gravel in je sökken en terug naar de stad Tennistoernooi Zeezwemrace voor de Vlissingse kust woensdag 25 augustus 2010 Q De oefeningen die ik krijg van Jacco geven een goede indruk van het tennis: van het vasthouden van een racket tot de kracht waarmee je de bal moet slaan, tot aan de gravel die in je sokken komt. Dan krijg ik de eer om een rally te spelen tegen de vijftienjarige Esmee Vleugel, Zeeuws kampioene bij de jeugd tot en met zestien jaar. Uiteraard maak ik geen schijn van kans tegen zo'n talent. Gelukkig is ze zo vriendelijk om mij niet alle hoeken van het veld te laten zien. Sterker nog: „Voor een beginner doe je het nog aardig goed", zegt Esmee. Een bescheiden 'dankjewel' is mijn antwoord. Om net zo goed als Esmee Vleugel te worden heb ik nog flink wat ja ren training nodig. En talent zou ook wel kom zijn. Enkele ballen weet ik terug te slaan, maar tot een rally komt het nog niet. Mijn begin- nersgeluk raakt langzamerhand op. Dat geeft ook niet, want ik heb het ontzettend naar mijn zin. Sander van Buren, die met Sven Vermeu len de toernooidirectie vormt, is nieuwsgie rig of de liefde voor het tennis is overgesla gen. Als dorpsgenoot uit Kapelle prijst hij de lokale club aan. Ik zal er eens over na denken. Het Thermphos International Tennis Tour nament vindt plaats van 23 augustus tot en met 5 september in Middelburg. Er zijn vier categorieën op het toernooi. Future: officieel internationaal tennistoer nooi met toekomstige toppers. Nationaal Ranglijsttoernooi: landelijk toernooi met Zeeuwse topspelers en nationale spelers. Open Toernooi (Cat. 3 t/m 6): beter be kend als het Maeneblusscherstoernooi, de basis voor het Thermphos International Ten nis Tournament, met deelnemers uit Zee land en daarbuiten, jeugdtoernooi en K5 Jeugdranglijsttoernooi: toernooi voor de (Zeeuwse) jeugd. Ook is er een rolstoeltennistoernooi. Het is ook mogelijk een tennisles te volgen. Clinics reserveren kan bij Remco Maandag op telefoonnummer 06-21871080. Toernooilocatie: Middelburgse tennisclub MLTC aan het Griffioenpad. Het complete programma en meer informa tie staat op www.thermphostoernooi.nl. Bijna alle huidige top-100 spelers hebben aan een Future toernooien meegedaan beelden hoe je moet inlopen om de bal goed te kunnen raken. „Forehand, back hand, je kent het wel." De termen wel, nu moet ik het in de praktijk nog waarmaken. Jacco stelt me gerust dat het niet erg is om een eerste keer te missen. „Uiteindelijk is ervaring doorslaggevend. Te veel naden ken over hoe je moet slaan is niet goed, het moet natuurlijk gaan." We beginnen met een oefening waarbij we vijf ballen moeten slaan. Ze worden af wisselend links en rechts opgeworpen, zo dat je ook goed oefent op het inlopen. Ti ming is essentieel. Ik weet de ballen te ra ken, maar waar ze terecht komen, is een ander verhaal; dat ken ik wel van het tafel tennis. Gelukkig is het speelveld hier gro ter. leunen om hem nog te kunnen raken den ze wel niet naar Middelburg", zeg ik goedgelovig tegen Marloes. Na een kwartier zien wij Titia Aarent (65) vastberaden knikken vanuit haar auto. Blij met de positieve reactie rennen wij naar de stilstaande auto. „Jullie vrolijke gezich ten gaven de doorslag", vertelt ze ons in de auto. Zij brengt haar dochter Charlotte (28) vanuit Domburg naar het station in Middelburg. Charlotte heeft wel eens uit nood moeten liften. „Ik doe het nooit meer", zegt ze. Ook Titia heeft vroeger gelift, onder meer in Zeeland. Op vakantie in Vrouwenpol der stond zij stiekem met een vriendin langs de weg. „Dat vonden mijn ouders he lemaal niet goed." Titia en Charlotte vin den het liften een beetje gevaarlijk. „Het is maar goed dat jullie bij ons in de auto be land zijn." Daar zijn wij het mee eens, ook door de gezelligheid. Titia vertelt dat een lifter bij een auto-on geluk niet verzekerd is. „Maar als je nou zegt dat wij vrienden zijn?", vraagt Mar loes. Titia lacht: „Dat zijn we natuurlijk so wieso." Stem mee op de drie zomerhits van Alex Mal- lems, artistiek leider van het Zeelands Nazo mer Festival op www.pzc.nl/zomer. STUUR UW TIPS NAAR zomer@pzc.nl VLISSINGEN - In Vlissingen is vanavond een zeezwemrace. De race is toegankelijk voor iedereen. De verschillende afstanden heb ben een andere kleur badmuts. Een gele badmuts voor de 1000 meter en een oran je badmuts voor de zeemijl en de 500 me ter. Alle afstanden starten tegelijkertijd om 19.00 uur. Deelnemende kinderen krijgen na afloop een ijsje. Iedereen in het bezit van een zwemdiploma kan zich inschrij ven om 18.00 uur op het Badstrand in Vlis singen. Inschrijfgeld is vijf euro. www.zeezwemtochten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39