sport 125 Q-O-gelijkspel Oostkapelle laat buurman Domburg kansloos in bekerontmoeting: 6-0 Breskens Sailing Weekend geldt wederom als nationale titelstrijd Terneuzen is lief voor HW'24 woensdag 25 augustus 2010 W GPS Vlissingen kan dit seizoen beschikken over liefst drie spitsspelers door Koen de Vries OOST-SOUBURG - Ondanks het o-o-gelijkspel hebben GPC Vlissin gen en RCS een mooi uitzicht op de tweede ronde van het beker toernooi. Beide ploegen wonnen in poule 5, waar de nummers een en twee overgaan, hun eerste wed strijd en hebben komend weekein de hoogstwaarschijnlijk genoeg een een gelijkspel tegen respectie velijk Zaamslag en Jeka. GPC-trainer Jurriaan van Poelje was het meest opgetogen over het resultaat. „Met een beetje geluk hadden we voor rust gesoord. En dan wordt het een ander wed strijd. Maar gelijkspelen tegen RCS is niet verkeerd. Dat is toch een van de topploegen van Zeeland. De afgelopen jaren heeft GPC steeds tegen degradatie gevoet bald. Dit jaar willen we naar bo ven kijken en dan geeft dit resul taat zelfvertrouwen. Een doelpunt van GPC zou voor rust verdiend zijn geweest. Jesper de Vlieger, Zilvano Tuhuleruw, Sven Ronde en Jord Vermeer slaag den er echter niet in om de bal achter doelman Arvid Pieterse te werken. Aan de andere kant was de beste kans voor Rafael Vulin, vorig sei zoen nog in het oranje-wit van GPC. Hij kwam na slecht uitverde digen oog-in-oog met de van Jong Ambon overgekomen keeper Ste ven Mantz, maar die redde be kwaam. In vergelijking met vorig jaar heeft GPC een brede selectie. Zo kan Van Poelje beschikken over liefst drie spitsen: Marijn Dek, Björn Ronde en lord Vermeer. De trai ner gaf gisteren de voorkeur aan Vermeer, die wat hem betreft iets meer voetbal in huis heeft dan zijn concurrenten. De linkerflank is dubbel bezet. Gisteren speelde daar Zilvano Tuhuleruw. Hij maak te een goede indruk, maar Van Poelje geeft toch de voorkeur aan Ozkan Sakir, „Een ontzettend goe de dribbelaar", vindt hij. „Hij kreeg tegen Jeka een knietje en moest nu in de warming-up afha ken." Opvallend was ook de rechtsback plaats van Ralph Wiessner. Van Poelje is van plan de voormalige aanvallende middenvelder daar te laten staan. „Ik hou van backs met snelheid. Op links heb ik Moha- med Mekkaoui, op rechts Ralph Wiessner. Die jongens kunnen met hun snelheid veel corrigeren en hebben ook aanvallend poten tie." GPC heeft vooral in de aanval geïn vesteerd. Van Poelje: „Verdedigend stond het de afgelopen jaren wel goed. Aanvallend kwamen we te kort. Daar moesten we iets aan doen. RCS-trainer Michel Leonhart was een stuk minder enthousiast. Dat kwam mede omdat hij veel basis spelers moest missen. Joey van Zweep, Len Eversdijk, Remco Fe- lius, Sander Goedegebure, Rudley St Jago, Benkjamin Verwest en Ste ven Visser ontbraken om uiteenlo pende redenen. „GPC was voor rust wat beter. Die jongens voetbal den wat opportunistischer terwijl wij eigenlijk te veel wilden voetbal len. Na rust vond ik dat wij wat meer balbezit hadden, maar tot kansen heeft dat niet geleid. Ik vond het een heel matige wed strijd. Wat mij betreft had deze wedstrijd ook schriftelijk afgehan deld kunnen worden. Jeka-Zaamslag 3-2 (1-0): Jeka ging met de zege lopen, maar besefte dat een gelijkspel meer voor de hand had gelegen. Voor rust zette Emre Uceler Jeka op 1-0. Na de hervatting verzette Zaamslag de bakens. Peter Dieleman maakte 1-1 en Coen Goossen schoot niet veel la ter de 1-2 achter de keeper. Het slotakkoord was echter voor de ploeg uit Breda. Viazano Chatret maakte gelijk en tien minuten voor tijd werd Pim Dilisse de matchwinnaar. Zaamslag kreeg in de slotfase nog kansen op