4l Zomergast om niet te vergeten Zomergasten woensdag 25 augustus 2010 Breskens Arrangement Visserijmuseum Breskens en schapen park 'Goede Hope'. Op woensdag 25 augustus en 1 sept, bent u welkom vanaf 11.00 uur in het Visserij museum waar een gids uw bezoek zal begeleiden met uitleg over de museumcollectie en een film vertelt over het vissersleven aan boord. U heeft van12.30 tot 13.30 een uur lunchpauze, waarna een treintje u vanaf de parking bij het museum naar de schapenboerderij brengt waar het middag programma volgt en u alle informatie over de 38 schapenrassen krijgt. Om ongeveer 16.00 uur brengt het treintje u terug naar Breskens. De prijs is €8.50 p.p. Reserveren is noodzakelijk i.v.m. het aantal zitplaatsen in her treintje en doet u bij het Visserijmuseum via tel.nr. 0031 (0)117-383656. Bruinisse Snuffelmarkt rommelmarkt, kinderrommelmarkt. Kerkplein, van 08.30 tot 13.00 uur. OBurgh-Haamstede Geschiedenis Slot Haamstede, Dia serie over de historie kasteel met aansluiten bezoek ridderzaal. Duur 45 minuten. Aanmelden al leen bij het hek van het kasteel. Kosten 2,20 euro voor volwassenen en 1,20 euro voor kinderen tot 12 jaar. Noordstraat, van 11.30 tot 12.45 uur. Avondwandeling Van Haamstede naar Burgh, 19.00 tot 20.30 uur. Wandel mee in de geschiedenis en sfeer van weleer. Kaarten kosten 4,75 euro en zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. VW-kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45. Cadzand Rondleidingen op fuchsiatuin Zomerweelde Woensdag van 10.00 tot 12.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis toeganke lijk. Herenweg 2. Domburg Mondriaan Rondwandeling. De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars. Je komt on der meer langs de beroemde kerk en wandelt over de duinen. De rondwandeling duurt ongeveer an derhalf uur en daarna heb je nog tijd om op eigen gelegenheid het Marie Tak van Poortvlietmuseum te bezoeken (entree is inbegrepen). Tickets kosten €8,00 voor volwassenen en €4,00 voor kinderen t/m 12 jaar. Tickets zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Opgeven kan ook bij de VW-vestiging in Domburg tot 12.45 uur, vertrek om 13.00 uur. Dreischor Rondleiding en proeverij op Wijnhoeve de Kleine Schorre, Zuiddijk 4. Proefdomein, wijngaard en wijnkelder bezoeken. Kosten: 5,50 euro (ind. 1 glas wijn), 3,50 euro (kind. t/m 15 jaar). Zuiddijk 4, vanaf 15:00 tot 17:00 Kamperland Maak Kennis met Kamperland. Op woensdagen in het zomerseizoen heet Kamperland u extra wel kom met activiteiten in het centrum zoals markt- kraampjes, oud ambachtdemonstraties en ringrij- den op de fiets. Van 13.00 tot 20.00. Rondleiding door de boomgaard. Vanaf Boerderijwinkel/Verscentrum Sandee een gratis rondleiding door de eigen boomgaard met o.a. aardbeien, kersen, frambozen, appels en peren. Noordstraat 42,17.00 uur. OKoudekerke/Middelburg Verlichte boerderijenroute. Fiets route van ongeveer 15 km. 