weer en wind hebben' zeeland 119 Zeeuws zonnebootteam naar Italië Laminaat molens in de kernen van de gemeente Opelweekend in 's-Heer Arendskerke Politie op zoek naar fietsster Schroebrug Trouwerie Merrie Mie Kort brandje in aangeplant bos Urenlange zoektocht naar omgeslagen kano Steiger Mosselplaat wordt vernieuwd Winkeldief geeft agent een klap door Selma Osman VLISSINGEN - Vier studenten van de Hogeschool Zeeland (HZ) doen volgend weekend mee aan de Lago di Avigliana Solar Challenge in Noord-Italië. Het is een race tus sen boten die worden aangedre ven door zonne-energie. De HZ is al jaren actief met zon- nebootraces. Het is een apart vak op school waarbij studenten ken nismaken met de toepassingsmoge lijkheden van zonne-energie. Ze le ren boten bouwen en oefenen in het promoten van de wedstrijden. Dit jaar streed de HZ in de Zeeuw se zonnebootrace en de Frisian So lar Challenge in Friesland. De jongeren die hebben besloten om naar Italië te gaan, doen dat op eigen initiatief Omdat het schoolvakantie is, valt er geen op dracht mee te behalen. Projectme dewerker Frank Leeman van de HZ begeleidt de groep. Het Solar Boat Team HZ Enginee ring komt op 4 en 5 september in actie op het Lago Grande in de buurt van Turijn. Vorig jaar werd een soortgelijke race aan het Lago Maggiore gehouden. Aan die wed strijd deden twee teams van de Hogeschool Zeeland mee. Aan het ontwerp van de boot moet komend schooljaar gesleu teld worden, zegt Leeman. De afge lopen vier jaar zijn zonneboten steeds lichter geworden. De HZ-boot weegt 220 kilo. Teams die nu de top halen, doen dat met boten die 100 kilo lichter zijn. Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl woensdag 25 augustus 2010 'S-HEER ARENDSKERKE MIDDELBURG w Een winkeldief heeft maandagmid dag een klap uitgedeeld aan een agent in burger die hem in Axel wilde arresteren. Na een schermut seling wist de agent de verdachte (30 jaar, uit Axel) toch aan te hou den. De agent in burger had gezien dat de man spullen in zijn binnen zak stopte in een winkel aan de Oranjestraat in Axel en besloot daarop in actie te komen. De win kelier heeft aangifte gedaan van de diefstal. Vrijwillig molenaar Dennis Bommeljé bij het kruirad van 'zijn' molen in Aagtekerke. De Aagtekerkse molen is de enige zeskantige, houten grondzeiler in Zeeland. In Ne derland zijn er in totaal nog acht van deze houten mo lens. De korenmolen heeft nooit een naam gekregen, maar staat bij velen bekend als de molen van Kwekke- boom. Hij was de laatste beroepsmolenaar op de mo len. De molenaarsfamilie Kwekkeboom heeft de koren molen al sinds 1867 onafgebroken in bezit gehad. Af en toe wordt er nog wel gemalen; veevoer en meel. De hoofdconstructie bestaat uit grenen en eiken bal ken. Op de maalzolder liggen twee koppels maalstenen. Een voor het malen van veevoer en een voor het malen van meel. De molen is afgewerkt met houten beplan king en daarop zit de zwart geteerde bitumen afdek king gespijkerd. foto's Lex de Meester In de polder bij 's-Heer Arendsker ke vindt van vrijdag 27 tot en met zondag 29 augustus weer een Opel weekend plaats. Het feest, met de naam Kolder in de Polder, wordt georganiseerd door de Opel Club Zeeland. Op een groot terrein aan de Oost- weg zijn veel Opeis te bekijken. Op zaterdagavond is er een speciale feestavond met een stripact. Voor kinderen is er een springkus sen. De politie zoekt een fietsster die gisterochtend betrokken was bij een botsing op de oversteekplaats bij de Schroebrug in Middelburg. Een 16-jarige bromfietser viel toen de stilstaande vrouw opeens naar links uitweek. Dat gebeurde tij dens het passeren. In een kort ge sprek wees de vrouw de jongen aan als schuldige. Daarna fietste zij weg richting het Vlissings Jaagpad. De vrouw en eventuele getuigen kunnen bellen naar 0900-8844. TtMWCTlHIfBiM illlili i' if DISHOEK In het nieuw aangelegde bos onder aan de duinen van Dishoek heeft gistermiddag even brand gewoed. Het was maar een beperkt brandje, dat door de wind echter snel werd aangejaagd. Daarom nam de brand weer het uiterst serieus en kwam met twee tankautospuiten en twaalf brandweerlieden naar het duingebied. Zij wisten het vuur snel in te sluiten en hadden het zo geblust. Volgens Eric Lems, officier van dienst bij de brandweer, was er uit eindelijk geen 'noemenswaardige schade'. DOMBURG VEERE Het waterschap vernieuwt de stei ger aan de oostkant van de Mossel plaat, een eilandje in het Veerse Meer ten noorden van Veere. De huidige aanmeerplaats voldoet vol gens het schap niet meer aan de ei sen en wordt volledig vervangen. Maandag 6 september gaan de werkzaamheden van start. Eind ok tober zijn de werkzaamheden afge rond en is het eilandje in het Veer se Meer weer toegankelijk via stei ger aan de oostkant. Het eiland blijft volgens het waterschap wel gewoon toegankelijk via de noorde lijke aanmeerplaats. AXEL Voor de Walcherse kust hebben reddingsdiensten maandagavond uren gezocht naar een omgeslagen kajak. Zo'n 25 man rukte uit nadat de bemanning van een schip iets roods zag drijven. Ook vanuit een strandtent kwam alarm. Omdat er geen vermissing was gemeld, is liet zoeken na drie uur gestaakt. Giste ren spoelde bij Domburg de kast van een reddingsboei aan. Mogelijk was dat de aanleiding voor de onge plande reddingsoefening. Kanaalstraat 55 Oost-Souburg tel:0118-441243 www.merriemie Bruidsmode Bruidslingerie Bruidsschoenen Bruidsaccessoires Kinderbruidskleding nl - NL Label is ons eigen huismerk. Kwaliteit tapijt, zonwering en laminaat voor pet*.scherpe prijs. BeRijk onze site voor meer NL Label en andere collecties. 20% korting op 0! het NL Label jaminaat inclusief 10 dB orrek" vloer in diverse Meuren éh dessins

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21