221 sport Koos Moerenhout droomt van Ajax moet zich niet rijk rekenen Afellay buiten selectie PSV in Europa League Vos en Bruins ook in tijdrit op WK Vitesse en Ajax zijn het eens over Aissati Debuut Davids bij Crystal Palace Zeeuwse atleten in selectie voor interland MARTIN WINT DE ENECO TOUR Tony Martin is winnaar geworden van de Eneco Tour. Hij deed dat in stijl door de zevende en laatste etappe te winnen, een tijdrit over 16,9 kilometer in het Belgische Genk. woensdag 25 augustus 2010 EINDHOVEN Ibrahim Afellay behoort niet tot de selectie van PSV voor de Europa Leaguewedstrijd van morgen tegen FC Sibir Novosibirsk. Dat hebben de middenvelder en de clubleiding in onderling overleg besloten. Afel lay blijft daardoor interessant voor andere clubs. Als Afellay tegen Si bir in actie zou komen, mag hij in ieder geval tot de knock-outrondes (begin 2011) niet voor andere clubs uitkomen in de Europese beker toernooien. De kans bestaat dat Af ellay voor het verstrijken van de transferperiode nog vertrekt. NIEUWEGEIN Wielrensters Marianne Vos en Regi- na Bruins komen tijdens de wereld kampioenschappen in Australië zo wel in de wegwedstrijd als op de individuele tijdrit uit. De Nederlandse afvaardiging bij de vrouwen voor de wegwedstrijd be staat uit acht renners. Naast Vos en Bruins zijn dat Kirsten Wild, Anne- miek van Vleuten, Adrie Visser, Loes Gunnewijk, Chantal Blaak en Noortje Tabak. Laatstgenoemde is vanwege haar Europese titel auto matisch geplaatst voor de WK. ARNHEM Vitesse heeft met Ajax overeen stemming bereikt over de huur van Ismail Aissati. Vitesse huurt de aanvallende mid denvelder voor een jaar en heeft te vens een eenzijdige optie tot koop bedongen. Aissati wordt vandaag medisch ge keurd in Arnhem, waarna de hand tekeningen onder het contract wor den gezet. De 22-jarige Utrechter kwam de afgelopen twee jaar me de vanwege blessures niet veel aan spelen toe bij Ajax. LONDEN Edgar Davids heeft gisteren zijn de buut gemaakt voor Crystal Palace. De 37-jarige middenvelder begon in de basis tijdens de League Cup-wedstrijd tegen Portsmouth. Davids ondertekende vrijdag een contract waarin staat dat hij uitbe taald krijgt per wedstrijd waaraan hij meedoet. De oud-international speelde op 18 mei 2008 zijn laatste officiële wed strijd, met Ajax tegen FC Twente. Davids vertrok daarna uit Amster dam. MIDDELBURG De Atletiek Unie heeft Edwin van Bemden en Noah Heijnen opgeno men in de nationale jeugdselectie. Beide Zeeuwse atleten komen op 4 september in actie tijdens de C-in- terland tegen Duitsland. Edwin van Bemden (AV'56) doet mee aan de 300 meter horden. Noah Heijnen mag op de 300 me ter sprint in actie komen. Heijnen (Delta Sport) kampt op dit moment overigens wel met een blessure. Die liep hij afgelopen weekeinde op tijdens de C-spelen in Amsterdam. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax hoopt vandaag ten koste van Dinamo Kiev de groepsfase van de Champions Lea gue te bereiken. De financieel ge plaagde club kan de miljoenenpre mies van dat toernooi goed gebrui ken, maar het is niet zo dat de zor gen daarmee in één klap uit de we reld zijn. Levert de Champions League Ajax minimaal dertien miljoen euro op, zoals wordt beweerd? Dat is een zéér optimistische ver onderstelling. Misschien als Ajax de groepsfase van het toernooi overleeft en de achtste finales haalt. Dat lukte de club voor het laatst in het seizoen 2005/2006. Wat heeft Ajax voor dit jaar begroot aan omzet die is gerelateerd aan Eu ropees voetbal? Er is door de club gebudgetteerd op deelname aan de Europa Lea gue. Dat bedrag is niet bekend, maar ligt vermoedelijk tussen de zes en acht miljoen euro. De uit schakeling van Paok Saloniki in de derde voorronde van de Cham pions League levert Ajax een pre mie van 2,1 miljoen euro op en ook die is opgenomen in de begro ting. Met andere woorden: dat is nog geen winst. Welke inkomsten kan Ajax genere ren vanaf de groepsfase van de Champions League? Allereerst is er een bonus van 1,7 miljoen voor het bereiken van de groepsfase. Dat bedrag wordt aan gevuld met zogenaamde 'opdraaf- premies' en eventuele wedstrijd premies, waarvan de hoogte voor deze editie nog niet zijn vastge steld. Vorig seizoen ontving elke deelnemer per gespeeld duel 550.000 euro van de Uefa. Voor een overwinning werd nog eens acht ton uitgekeerd en vier ton voor een gelijkspel. Die bedragen liggen véél hoger dan in de Europa League. Net als de recettes van de drie thuiswedstrijden. De tegen standers in de Champions League spreken meer tot de verbeelding, waardoor meer kaarten tegen ho gere entreeprijzen kunnen wor den verkocht. Er is ook nog een marketpool, wat houdt dat precies in? Alle deelne mers aan het hoofdtoernooi van de Champions League eten mee uit de ruif die wordt gevuld door tv- en sponsorinkomsten. Maar de verdeelsleutel die de Uefa han teert, is tamelijk ingewikkeld. Hoe meer een televisiezender betaalt voor de uitzendrechten van de Champions League hoe hoger de uitkering voor de deelnemer(s) uit het betreffende land. Als Ajax de Champions League haalt, als tweede Nederlandse deel nemer, mag de club blij zijn met dertien miljoen aan inkomsten, hooguit zeven miljoen euro meer dan begroot. Daarmee is het ver lies van 21 miljoen euro niet wegge poetst. Tony Martin balt zijn vuist na de winst in de afsluitende tijdrit vand e Eneco Tour. foto Yorick Jansens/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52