuwe stek NL Label Laminaat binnenkort naar Thools bedrijventerrein j0 Trouwerie Merrie Mie Welgelegen woensdag 25 augustus 2010 Kanaalstraat 55 Oost-Souburg tel:0118-441243 www.merriemie.nl h Bruidsmode Bruidslingerie Bruidsschoenen Bruidsaccessoires Kinderbruidskleding gens iets gaan doen. En daar hou den ze niet zo van. Als die mensen ook maar tien procent onderne- mersbloed zouden hebben, had den we samen al lang een nieuwe locatie gevonden." Na jarenlange frustratie zegt Van Trier de gemeente Steenbergen nu vaarwel om in Tholen een nieuwe start te maken. Op bedrijventer rein Welgelegen is inmiddels een nieuw bedrijfspand uit de grond getrokken. De eigenaar denkt over ongeveer twee maanden te kun nen verhuizen. Van Trier is lovend over de ge meente Tholen. Toen hij destijds belde om te vragen of hij negen duizend vierkante meter grond kon kopen, stond er binnen twee dagen een ambtenaar op de stoep om erover te praten. „Wat een voortvarendheid, ik wist niet wat me overkwam. Toen die negendui zend meter in een mum van tijd geregeld was, dacht ik: nou, dan kan ik misschien ook wel het dub bele vragen. Dan doen we het ge lijk goed. En ja, hoor. Ook dat was allemaal geen probleem. Die amb tenaar verdient wat mij betreft een lintje. Dit is nou echt een gemeen te die erop gericht is om het onder nemers gemakkelijk te maken. Ik was dat niet gewend." Ook winkelinrichter Hemi uit Halsteren heeft goede ervaringen met de ge meente Tholen. Het bedrijf brand de een paar jaar geleden helemaal af en werkt nu vanuit een noodlo- catie. De grote onderneming zou naar een bedrijventerrein bij Bergen op Zoom verhuizen, maar er lagen nogal wat beren op de weg. De gemeente Tholen hapte toe. „Zij hebben ons benaderd", vertelt directeur Rien Koopman. „Daarna ging het rap. Kijk, zoiets vraagt z'n tijd, dat is logisch. Maar relatief ge zien was het allemaal snel gere geld. Ik ben daar zeer over te spre ken." Aan de nieuwbouw voor Hemi, niet zo ver bij Van Trier vandaan, wordt momenteel hard gewerkt. Koopman denkt dat zijn bedrijf eind dit jaar de overstap naar Tho len kan maken. Welgelegen is het grootste bedrij venterrein in de gemeente Tholen. Het ligt aan de noordkant van Tho- len-stad. Behalve aan Van Trier en Hemi biedt het terrein de komende jaren ook plaats aan bedrijven die moe ten verdwijnen van het verouderde bedrijventerrein Noord. Daar wil de gemeente huizen en winkels gaan bouwen. Met Hemi heeft de gemeente Tho len een grote vis binnengehaald. Bij de winkelinrichter werken onge veer 160 mensen. Van Trier, dat uit De Heen komt, is gespecialiseerd in transport- en lo pende banden voor het vervoer van bulkgoed. Het bedrijf heeft klanten over heel de wereld. door Florence Imandt SINT-ANNALAND - Hij weet het zelf ook niet zo precies, waarom wed strijdzeilen nou leuker is dan ge woon zeilen. Het is de combinatie van dingen. Daar horen voor Ma rius Akkermans in ieder geval bij 'met een team een goed resultaat wegzetten' en 'de evaluatie' achter af (lees: gezelligheid gepaard gaand met drankjes). Hij lacht. Ja. Marius Akkermans houdt van wedstrijdjes zeilen. Jam mer dus, dat hij niet mee kan doen aan de wedstrijd die hij zelf organi seert. Al twintig jaar bereidt hij met een clubje leden van Water sportvereniging Sint-Annaland de '8 uren van de Oosterschelde' voor. Een race die destijds ontstond om het wedstrijdzeilen in de regio een nieuwe impuls te geven. Het eigene eraan is dat je binnen acht uur tijd zoveel mogelijk mijlen moet afleg gen, langs bepaalde stukken Ooster schelde, rakken, heet dat in jargon. Wie de race zaterdag 4 september wil winnen, moet zich goed voor bereiden. „Natuurlijk naar het tij kijken, met stroom mee ga je har der en leg je een grotere afstand af Maar ook: met welke koers vaart mijn boot het best en waar kan ik dan het beste starten: Bergse Diep- sluis, Sint-Annaland, de Zandkreek bij het Veerse Meer of De Val bij de Zeelandbrug." Als je dat allemaal goed in kaart hebt, moet je zorgen dat je zo kort mogelijk voor zes uur 's avonds fi nisht. De gemiddelde snelheid ge durende de acht zeiluren verrekend met de handicap van het schip, be paalt uiteindelijk wie zich de beste schipper van de dag mag noemen. Volgens Akkermans genieten deel nemers volop tijdens de wedstrijd. „Van plekjes op de Oosterschelde waar je misschien nog nooit ge weest bent." www.8urenOosterschelde.nl foto Tony Presser/het fotoburo Marius Akkermans, hier op zijn Nicholson 32, organiseert voor de twintig ste keer de 8uursrace op de Oosterschelde. foto Thom van Amsterdam NL Label is ons eigen huismerk. Kwaliteit tapijt, zonwering en laminaat voor een scherpe prijs. Bedijk onze site voor meer NL Label en andere collecties. 20% korting op al het NL Label laminaat woorrvrinfcoh Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl door Rob Paardekam GOES - Ruim zeven jaar na de gro te brand keert Dansclub De Vriendschap uit Goes terug naar wijkgebouw De Spinne. De afgelo pen jaren vonden de dansavonden plaats in buurthuis De Pit in Goes-Zuid, maar daar was de ruim te veel te klein. Bij de brand, op 1 januari 2003, werden het wijkcentrum en twee basisscholen aan de Spinne in de as gelegd. De dansvereniging was daarmee zijn onderkomen kwijt, maar kon terecht in De Pit. „Een prima locatie",, zegt voorzitter Peter Moerland. „Maar onze avon den werden steeds drukker be zocht, zodat de zaal te klein werd." De dansclub ontvangt doorgaans zestig tot honderd dansers op een avond, terwijl de dansvloer in De Pit ruimte biedt aan maximaal zes tig mensen. „Bepaalde dansen kon den niet meer goed worden uitge voerd als het erg druk was", vertelt Moerland. „Daardoor zijn mensen afgehaakt." In het herbouwde wijkgebouw De Spinne, dat er al weer een paar jaar staat, kunnen honderdvijftig mensen de vloer op. Het nieuwe onderkomen wordt op 4 septem ber feestelijk in gebruik genomen met een bal. Aanvang: 20.00 uur. BEST CELEZEN THOLEN 1. Ik richt me weer op de appels. 2. Elke kerk heeft zijn eigen verhaal. 3. Twee inbraken in Sint-Annaland. STELLING Reageer op de stelling: 'Borsele moet tarieven voor grafrechten aanpassen.' www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73