's Avonds af te leggen door het Wal- cherse landschap, langs verlichte boerderijen en huizen. Onderweg twee start/stopplaatsen met leuke activiteiten en versnaperingen: Breeweg 1a Koudekerke en Abeel- seweg 13 Middelburg. Van 21.00 tot 00.00 uur. Middelburg Stadswandeling In de voetsporen van de Koningin. We nemen je mee naar de koninklijke hoogtepun ten van onze hoofdstad en laten je beleven hoe het voelt om net als de koningin op 30 april door Mid delburg te wandelen. Kaarten a €9,75 zijn verkrijg baar bij alle VW's in Zeeland en het Zeeuws Mu seum, Abdij 3-4, van 14.30 tot 16.30 uur. Avondwandeling Magisch Middelburg, 19.00 tot 20.30 uur. Ervaar zelf de indrukwekkende geschie denis van de hoofdstad van Zeeland tijdens deze sfeervolle avondwandeling. Een deskundige gids brengt je onder meer langs het stadhuis, de Kui perspoort, de Abdij en de Lange Jan toren. Tickets kosten 6,00 euro en zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland en bij het Zeeuws Museum, Abdij 3-4. Zeilwedstrijden Veerse meer. De zomeravondcom petitie staat open voor iedereen, ook niet-leden. Plaats: Veerse meer ter hoogte van jachthaven Oostwatering. Starttijd: 19.25 uur, onder voorbe houd van goede weersomstandigheden. Er wordt gevaren onder handicap systeem en de deelnemers kunnen deelnemen in zowel open boten als kajuit- jachten. Meer informatie is te vinden op www.wv-arne.nl. Nieuw-Namen Open excursie in het Verdronken Land van Seafthinge, een buitendijks gelegen brakwaterschor met een oppervlak van ca. 3500 hectare, doorsne den door diepe geulen. Duur ca. 3 uur. Zorg voor droge kleren voor na de tocht. Kniehoge laarzen is aan te raden. In de zomer eventueel schoeisel dat nat mag worden. Deelname: 5 euro p.p. kinderen 10-16 jaar 2,50 p.p. Kinderen jonger dan 10 jaar en mensen die niet al te gezond of slecht ter been zijn worden niet toegelaten. Met name voor hartpatiënten en zwangere vrouwen is de tocht ten zeerste af te ra den. Altijd van te voren aanmelden. Op de dag zelf aanmelden bij de balie van het bezoekerscentrum. Vertrek vanaf Bezoekerscentrum, Emmaweg 4. Voor meer informatie en aanmelden: 0114-633110 j.neve@hetzeeuwselandschap.nl Emmaweg 4, vanaf 09.30 uur. De complete "agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Zeilwedstrijd op het Veerse Meer. archieffoto Lex de Meester 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Acua (groene jas) met haar reisgezelschap Paspoort: Naam: Acua Minou Woonplaats: Aachen, Duitsland Gezien in: Sluis door Marloes Vrolijk at zij hier niet met iedereen kan praten, vindt Acua Minou (12) jam mer, zegt zij in vloeiend Engels. Zij spreekt namelijk geen Nederlands. Wiê wel een gesprek met Acua aangaat, komt erachter dat haar bekommernis eigenlijk meer een luxe-probleem is. Naast Engels spreekt ze namelijk Duits, Vietnamees en Thais. Zij gaat graag naar haar Engelse les sen op school maar heeft daar een nog gro tere passie: kunst. „Ik teken al vanaf dat ik twee jaar oud ben denk ik." Andere vak ken zoals muziek en aardrijkskunde vindt zij ook interessant. Ze komt oorspronkelijk uit Vietnam, woont in Duitsland en is nu in Zeeland op vakantie. Acua weet precies wat zij hier leuk vindt en noemt het als een sneltrein achter el kaar op: nachtmarkt, weer, schone zee, paarden, shows, attracties, strand, dorpen. Volgens haar is er genoeg te doen. „Het is wel wat anders in Vietnam", legt ze uit, „daar kan ik natuurlijk wel met iedereen praten maar daar zijn weer niet zo veel shows en attracties." Met haar moeder, twee broertjes, zusje en een vriendin van haar moeder bezoekt zij vanuit Breskens verschillende Zeeuwse plekken. Dit doet zij gewapend met haar grote rugtas, spor tieve schoenen en brede lach. Wie haar te genkomt en even met haar praat, zal haar niet snel vergeten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40