Zeeland PZC Onveilige schoolroutes blijven knelpunt PZC Qft^ïng Niet verzekerd en te veel drank Motorrijder (57) overleden almanak Oefenen SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 VOORLICHTING Fietsersbond zet in op 'opvoeden' weggebruikers én aanleg fietspaden Wind mee voor kiters en surfers Dinsdag 24 augustus 2010 Waar is vissen toegestaan en welke vis zit er dan? 17 Enige passagierslijn op Schotland vervalt, wel meer vrachtafvaarten Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Het ontbre ken van voldoende veilige school- fietsroutes is en blijft een knel punt op Schouwen-Duiveland. Dat zegt Jan Midavaine van de af deling Schouwen-Duiveland van de Fietsersbond. Als voorbeeld van een onveilige fietsroute noemt Midavaine de pol derwegen tussen Sirjansland en Nieuwerkerk en de route vanaf Dreischor over de Zuiddijk en de Roterijdijk richting Zierikzee. „En dat zijn maar een paar voorbeel den. Er zijn zeker meer onveilige schoolroutes op Schouwen-Duive land. Plattelandswegen zijn wat dat betreft berucht." Dat er de afgelopen jaren vrijlig- gende fietspaden zijn bijgekomen op Schouwen-Duiveland - onder meer tussen Zonnemaire en Noordgouwe en langs de Zwaard- weg en de Elkerzeeseweg - juicht Midavaine toe. Alleen is het wat hem betreft nog volstrekt onvol doende voor de schoolfietsroutes. „Terwijl er bijvoorbeeld wel een re creatief fietspad van Den Osse naar de Dammenweg aangelegd is. Een beetje krom is dat wel." Voldoende reden voor de Fietsers bond om te blijven ijveren voor veilige schoolfietsroutes in de vorm van vrijliggende fietspaden. Midavaine: „Maar het is een zaak van lange adem." Ander speer punt van de fietsersbond is het 'op voeden' van verkeersdeelnemers. „En dan heb ik het over alle wegge bruikers. Niet alleen de automobi listen maar ook de fietsers. Weder zijds respect en begrip is erg be langrijk." Verkeerseducatie is - weet Midavai ne - belangrijk. Op Schouwen-Dui veland zijn inmiddels meerdere ba sisscholen met het fel begeerde Zeeuws Verkeersveiligheids Label. Binnenkort gaat de verkeersveilig- heidsactie 'Wij gaan weer naar school' uit de startblokken. De Fietsersbond heeft er een informa tiemiddag (12.00 - 17.00 uur) voor leerlingen, ouders en onderwijs krachten aan gekoppeld. Daarbij gaat het vooral om het veilig ver voeren van zware tassen vol schoolspullen. „Veel kinderen doen dat allemaal in een zware rugzak. Maar er zijn betere oplos singen en dat willen we graag la ten zien." Ook wordt voorlichting gegeven over kinderzitjes. De infor matiemiddag wordt gehouden op het grote parkeerterrein bij strand- overgang De Rotonde. SCHARENDIJKE - Een krachtige wind heet het in meteorologische vaktaal als er - zoals giste ren - windkracht zes staat. Wind waarbij het lastig is een paraplu vast te houden en op zee grote golven met veel grote koppen te zien zijn. Weer dat gevreesd wordt door de eenza me fietser die kromgebogen over zijn stuur de elementen probeert te trotseren. Maar ook weer dat - inclusief windstoten tot wen. De echte 'diehards' waren gisteren te vin windkracht acht (stormachtig) - geliefd is bij den aan de Brouwersdam bij Scharendijke kiters en windsurfers die het als een uitdaging waar zij hun krachten maten met die van Aeo- zien om zich door de wind voort te laten stu- lus. foto Izaak Verkeste ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. A.K. de Vlieger uit Zonnemaire 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot eo met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. VLISSINGEN - In de Kasteelstraat in Vlissingen werd gisteren om 01.30 uur een 34-jarige Vlissingse auto mobilist betrapt op rijden onder invloed. Volgens de politie wees de blaastest uit dat de man veel te veel alcohol gedronken had. Ook bleek dat hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs en zijn au to niet verzekerd was. De Vlissinger werd bekeurd voor rijden zonder rijbewijs en rijden zonder geldige verzekering. AXEL - De 57-jarige motorrijder uit Muiden, die zondag 8 augustus op de Tractaatweg bij Axel werd aan gereden door een 74-jarige auto mobilist uit Terneuzen, is vrijdag aan zijn verwondingen overleden. De motorrijder stond te wachten voor een rood stoplicht. De auto- moblist merkte dit te laat op en kon een botsing niet meer vermij den. De zwaargewonde man werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Tip? redactie@pzc.nl De negenjarige Stef uit Grijpskerke komt op het fietspad van Grijpsker ke naar Middelburg vaak scholieren tqgen. Pas probeerde hij zonder han den te fietsen. Zijn moeder vond dat maar niks. Maar hij zei zelfverzekerd: „Ik moet ■alvast oefenen voor als ik naar school moet in Middelburg. Want die jongens fietsen dan met in de ene hand een blikje cola en de andere hand een mobiele telefoon!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69