zeeland 119 meer op de sluizen 'Stoppen met bus onverantwoord' Tweedehands winkel Sluiskil in enkele dagen tegen de vlakte woensdag 25 augustus 2010 Leo Verpraet is chauffeur van het eerste uur van de discobus naar disco theek Joy in Cadzand-Bad. foto Peter Nicolai Via camerabeelden is exact te zien wat zich in de sluizen afspeelt. door Frank van Cooten OOSTBURC - Voor buschauffeur Leo Verpraet van Veolia Transport zal de zaterdagavond wennen zijn. Hij is een van de drie vrijwillige chauffeurs op de discobus naar de Joy in Cadzand-Bad. Deze bus rijdt op last van de ge meente Sluis vanaf oktober niet meer op de vaste zaterdagavond vanwege overlast van jongeren in de dorpen waar de bus stopt. Verpraet is chauffeur van het eer ste uur op de discobus. Sterker nog, hij heeft jaren geleden deze service voor de discojeugd van 16 tot 18 helpen opzetten. „Ondanks alle akkefietjes doe ik het nog steeds graag. Ik vind het besluit van de gemeente onverantwoord. Nu moeten tweehonderd jongeren op hun scooter of fiets over een ge vaarlijke kustweg naar de Joy. Er zijn zelfs jongeren bij uit Hoek en Biervliet die dus ook op eigen gele genheid naar Cadzand-Bad moe ten gaan. En de inwoners van de badplaats zijn ook niet blij met het besluit. Door de discobus gingen de jongeren in één keer weer naar huis. Nu blijven ze langer rondom de disco hangen." Verpraet begrijpt echter ook best het verwijt dat jongeren het aan zichzelf te wijten hebben. Hadden ze maar niet voor overlast moeten zorgen. „Maar het blijft jammer dat een kleine groep het voor de meesten moet verpesten. Want de meeste jongeren waarderen de discobus." Vestigingsmanager Charles Tour- noy van Veolia heeft een dubbel gevoel. Hij kan het protest van de jeugd best begrijpen, maar als het aan hem had gelegen, was de disco bus al veel eerder aan de kant ge zet. „Ik zat iedere zondagmorgen bij wijze van spreken te wachten op een telefoontje met de medede ling wat er nu weer fout was ge gaan. Kijk, de chauffeurs bestuur den de discobus op geheel vrijwilli ge basis en als dank konden ze een pak op hun sodemieter krijgen. Het gedrag van veel jongeren is ge woon schandalig." Verpraet heeft slechts één keer een jongere 's nachts uit de bus gezet. Dat kwam, omdat hij in de bus rookte. Hij moest lopen van Oost burg naar Sluis. „Maar ik had eerst de politie gebeld." De gemeente zegt dat het om een tijdelijke winterstop gaat. Tournoy gelooft daar niet veel van. „Eens weg, altijd weg." De sloopkraan baant zich een weg door het dak van het beeldbepalende voormalig winkelpand. foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf sluiskil - Een haast opgewonden sfeertje hangt er dinsdagmiddag even na één uur op de hoek van de Baljuwlaan en Nieuwe Kerk straat in Sluiskil. Vijf, zes bewo ners volgen met fotocamera's in de hand de sloop van het voorma lige winkelpand van Adrie van Minnen. „Je bed!", roept een oudere Sluiskillenaar tegen één van zijn dorpsgenoten, terwijl een sloper van aannemer Sagro een matras in de grijper van de sloopkraan legt. „En wie weet", lijkt hij te hopen, „komt er straks ook nog een wiet- kwekerij tevoorschijn." Die kans is nihil. Na het vertrek van Van Min nen zo'n zes jaar geleden naar IJ- zendijke, is er in de verlaten win kel een keer een wietkwekerij ont dekt. Maar gistermiddag zijn de slopers van Sagro, na anderhalve dag werken, al zover dat iedereen dwars door het hele pand kan kij ken. Er hangt een muffe lucht, van oud hout. Een mooie ronde tafel komt nog wel van de bovenétage. Die wordt netjes opzij gelegd. Arjan de Putter, werkvoorbereider bij Sagro Zeeuws-Vlaanderen, ver wacht dat het terrein eind deze week of begin volgende week hele maal schoon kan worden opgele verd. De naastgelegen Sint Anto- niusschool zou eigenlijk gelijktij dig worden gesloopt, maar dat kar wei is uitgesteld. De regionale be sturen van de drie scholen in Sluis kil praten sinds kort over één nieu we brede school in het dorp. „We kunnen die discussie beter af wachten in plaats van alleen een nieuwe school te bouwen voor Sint Antonius", zegt de Terneuzen- se wethouder Cees Liefting. Op de zelfde locatie is nieuwbouw ge pland van zorgwoningen en twee groepswoningen voor dementeren den. Directeur Robert de Ridder van woningstichting Clavis meldt dat ook dit project is uitgesteld. De operators achter de schermen in het Topshuis. foto's Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49