PZC 4 Schade verhalen lukt steeds beter intratuin Vakantie UWEN-DUiVELAND 18 en 19 20 VANDALISME Afgelopen halfjaar voor 64.000 euro vernield Geen draad te veel' trekt aandacht bezoekers Zierikzeese Dagen almanak cr"ur^i i\A/CK Mensen met handicap stuiten nog vaak op hindernissen Woensdag 25 augustus 2010 Dijkwerkers laten zien wat ze zoal doen in de Delta Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Tussen januari en juli is op Schouwen-Duiveland voor 64.000 aan gemeentelijke eigen dommen vernield of beschadigd. Van dit bedrag wil de gemeente ruim 20.000 euro verhalen op de daders. Het verhalen van schade door vandalisme lukt steeds beter, zegt burgemeester Gerard Rabe- link. Dankzij buurtbewoners kon de po litie dit voorjaar vier jongeren aan houden die in Zierikzee een reeks jonge boompjes hadden geknakt. Het viertal draait op voor 9500 eu ro schadevergoeding. Voor het om rijden van verkeersborden en lan tarenpalen worden zes automobi listen aangeslagen voor een totaal bedrag van 7000 euro. „De schade door vandalisme neemt nog elk kwartaal toe", legt Rabelink uit. „Maar gelukkig zijn we steeds beter in staat de schade te verhalen op de daders. Dat we nu zo'n 20.000 euro terugvorde ren is goed. Daarmee kun je een heleboel andere dingen doen voor de jeugd." Rabelink verwacht veel van het ca meratoezicht in Renesse. „Daar mee zou je de vandalen gemakke lijker kunnen identificeren." Het gemeentebestuur voert onder meer vanwege vandalisme gesprek ken met omwonenden van speel- terreintjes in de Zierikzeese wijk Poortambacht. „Vandalisme gaat ons allen aan en valt alleen te be strijden met behulp van de inwo ners. Die moeten vandalisme mel den bij de politie." In het eerste kwartaal werd op Schouwen-Duiveland voor 28.000 euro vernield. In het tweede kwar taal is dit bedrag opgelopen tot 36.000 euro. Centrumplaats Zierik zee voert de schadelijst aan met ruim 18.000 euro tussen april en juli. Voor de tweede plaats heeft Renesse in het tweede kwartaal Burgh-Haamstede ingehaald met een schadebedrag van 3800 euro. Burgh-Haamstede 'scoort' in het zelfde, tweede kwartaal 3000 euro. Bruinisse neemt vrijwel elk kwar taal de vierde plaats in met zo'n 2500 euro, gevolgd door Brouwers haven en Scharendijke (rond de 2000 euro per drie maanden). Oosterland, Nieuwerkerk, Kerk- werve en Ouwerkerk zijn midden moters met 1000 tot 1500 euro per kwartaal. Kernen met weinig van dalisme zijnNoordwelle en Zonne- maire. Hier blijft de schade be perkt tot enkele honderden euro's. wwwi rrtratuin.nl ZIERIKZEE - Sommigen kennen het nog van vroeger, anderen alleen uit geschiedenisboe ken. Maar een spinwiel in het echt zien func tioneren, is toch het leukst. Het zijn zulk soort demonstraties van oude ambachten waardoor de Zierikzeese Dagen net iets an ders zijn dan een gewone braderie of markt, stelt voorzitter Cees Legemaate van de organi serende winkeliersvereniging ZZ Neptunus. „We willen graag een mix van leuke activitei ten en een selectie van gewone kraampjes." Gisteren was de laatste van de zeven Zierik zeese Dagen. „Dit jaar zijn we van vijf naar ze ven gegaan. De eerste was erg rustig, maar de andere dagen zijn heel goed bezocht", conclu deert Legemaate. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl Die redacteur op vakantie heeft moeite zijn werk los te laten en be stookt zijn collega's met sms-jes. De ze week vroeg hij wanneer hij week enddienst heeft. Begin oktober. Pre cies als er in 't Goese Sas een Okto- berfest wordt gehouden, inclusief wulpse dames. In een van zijn eerde re sms'jes had hij, geheel onwetend daarvan, laten weten dan best de dienst van een collega te willen over nemen. Die daar nu wel bij kan zijn. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft mevr. L.P. Koster uitTerneuzen 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. ★•5^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59