PZC ,7 Stichting dupe van verbod kerkboek Pinguïns na veel strijd op hun plek intratuin PZC Winkeldief slaat agent in burger ZEEÜWS-VLAANDEREN 18 en 19 19 AUTEURSRECHT Schrijvers overwegen uitgave in eigen beheer van omstreden jubilemboek Hof te Zandekerkje „3Wr .w-.eï 1 Rfe De sluiswachter zie je niet meer op de sluizen Woensdag 25 augustus 2010 Stoppen met de discobus is onverantwoord Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De Stichting Kerk in Klooster (KIK) raakt finan cieel gedupeerd door de uitgave van een jubileumboek over het achthonderdjarig bestaan van het Hof te Zandekerkje. De auteurs George Sponselee en Carlo Buijsrogge leverden vorig jaar, ter'ere van het jubileum en op aanvraag van het stichtingsbe stuur, het gedenkboek af Toen echter bleek dat de stichting zon der overleg wijzigingen had aange bracht in de vormgeving van het boek (foto's en illustraties bleken verkleind, afgesneden of zelfs ge heel weggelaten), beriepen de au teurs zich met succes op schen ding van het auteursrecht en ver hinderden via de rechter de uitga ve van 'Kerk en Uithof van de Dui nenabdij van Kloosterzande'. Brengt het bestuur van KIK het boek toch uit, dan staat daar een dwangsom op van tienduizend eu ro. De rechtsgang, inclusief advo- caatkosten, heeft KIK veel geld ge kost. Voorzitter Cor Krans van KIK ver wijst het gerucht dat de stichting door de peperdure gerechtelijke procedure op het randje van faillis sement balanceert, naar het land der fabelen. Hij spreekt niet tegen dat de kwestie rondom het jubi leumboek financieel zwaar weegt. „We hebben tienduizend euro geïnvesteerd in duizend exempla ren van een boek waar we hele maal niks mee mogen en kunnen. Dat is een zwaar pakje op onze rug." Crans spreekt over een 'krankzinnige situatie'. Sponselee geeft aan dat hij en co-auteur Buijsrogge overwegen het boek toch uit te geven, maar dan in eigen beheer en in de origi nele vormgeving. Sponselee: „Stichting KIK mag het boek dan van ons kopen tegen boekhandels korting. Ze kunnen het dan weer zelf doorverkopen." Sponselee is niet van zins zomaar een deel van de opbrengsten van het boek aan de stichting te schenken. Door de uitgave in eigen beheer loopt KIK veel inkomsten mis. On dertussen gaat de fondsenwerving voor de restauratie van de klooster muur bij het gereformeerde Hof te Zandekerkje in Kloosterzande ge woon door. Voor de restauratie van de kloostermuur is nog zeker ongeveer honderdduizend euro no dig. De stichting sprokkelt dat be drag nu langzaam in kleine beetjes bij elkaar. BRESKENS - Hoe maak je een pin guïn vast op een houten balk? Dit bleek gisterochtend nog niet zo eenvoudig. Het waaide hard aan de jachthaven van Breskens en de twaalf rode beesten, 8o tot 120 kilo zwaar, werkten niet echt mee. Pas na meerdere pogingen zaten de dieren vast op hun plek. De pinguïns staan op een, op het oog verwoeste stellage. Het stelt de kracht van de natuur en de gevol gen van klimaatverandering voor. De komst van de beesten had nog al wat voeten in de aarde. Toen het plan bijna vijf jaar geleden werd gelanceerd, waren de menin gen verdeeld. Dorpsbelangen Toerisme streed in de gemeente raad lange tijd tegen de komst er van. Anderen vinden juist dat Bres kens zich met het unieke kunst werk kan onderscheiden. Bedenker van het kunstwerk, Wil liam Sweetlove, was zelf ter plaat se om de vorderingen te volgen. „Het was een lange bevalling, maar ik ben er heel erg tevreden mee. Het is mijn tweede perma nente project en het laatste met pinguïns." Binnen twee weken wordt er ook verlichting rond de ruim tien meter hoge stellage aan gebracht. Dan zijn de rode beestjes tot in Vlissingen te zien. De opbouw van het klimaat-kunstwerk van de Vlaamse beeldend kunstenaar William Sweetlove aan de jachthaven van Breskens is dinsdag in volle gang. Eén pinguïn hangt al in de strop om op zijn plek getakeld te kunnen worden. De andere wachten op hun beurt. foto Peter Nicolai ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft mevr. L.P. Koster uitTerneuzen 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. AXEL - Een winkeldief heeft maan dagmiddag een klap uitgedeeld aan een agent in burger die hem in Axel wilde arresteren. Na een schermutseling wist de agent de verdachte (30 jaar, uit Axel) toch aan te houden. De agent in burger had gezien dat de man spullen in zijn binnenzak stopte in een win kel aan de Oranjestraat in Axel en besloot daarop in actie te komen. De winkelier heeft aangifte gedaan van de diefstal van een potje crè me en een bus scheerschuim. Deze week: Blik en handveger. Van 4,99 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden Geldig van woensdag t/m zaterdag Max. 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47