sport 125 langs HW'24 Hoek zo goed als zeker verder in beker, pak rammel voor IJzendijke Axel sterkste in stadsderby Biervliet, Breskens en Oostburg hebben vizier op scherp staan 'We hebben een goede voorbereiding gehad met een vrij complete groep' woensdag 25 augustus 2010 Diederik Hiensch door Jack Begijn hulst - Zonder zich overmatig in te spannen, boekte Terneuzen in de strijd om de districtsbeker een magere 1-0-overwinning op HW'24. Door dit resultaat en de eerder met 6-0 gewonnen wed strijd tegen Oostkapelle is Terneu zen zo goed als zeker van de vol gende ronde. Trainer Diederik Hiensch zei tevre den te zijn over het vertoonde spel. De oefenmeester was daarbij heel mild voor zijn ploeg, want met wat meer concentratie en min der nonchalance zouden de bezoe kers over de Hulstenaren heen ge walst zijn. „Ik geef toe dat we van avond wel heel erg veel ruimte kre gen. En ja, we hadden de bal snel ler rond kunnen laten gaan. Maar desondanks kregen we heel veel kansen, die we onvoldoende af maakten." Vooral in de eerste helft kon Ter- neuzen geen vuist maken tegen een HW'24 dat door de vele afwe zigen danig verzwakt was. Niet minder dan acht spelers ontbra ken op het wedstrijdformulier we gens blessure, schorsing of vakan tie. „We konden de oplossing niet vinden door de ruimte achter de verdediging van de tegenstander te benutten. Door teveel balverlies op het middenveld was de op bouw niet altijd goed. In de twee de helft hadden we het moeten af maken. We bleven op één doel punt verschil steken, waardoor je altijd het risico loopt op een tegen doelpunt." Die tegentreffer kwam er bijna hal verwege de tweede speelhelft. Niek Luime, de eerstejaars A-ju- nior die een halve week geleden te gen Domburg drie keer scoorde, miste oog in oog met doelman Dennis Wondergem. De reputatie aB8MB«reiiiMwiWM van goaltjesdief waren Luime en Dominique Verlinde (hij scoorde drie keer tegen Oostkapelle) voor uit gesneld. Beide spitsen werden goed in bedwang gehouden. Lui me moest het tegen de gerouti neerde Dennis de Kraker afleggen en miste in de wedstrijd tegen Ter- neuzen ervaring en fysiek om op nieuw een rol van betekenis te kunnen spelen. Terneuzen, met een surplus aan kwaliteit, tikte de bal makkelijk rond en kreeg legio kansen om ruim afstand te ne men. Fabian Wilson en matchwin naar Tom Janssen misten in kans rijke positie, mede door toedoen van een goed op dreef zijnde doel man Tim Siersema. De spelersgroep van Terneuzen kent weinig veranderingen ten op zichte van vorig jaar en de spelers lijken elkaar blindelings te vinden. Hiensch: „De wedstrijd tegen HW'24 was de eerste serieuze test. We hebben een goede voorbe reiding gehad met een vrij comple te groep. Alleen de slimheid voor in, vooral in de kleine ruimte, moet beter: het vrij zetten van een medespeler of zelf in kansrijke po sitie afmaken." Hiensch'collega Erik Brems was minder tevreden over de voorbe reiding. „Een voorbereiding als de ze heb ik nog nooit eerder meege maakt", zei hij bijna wanhopig. „Vobr de oefenwedstrijd tegen Breskens had ik slechts negen man. Mijn zoon van 14 en zijn vriendje hebben nog meegedaan met ons. Begin juli ging het nog enigszins. Daarna was het kom mer en kwel. Dat moet toch frus trerend zijn?" Brems hief de ar men ten hemel. Zijn gezicht sprak boekdelen. HW'24-Terneuzen: 0-1 (0-1). 