de 3-3, maar een treffer bleef uit. MIDDELBURG - Oostkapelle revan cheerde zich gisteravond van de 4-0-bekernederlaag van zaterdag tegen Terneuzen. Op eigen veld werd buurman Domburg met 6-0 kansloos gelaten. Goes won ook zijn tweede wedstrijd. Bij De Meeuwen werd het 0-3. VCK (der de klasse zaterdag) verraste het ho ger spelende Duiveland (tweede klasse zaterdag) met 2-0. Poule 10. Oostkapelle-Domburg 6-0 (3-0): Oostkapelle was een stuk completer dan afgelopen za terdag tegen Terneuzen en dat ver taalde zich op het veld. De 6-0 gaf de verhoudingen goed weer. Voor rust scoorden Arjan Pattenier, Ru ben Coppoolse en opnieuw Patten ier. Na de pauze maakte Arjan Pat tenier zijn derde en legden Giovan ni Wattel en Joël Pattenier de eind stand vast. Opvallende afwezige bij Oostkapelle was Harold Ver meulen. De middenvelder staat waarschijnlijk tot de winterstop buitenspel vanwege een scheurtje in een meniscus. Poule 11. Zeelandia Middel burg-De Noormannen 3-2 (1-0): Al in de eerste minuut kwam de thuisploeg op voorsprong toen Ab- doe Abdenbi een foutje in de ver dediging van De Noormannen af strafte. Na rust maakte Abdenbi ook de 2-0 na een weergaloze solo. Hij passeerde drie veldspelers en liet tenslotte ook de keeper ter plaatse: 2-0. De 2-1 kwam uit een van richting veranderde vrije trap. Mark Minderhoud stond op de goede plaats om van dichtbij in te schieten. In de 73e minuut werd het 3-1, toen Jurriaan Peterson een door De Noormannen-doelman slecht verwerkte voorzet tegen het net schoot: 3-1. Tien minuten voor tijd kwam De Noormannen op 3-2. Niels Dominucus was de doel puntenmaker. De Meeuwen-Goes 0-3 (0-1): De Meeuwen kwam een stuk beter uit de verf dan afgelopen zaterdag tegen De Noormannen. De ploeg stond dan ook met meer basisspe lers aan de aftrap. Opvallend was dat beide ploegen tegen de harde wind in beter speelden dan met wind mee. Voor rust zorgde Robin de Pagter ervoor dat Goes op 0-1 kwam. Tien minuten voor tijd kop te Lunven Vermeer de 0-2 binnen en kort daarna legde Michael Ca- benda de eindstand vast. Poule 12. Arnemuiden-Colijns- plaatse Boys 5-1 (1-0): Tegen de wind in had Arnemuiden in de eerste helft moeite om het doel van Colijn te vinden. Alleen Mark van Haneghem slaagde daarin. Na rust ging het aanzienlijker vlotter. Opnieuw Van Haneghem, Arjen Reijnoudt (2x) en Leon van Bel- zen verzorgden de Arnemui- den-productie. Bij 2-0 scoorde You- ri Visser tegen. Poule 13. VCK-Duiveland 2-0 (0-0): VCK sloeg in de tweede helft toe tegen het één klasse ho ger spelende Duiveland. In de 65e minuut opende Bouwen Legemate de score met een afstandschot. Vlak voor tijd verdubbelde Stefan Wielemaker de marge. Hij was er als de kippen bij toen de keeper van Duiveland een lastige terugs peelbal niet onder controle kreeg. Poule 14. SSV'65-Nieuwland 11-0 (4-0): Éénrichtingsverkeer in Goes. Zeker toen Nieuwland-spe- ler Tim Jacobs na een halfuur met rood van het veld werd gescoord. Halverwege leidde SSV'65 met 4-0, na de rust kwamen er nog ze ven goals bij. Dennis Weijers scoorde vijf keer, Pim Bruins drie keer, Salim San- dee, Urvin van Hekelen en René Zwamborn elk één. mmmmmiMMB. mmm mmmmmm door René van Stee BRESKENS - Vorig jaar liep een aan tal schepen op de eerste dag van het Breskens Sailing Weekend ave rij op vanwege de stormachtige omstandigheden. In 2009 viel de laatste dag in het water doordat er te weinig wind stond. Niettemin wordt het zeilevene- ment groter en groter. Inmiddels is zijn er voor de editie van 2010 86 inschrijvingen binnen, ruim tien meer dan vorig jaar rond het zelfde tijdstip. „Voor ons een te ken dat we goed bezig zijn. Want ook al zat