Oud zeer duikt op in Nieuw Bonedijke Vakantie Windkracht 6 SERIE Bewoners van nieuwe flats in Middengebied Vlissingen worden bijna dagelijks lastiggevallen 18 en 19 Qft^ïng almanak door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Veel nieuwe bewo ners van 'Nieuw Bonedijke' in Vlis singen zijn hun vertrouwen in de vernieuwde wijk al helemaal verlo ren. Ze worden soms dagelijks be dreigd door rondhangende en ver nielzuchtige jongeren. Woningcorporatie l'Escaut en de gemeente Vlissingen doen al jaren flinke investeringen om de Bone dijke in een nieuw, fris jasje te ste ken. Maar veel nieuwe bewoners, die zo'n mooie flat in de vernieuw de wijk wel zagen zitten, hebben spijt van hun verhuizing. Dat geldt zelfs al voor bewoners van Vida, het appartementencom plex dat begin dit jaar werd opgele verd. „Het is bijna elke dag raak", verzuchten vier bewoonsters, die pertinent anoniem willen blijven. „Want ze weten ons te wonen. Je hoeft maar even voor het raam te staan, om 's avonds de gordijnen dicht te doen bijvoorbeeld, of ze ballen hun vuisten. Of ze maken een snijdende beweging langs hun keel. Sommige buren zijn daar zo bang van geworden, dat ze hun huis niet meer uit komen. En we wonen hier nog maar net." Buiten worden drugs gebruikt en er wordt gedeald, zeggen de da mes. „Ze plassen buiten, laten fles sen en wietzakjes achter, lopen over de galerij, slaan keihard op deuren en soms breken ze zelfs in onze garage." Met alle gevolgen van dien. „Onze scooter is ernstig toegetakeld. Toen mijn man de jongens later zag, gooiden ze ste nen naar hem. En weer zo'n keel- beweging." Wie de daders zijn? „Marokkanen die in de buurt wonen en bij Pal jas komen en soms ook wat Soma- liërs", weet een bewoner van de Harlekijn. Hij maakt de pesterijen bij die flat al jaren mee. „Zaterdag is er nog met stenen gegooid in de garage. Ze klimmen over het hek, om op het bouwterrein van de nieuwe school te komen. Ze be krassen deuren en steken bellen in brand. Het ergste was dat ze op 27 april, de verjaardag van de prins van Oranje, in onze nieuwe mast waren geklommen en de Neder landse vlag hadden weggehaald. Die hing er nog geen dag." Natuurlijk bellen bewoners de po litie, l'Escaut en welzijnsstichting Palladium. „Maar er gebeurt niets. Het wordt alleen maar erger." De komende dagen publiceert de PZC over alle betrokken partijen in de Bonedijke. WESTKAPELLE - Met windkracht 6 moet er ste vig getrapt worden om met de fiets over de dijk bij Westkapelle te rijden. De meeste fiet sers kozen gisteren dan ook voor de route on der langs de dijk waar ze in betrekkelijke luw te verder konden rijden. Een aantal durfde de uitdaging echter aan en waagde het erop. Een deel van hen keerde echter al snel om. De doorzetters werden beloond met een mooi uitzicht over de dijk, een Noordzee met flinke golven en de wetenschap dat ze een stevige wind aankunnen. Ook elders langs de Walcher- se kust genoten (wind)surfers, skaters en an deren van de stevige wind. Achter het glas van de strandtenten was het eveneens goed toeven. foto Lex de Meester Woensdag 25 augustus 2010 Tip? walcheren@pzc.nl Veere zoekt vrijwillige molenaars Dijkwerkers laten zien wat ze zoal doen in de Delta i J IP» Vandaag heeft ABONNEE &OT mevr. L.P. Koster uit Terneuzen VOORDEEL 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. Tip? redactie@pzc.nl Die redacteur op vakantie heeft moeite zijn werk los te laten enbe- stookt zijn collega's met sms'jes. De ze week vroeg hij wanneer hij week enddienst heeft. Begin oktober. Pre cies als er in 't Goese Sas een Okto- berfest wordt gehouden, inclusief wulpse dames. In een van zijn eerde re sms'jes had hij, geheel onwetend daarvan, laten weten dan best de dienst van een collega te willen over nemen. Die daar nu wel bij kan zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19