42. Tom Janssen 0-1. Scheidsrechter: C. Toorenaar (Heinkenszand). Aantal toe schouwers: 150. middelburg - Hoek 2 is zo goed als zeker van de volgende beker ronde. Na de zege op RIA W. won nen de reserves van de Zeeuws-Vlaamse topklasser ook van Wolfaartsdijk: 1-3. IJzendijke ging fors onderuit bij Jong Am- bon. In Middelburg werd het 6-2. Poule 48: Sluis-Hontenisse 0-4 (0-2): Vierdeklasser Hontenisse boekte in Sluis een regelmatige overwinning. Michel Colpaert opende de score en voor rust kwam de één klasse hoger spelen de ploeg via Titiano Staes aan een tweede doelpunt. Na de pauze zorgde Sjoerd Vervaet voor de 0-3 en bepaalde Jeroen Verschuren de eindstand op 0-4. Poule 50. Wolfaartsdijk-Hoek 2 1-3 (1-0). Hoek was sterker, maar keek bij de rust tegen een 1-0-ach- terstand aan door een benutte strafschop van Wilfred van den Dries. Halverwege de tweede helft kopte Patrick de Guchteneire voor Hoek uit een hoekschop raak: 1-1. Een afstandsschot van Ruben de Haas betekende de 1-2. Jeroen van den Broeke scoorde op fraaie wijze uit een vrije trap de 1-3. RIA W-Koewacht 6-0 (1-0). Koe wacht kon voor de rust redelijk stand houden en moest alleen een treffer van Ali Eryüriik toestaan. In de tweede helft was het verzet van de Koewachtenaren gebroken toen RIA in een kort tijdbestek uit liep naar een riante 4-0 voor sprong via doelpunten van Ludo- vic Cantoro, Salim Hamidi en Hensley Victorina, die ook het vijf de doelpunt voor zijn rekening nam. Derek de Booy maakte het halve dozijn vol. Poule 51. Sluiskil-Corn Boys 2-0 (2-0). De derby was matig. De eindstand was bij de rust al be reikt. In die fase was Sluiskil de be tere ploeg en nam door doelpun ten van Randy Zandstra en Yan- nick Vanhijfte een terechte 2-0 voorsprong. In de tweede helft kwam Corn Boys beter in de wed strijd, maar de Sassenaren konden aanvallend geen vuist maken. Van hijfte miste voor Sluiskil nog een strafschop. Poule 52: Hulsterloo-Steen 0-0 (0-0). Voor de rust ging het duel tussen Hulsterloo en Steen nog aardig gelijkop, maar in de tweede helft waren de bezoekers veruit in de meerderheid. Dat het 0-0 bleef wekte op zich enige verwonde ring, omdat Steen meer dan een handvol kansen kreeg om de tegen stander op achterstand te zetten. Een gebrelc aan scherpte stond ech ter een of meer treffers in de weg. Poule 54: Patrijzen-Philippine 1-0 (1-0). Patrijzen had tegen Phi lippine bijna constant een veldo- verwicht, maar goed keeperswerk en gemakzucht stonden een grote zege in de weg. William Sallet bracht de thuisclub halverwege de eerste helft op voorsprong. Zijn voorbeeld vond geen navolging. Poule 57. Jong Ambon-IJzendij- ke 6-2 (2-1). IJzendijke kon de thuisploeg tot de rust (2-1) aardig bijbenen, maar haakte in de twee de helft af. Nadat Levi Waisapy de score had geopend, scoorde Mar tin Waisapy vier keer op rij. Lode- wijk van Keeken scoorde voor rust tegen. Na de hervatting tekende Christiaan van Vooren voor 5-2, waarna Eli Wattimena de eind stand op 6-2 bepaalde. Poule 58. Vrederust-Vogelwaar de 2-2 (1-1). Beide teams waren aan elkaar gewaagd en hielden el kaar terecht in evenwicht. Vrede rust was voor rust iets meer in bal bezit. Vogelwaarde had na de her vatting het initiatief Roy Spinho ven zorgde voor 1-0, maar kort voor rust scoorde Rick Moens te gen: 1-1. Michael de Nijs zette de bezoekers vroeg in de tweede helft op voorsprong: 1-2. Marcel Brou wers maakte een kwartier voor tijd gelijk. middelburg - De bekerderby Axel-AZW (poule 9) leverde een 2-1-zege op voor de thuisploeg. In dezelfde groep was Aardenburg met 6-0 veel te sterk voor Spui. Om de poule te winnen moet Axel Aardenburg zien te verslaan. Zaamslag verloor met 3-2 bij Jeka. Poule 9. Axel-AZW 2-1 (1-1). Het venijn in de Axelse derby zat 'm in de staart. Op aangeven van Junny Constancia maakte Jaimy de Vis ser in de 89e minuut de winnende treffer. De eerste twintig minuten ging het beladen, maar sportieve duel, gelijk