het weer niet altijd mee, onze populariteit blijft onvermin derd groot. Dit jaar lijkt er niet bar veel wind te zijn, maar hopelijk ge noeg om fatsoenlijk te kunnen va ren", zegt wedstrijdleider Roy van Aller. Net als vorig jaar geldt het Breskens Sailing Weekend, waar van de organisatie in handen is van WV Breskens, als open Neder lands kampioenschap van drie klassen waarin het IRC-handicap- systëem wordt gehanteerd. Kort weg komt het er op neer dat deze grotere schepen niet allemaal het zelfde zijn, waardoor zij volgens hun specificaties een omrekenings factor krijgen toebedeeld. „En dit heeft weer als gevolg dat het schip dat het eerst over de finish gaat, niet per se gewonnen hoeft te heb ben. De uitslag is dus mede afhan kelijk van de handicap", legt Van Aller uit. Naast de IRC-klassen komen de ca tegorieën First 31.7 (31,7 voeters), halftons (met hetzelfde gewicht), eenheidsklasse (boten van dezelf de makelij) en cruiserracers (toer- vaarders) aan de start. Ook een aantal Belgische titels wordt ver deeld. De deelnemers komen uit Nederland, België, Frankrijk, Enge land, Tsjechië en Guatemala. In de laatste twee gevallen gaat het om in die landen woonachtige Neder landers. De 46e editie van het Breskens Sai ling Weekend gaat vrijdag om streeks half elf in de monding van de Westerschelde van start met een middellange wedstrijd. Zater dag en zondag staan achtereenvol gens drie en twee korte races op het programma. Zaterdag is ook de befaamde driemastschoener de Eendracht in Breskens te bewonde ren. Op die dag varen sponsors mee om de wedstrijden van zeer nabij te kunnen aanschouwen. door Jack Begijn HULST - Zonder zich overmatig in te spannen, boekte Terneuzen in de strijd om de districtsbeker een magere 1-0-overwinning op HW'24. Door dit resultaat en de eerder met 6-0 gewonnen wed strijd tegen Oostkapelle is Terneu zen zo goed als zeker van de vol gende ronde. Trainer Diederik Hiensch zei tevre den te zijn over het vertoonde spel. De oefenmeester was daarbij heel mild voor zijn ploeg, want met wat meer concentratie en min der nonchalance zouden de bezoe kers over de Hulstenaren heen ge walst zijn. „Ik geef toe dat we vanavond wel heel erg veel ruimte kregen. En ja, we hadden de bal sneller rond kunnen laten gaan. Maar deson danks kregen we heel veel kansen, die we onvoldoende afmaakten." Vooral in de eerste helft kon Ter neuzen geen vuist maken tegen een HW'24 dat door de vele afwe zigen danig verzwakt was. Niet minder dan acht spelers ontbra ken op het wedstrijdformulier we gens blessure, schorsing of vakan tie. „We konden de oplossing niet vin den door de ruimte achter de ver dediging van de tegenstander te be nutten. Door teveel balverlies op het middenveld was de opbouw niet altijd goed. In de tweede helft hadden we het moeten afmaken. We bleven op één doelpunt ver schil steken, waardoor je altijd het risico loopt op een tegendoel punt." Die tegentreffer kwam er bijna halverwege de tweede speel- helft. Niek Luime, de eerstejaars A-ju nior die een halve week geleden te gen Domburg drie keer scoorde, miste oog in oog met doelman Dennis Wondergem. De reputatie van goaltjesdief waren Luime en Dominique Verlinde (hij scoorde drie keer tegen Oostkapelle) voor uit gesneld. Beide spitsen werden goed in be dwang gehouden. Niek Luime moest het tegen de geroutineerde Dennis de Kraker afleggen en mis te in de wedstrijd tegen Terneuzen ervaring en fysiek om opnieuw een rol van betekenis te kunnen spelen. Christoph Praet van HVV'24 waagt een doelpoging. Robin Dekker van Ter neuzen (7) ziet geen kans die te verhinderen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27