Ballen om je oren en Liftend naar een willekeurig strand 2 Gastvrij in... woensdag 25 augustus 2010 De internationale toptennissers komen van zondag 29 augustus tot en met zondag 5 september op de banen van het Thermphos Tennis Tournament in Middelburg. Tot die tijd zijn er jeugdwedstrijden. Wie nog nooit een balletje heeft geslagen, kan ook een clinic volgen. Zomer-verslaggever Tim Hamelink krijgt les en mag zich even meten met de Zeeuwse jeugdkampioene Esmee Vleugel. door Tim Hamelink foto's Ruben Oreel Hoeveel sets spelen we?", vraag ik enthousiast aan tennisin- structeur Jacco Filius. „Pro beer eerst maar eens gewoon een bal te slaan", kaatst hij met een grijns terug. Jacco geeft mij vandaag een tennisclinic. En niet zomaar een lesje. Op het terrein van de Middelburgse tennisclub MLTC - waar het Termphos International Tennis Tournament plaatsvindt - sta ik tussen de jeugdtop van Zeeland. Tegenover deze mis schien wel toekomstig wereldkampioenen is vernedering onontkombaar. Ik heb nog nooit een bal geslagen; ik zal moeten ver trouwen op mijn beginnersgeluk. „Het is net of je het racket een hand geeft", begint Jacco de les. Hij geeft voor- Tot en met zondag 29 augustus vindt het jeugdtoernooi plaats Rianne en Marloes liften naar het strand door Rianne Kleinveld De Zomerredactie heeft dè hele zo mer de gastvrijheid van kleinere dorpen in Zeeland getest. Voor de ze laatste editie test ik samen met collega Marloes Vrolijk de gastvrijheid op de Zeeuwse wegen. Met een zelfgemaakt bordje 'Strand' en de duimen omhoog staan wij in Middelburg langs de Walcherseweg. Het maakt ons niet uit op welk strand wij belanden. Bo vendien is de kans op een lift zo groter. Veel automobilisten lachen en zwaaien vrolijk, maar de eerste tien minuten is het liften nog geen succes. Dan zet Richard van Beers (27) zijn vracht wagen aan de kant. Wij stappen de hoge cabine in en nemen samen plaats op de passagiersstoel. Hij is om twee uur 's nachts uit woonplaats Eindhoven venrok ken en gaat via Domburg naar Vlissingen. Richard neemt wel vaker lifters mee, als ze er normaal uitzien. „Het moet wel overdag zijn, want 's avonds laat ik ze staan." Hij vertelt dat vrachtwagenchauffeurs sneller een lifter meenemen. „De meesten rijden alleen en zijn lang onderweg. Een lifter be tekent gezelschap." De cabine van de vrachtwagen is maar liefst 3,75 meter hoog. Dat is te merken aan zowel de opstap als de afstand tot de weg. In Domburg bedanken we Richard en gaan op weg naar het strand. Daar ge nieten wij even van het uitzicht en maken een nieuw bord voor de terugweg: 'Middel burg'. Net als op de heenweg lachen en zwaaien de bestuurders vriendelijk, maar ze stoppen niet voor ons. „Misschien rij- Wie de bal te ver achter zich gooit bij het serveren, moet te ver achterover

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38