op. Toch kwam AZVV via Mustafa Yilmaz op voorsprong. Snel daarna scoorde De Visser de gelijkmaker. Axel was daarna voort durend de betere ploeg, maar mis te diverse mogelijkheden. Spui-Aardenburg 0-6 (0-2). Zon dag-tweedeklasser Aardenburg was een maatje te groot voor Spui. Op het eerste gezicht leek de thuis ploeg aardig mee te doen, maar zo dra Tijl Tournois de 0-1 liet aante kenen was er geen houden meer aan. Bart van den Hemel schoot Aardenburg naar 0-2. Na de rust schakelden de bezoe kers naar een hogere versnelling. Dit resulteerde in doelpunten van achtereenvolgens Hylke Stroo, twee keer Van den Hemel en nog maals Tournois. Poule 5: Jeka-Zaamslag 3-2 (1-0). Een gelijkspel had meer voor de hand gelegen. Voor rust zette Em- re Uceler Jeka op 1-0. Na de hervat ting verzette Zaamslag de bakens. Peter Dieleman maakte 1-x en Coen Goossen schoot niet veel la ter de 1-2 achter de keeper. Het slotakkoord was voor de thuis ploeg uit Breda. Viazano Chatret maakte gelijk en tien minuten voor tijd werd Pim Dilisse de matchwinnaar. Zaamslag kreeg nog kansen op de 3-3, maar bleef steken op 3-2. middelburg - In het bekerduel met Hoofdplaat was Biervliet een maatje te groot. Het werd 0-5. Bres kens versloeg Groede met dezelfde cijfers. Ook Graauw ging fors on deruit. In Kwadendamme werd het 6-0. Oostburg had weinig moeite met Cadzand. Vlak achter de duinen won de zondag-vierdeklasser met 1-4. Poule 45. Hoofdplaat-Biervliet 0-5 (0-5): Een jeugdige thuisploeg kwam vooral op het middenveld ervaring tekort. Biervliet profiteer de optimaal via treffers van achter eenvolgens Stefan Janse, Timon van der Hooft, Niek van Kouteren en nog twee keer Van der Hooft. Mede doordat Biervliet een aantal wissels doorvoerde, ging het duel na de rust gelijk op. Poule 46. Breskens-Groede 5-0- (3-0). Het was een eenzijdig duel. Groede kreeg niet één kans. Bij de thuisclub was Bas Casteleyn de ge vierde man. Hij nam vier treffers voor zijn rekening. De andere goal kwam op naam van Ned de Looze. Gezien het krachtsverschil had de score nog wel hoger moeten uitval len. Poule 47. Clinge-Schoondijke 2-0 (2-0). Clinge was voor rust ster ker en dat resulteerde in een 2-0-ruststand. Op aangeven van A-junior Sem van der Gucht schoot Davy van Puyvelde de 1-0 binnen. Na een fraaie passeeractie schoot Thomas Leegwater door de benen van de Schoondijke-doel- man de tweede treffer binnen. Na rust zakte het spel naar een beden kelijk niveau. Poule 49. Kwadendam- me-Graauw 6-0 (3-0). Kwaden damme overspeelde in de eerste helft met de wind in de rug de Zeeuws-Vlamingen. Na een kwar tier scoorde Rick Peters 1-0 en hal verwege stond het 3-0 dankzij doelpunten van Martijn Zuidhof en routinier Johan Beulens. Nog voor de rust maakte Arjan Franse er met een fraai schot 4-0 en Pe ters zorgde na een hoekschop voor de 5-0. In de tweede helft kreeg Graauw de betere kansen, maar kwam niet tot scoren. Bas de Winter bepaal de met een droge knal de eind stand op 6-0. Cadzand-Oostburg 1-4. Peter van de Linde scoorde een hattrick voor Oostburg. Dat was slikken voor Cadzandtrainer Wim Fenijn (voor heen Oostburg). Voor rust scoorde de aanvaller twee keer. Door een eigen Oost- burgs doelpunt van Alexander du Fossé bleef Cadzand in de wed strijd. In de tweede helft zocht de Metin Yavuz van Breskens geeft een voorzet. Groedenaar Michel Tamar- zians probeert de bal te blokken. foto Peter Nicolai thuisclub meer de aanval, maar uit een hoekschop kopte René Ver hoef zijn ploeg naar 1-3. Uit een strafschop (na een overtreding op Davy Maes) schoot Van de Linde Oostburg naar 1-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55