zeeland 119 stoepen blijven lastig Provincie begint proefproject voor schoon oppervlaktewater Dreischor Veel animo voor nieuwe ligplaatsen Bruinisse 1 Contactpersonen Trouwerie Merrie Mie Hm hl I woensdag 25 augustus 2010 s door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De provincie trekt 450.000 euro uit voor een proef project voor het verbeteren van de waterkwaliteit in de polder van Dreischor. De Europese Unie draagt 150.000 euro bij en de ge meente Schouwen-Duiveland 20.000 euro. Van de landbouwers in het gebied wordt gevraagd nieuwe technie ken toe te passen waardoor ze min der landbouwgif hoeven te gebrui ken. Zo moeten de boeren bijvoor beeld spuiten met kantdoppen, waardoor er geen gif meer in de sloot komt. De gemeente heeft toe gezegd de ringgracht in Dreischor te baggeren en en het hemelwater van het dak van de kerk niet meer rechtstreeks op de gracht te lozen. Verder stopt de gemeente met spuiten door toepassing van on- kruidwerende voegen tussen de stoeptegels. Het proefproject moet duidelijk maken wat dit voor het milieu op levert. De proefis ook bedoeld om duidelijk te krijgen wie voor welke vervuiling verantwoordelijk is. De achtergrond hiervan is dat land bouwers het zat zijn telkens als eni ge vervuiler van oppervlaktewater naar voren te worden geschoven. De industrie vervuilt het water in direct door neergeslagen luchtver ontreiniging. Ook burgers vervui len het water met onkruidbestrij- ding. De polder Dreischor omvat 1530 hectare bouwland. Twaalf agra riërs met in totaal 1176 ha. werken mee aan het project. Zes boeren met samen 141 ha. ondersteunen de proef en zes andere boeren (214 ha.) werken niet mee. Het proef project is een voorloper van de Ka der Richtlijn Water, waaraan alle gemeenten binnenkort moeten voldoen. Gemeente en landbou wers geven hiermee het voorbeeld aan 'diffuse bronnen' van vervui ling als burgers en bedrijven. krijgt. „In de Westhoek lag een mooi rolstoelpad, maar dat is door boomwortels die het omhoog du wen onbruikbaar geworden." Op stekers zijn er ook. De (buiten)lift voor gehandicapten bij de Nieuwe Kerk in Zierikzee is een schot in de roos en als straks de renovatie van het Stadhuismuseum aan de Meelstraat achter de rug is, zijn de museumruimten toegankelijk voor rolstoelgebruikers en scoot- mobielers. Bij een zestal strand- overgangen kun je met rolstoel of scootmobiel tot op het strand en bij vier andere overgangen tot aan het strand. Het staat allemaal over zichtelijk opgetekend in de twee de versie van de toegankelijkheids- gids, zoals die vanmiddag wordt overhandigd aan burgemeester Ge rard Rabelink. Aanvullingen zijn welkom via een mailtje naar: jpbax@zeelandnet.nl. een lastige hindernis. foto Izaak Verkeste door Joeri Wisse BRUINISSE - De belangstelling voor nieuwe ligplaatsen in de uitgebrei de jachthaven van Bruinisse is bo ven verwachting groot. Dat zegt Henk Gravestein, projectleider van de jachthaven. De fors uitgebreide jachthaven telt nu 872 vaste ligplaatsen. Na een drukke zomer - ruim twintig pro cent meer overnachtingen van pas santen dan vorig jaar - melden veel nieuwe bootbezitters zich aan voor een box. De haven kan de ko mende jaren uitbreiden tot maxi maal 1400 plaatsen. Vanwege de grote animo voorspelt Gravestein dat de haven in 2013 vol is. Eerder ging hij nog uit van 2015. Deze week zijn werklieden begon nen aan de laatste fase van het pro ject. Die behelst onder meer de bouw van een nieuw onderkomen voor de watersportwinkel en de jachtmakelaar. Ook wordt gewerkt aan de beplanting en de bestrating rondom de haven. De nieuwe gebouwen op de mid denpier, het centrale plein, een buitenzwembad en een groot par keerterrein (887 plaatsen) waren al voor de zomerdrukte opgeleverd. Van de nieuwe faciliteiten is vol gens Gravestein volop gebruik ge maakt. „De supermarkt loopt bij voorbeeld nu veel beter dan op de oude locatie." Wat er met de leeggekomen gebou wen bij het oude, oostelijke deel van de haven zal gebeuren, is on duidelijk. „Daar hebben we nog geen beslissing over genomen. De voorkeur gaat uit naar herbestem ming." Het sanitairgebouw aan de oostkant wordt in elk geval vervan gen door een nieuw badhuis. Tege lijk met het nieuwe badhuis aan de westkant van de haven moet dit voor het watersportseizoen van 2011 opgeleverd zijn. Op de Middenpier in de uitgebreide jachthaven van Bruinisse zijn bouwvak kers bezig aan de laatste gebouwen. foto Izaak Verkeste Het platform wil toe naar contactpersonen in alle kernen op Schouwen-Duiveland om de toe- gankelijkheidsgids zo actueel mogelijk te hou den. Aanmelden kan bij platformsecretaris J0- han Bax, 0111-415608. Bruidsmode Bruidslingerie Bruidsschoenen Bruidsaccessoires Kinderbruidskleding Kanaalstraat 55 Oost-Souburg tel:0118-441243 www.merriemie. zonwering en laminaat voor een scherpe prijs. Bekijk onze site voor meer NL Label en andere collecties. - Jé ||jp 20% korting op a! het Ni fcgbel laminaat inclusief 10 dB ohdervioer in diverse kleuren en dessins Bergen op Zoom Goes Koudekerke 1 Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61