201 zeeland Passagierslijn Animo Zing Zeeuws valt nog tegen Veronica te beluisteren in tunnel ENGLISH 4 YOU Presentatie van achtste deel in serie bladmuziek Waterschappen maken website kustversterking Fietsen mag Masterdasses tijdens s avonds in 9 m winkelstraten Zeeland Nazomerfestival J ZEEBRUGGE Rederij DFDS trekt stekker uit DANSROUTE CENTRUM MIDDELBURG ept 2010 dinsdag 24 augustus 2010 SWB OVEZANDE - Het loopt niet bepaald storm met de aanmeldingen voor het tweejaarlijkse festival Zing Zeeuws. „We hebben nog maar een stuk of tien aanmeldingen", zegt Bert van Leerdam, betrokken bij de organisatie. „Vorige keer had den we er ruim 25 en zaten we zo vol dat we er een middagprogram ma aan hebben toegevoegd. Nu hebben we nog amper genoeg voor het avondprogramma." De derde editie van Zing Zeeuws wordt zaterdag 6 november in De Klomp in Ovezande gehouden. Met het evenement willen Stich ting De Zeeuwse Taele en Stich ting Cultureel Erfgoed Zeeland het gebruik van de Zeeuwse dialecten in de populaire muziek stimule ren. Deelnemers kunnen zelf een nummer schrijven en uitvoeren of een tekst schrijven en die door ie mand anders van muziek laten voorzien en uitvoeren. In beide ca tegorieën zijn geldprijzen van 400, 300 en 200 euro te winnen. Van Leerdam heeft geen verkla ring voor de mindere belangstel ling. „Óf het leeft wat minder óf het is op een of andere manier aan de aandacht ontsnapt." Belangstel lenden hebben nog tot begin sep tember de tijd om zich alsnog aan te melden. www.zingzeeuws.nl Engels spreken en verstaan. In september starten nieuwe cursussen. Alle niveaus. Informatieavond 8 september. Info www.english4you.nl of 0113-251621 MIDDELBURG - De Middelburgse or- ganiste Margreeth de Jong presen teert vanavond het achtste deel van Andachtige Musique, haar po pulaire serie bladmuziek waarin jaarlijks een nieuw deel verschijnt. Het nieuwste deel omvat een uitge breide Partita over psalm 86. Het kenmerkende van de serie is dat het bewerkingen zijn van psalmen en gezangen uitsluitend in barokst ijl. Het is bedoeld voor kerk- maar ook voor concertgebruik. Het nieuwe deel wordt gepresen teerd in de Nieuwe Kerk in Middel burg. Tijdens dit concert speelt De Jong behalve haar eigen werk ook composities van onder anderen Sa muel de Lange sr, Johannes Gijs- bertus Bastiaans en César Franck. Het presentatieconcert, onderdeel van de zomerserie van de Commis sie Orgelconcerten Middelburg, be gint om 20.00 uur. TERNEUZEN - Wie door de Wester- scheldetunnel rijdt, kan steeds meer radiozenders ontvangen. Het aantal is sinds kort opgelopen tot acht. Volgens woordvoerder Ingo de Moor kunnen er daar nog wel een paar bij. Radio Veronica is de laatste zen der die erbij is gekomen. Dat ge beurt, aldus De Moor, in eerste in stantie op verzoek van de zender zelf. „Zij moeten het initiatief ne men, want zij moeten ook bereid zijn te investeren in speciale ont- vangstapparatuur in de tunnelbui zen." De belangrijkste zenders voor de Westerscheldetunnel zijn de offi ciële rampenzenders, Omroep Zee land in de eerste plaats en ook wel de landelijke actualiteitenzender Radio 1. Ook de Hilversumse zen der Radio 2 is in de tunnel te be luisteren, evenals de lokale zender Terneuzen FM. De andere zijn de commerciële muziekzenders Radio 538, Sky Ra dio en Q.-Music. „Zijn er nog ande re zenders die interesse hebben", stelt De Moor, „dan horen wij dat graag." MHHMMHMna door Harmen van der Werf ZEEBRUGGE - De enige directe pas sagierslijn tussen West-Europa en Schotland, Zeebrugge-Rosyth (bij Edinburgh), vervalt. Rederij DFDS heeft besloten half december de service te stoppen vanwege een gebrek aan reizigers. De veerdienst blijft wel bestaan voor vrachtverkeer. Het aantal af vaarten uit beide havens wordt ver hoogd, van drie naar vier per week. Joachim Koens, directeur havenbe drijf Zeebrugge, meldt het besluit van DFDS met gemengde gevoe lens te hebben ontvangen. „Het is MIDDELBURG - De waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws- Vlaanderen hebben een nieuwe website gemaakt waarop alle kust- versterkingsprojecten staan. Op de website zijn naast algemene informatie over de projecten, ook de laatste nieuwtjes te vinden. Zo zijn er excursies naar de Herdijkte Zwarte Polder, is er een prijsvraag rondom Nolle-Westduin en een te rugblik op het Zandfeest in Nieuw- vliet-Groede. Q kustversterking.nl Het veerschip Scottish Viking in Zeebrugge voor vertrek naar het Schotse mmmmemmummmm TERNEUZEN - Fietsers mogen voortaan buiten de winkelope ningstijden weer in de Terneuzen- se winkelstraten fietsen. Het colle ge van burgemeester en wethou ders van de gemeente Terneuzen heeft dat besloten naar aanleiding van een verzoek van de Fietsers bond. „Nu moeten mensen 's avonds te voet door de verlaten winkelstra ten lopen met de fiets aan de hand. Dat vinden ze eng. Ze voe len zich veiliger als ze kunnen blij ven fietsen en dan weer snel de straat uit zijn", zegt wethouder Co van Schaik (verkeer). De Fietsersbond heeft de gemeen te er op gewezen dat ook in ande re gemeenten het fietsverbod in voetgangersgebieden niet geldt bui ten de openingstijden van de win kels. Van Schaik: „Wij hebben er geen probleem mee." door Ali Pankow MIDDELBURG - De organisatie van het Zeeland Nazomerfestival biedt leergierige theaterliefhebbers de mogelijkheid deel te nemen aan twee masterdasses. Belangstellenden hebben de keus uit een workshop Scenarioschrij ven door theaterauteur/regisseur Judith de Rijke op 28 en 29 augus tus en de workshop 'Geloofwaar digheid in Spel' door regisseur Pau la Bangels en acteur/muzikant Da vid Cantens op 3 en 4 september. Het programma bij de masterclass Scenarioschrijven biedt een onder zoek naar vragen als: Wat maakt een tekst specifiek tot een toneel tekst?, wanneer werkt een tekst op toneel? en wat onderscheidt een toneeltekst van literatuur? Deze onderwerpen worden behandeld aan de hand van korte schrijfop drachten die door de deelnemers en Judith de Rijke gezamenlijk be sproken worden. „Als je jezelf niet gelooft, gelooft het publiek je ook niet", zegt Paula Bangels. Tijdens haar masterclass streeft zij met de deelnemers door middel van improvisaties en tekst naar geloofwaardigheid, waarach tigheid en spelplezier. David Can tens zorgt voor een muzikale live begeleiding van de improvisaties. De kosten per tweedaagse master class bedragen 75 euro. De tiende editie van het Nazomer festival begint vandaag in Oostka- pelle, met de première van De Mi santroop. Het festival duurt tot en met zaterdag 4 september. Belangstellenden voor deelname die nen zich zo spoedig mogelijk aan te melden door een e-mail te sturen naar: rutger@theaterzeelandia.nl. ZA 28 AUG wlv VAN 12u00-17u00 nazomerfestival.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72