sport 125 eg oud is geworden PSV aast op Bouma Gemeente wil het hele bedrag van Vlissingen Axelaar de Poorter heeft iets met Orleans Boogaard pakt titel in mennen Moeder en zoon Meerman winnen supertiebreak dinsdag 24 augustus 2010 'We zijn lang bezig geweest om met beperkte middelen toch iemand te kunnen halen. Ik ben blij dat het rond is.' Martin Jol door Jop van Kempen amsterdam - Ajax heeft Ahmed 'Mido' Hossam voor één seizoen gecontracteerd. De 27-jarige trans fervrije aanvaller keert terug als .'su persub' bij de club waar hij zich tussen 2001 en 2003 als groot ta lent ontpopte, maar waar hij zich gaandeweg onmogelijk maakte. De verbandschaar die hij naar het hoofd van Zlatan Ibrahimovic gooide, hangt als museumstuk in het kantoortje van teammanager David Endt. Of de poster die Ri chard Witschge aan de vooravond van het jaarlijkse freefight-evene- ment in de Arena liet maken ook bewaard is gebleven, is onduide lijk. Witschge had een wervend af fiche laten tekenen waarop hij zijn teamgenoten Mido en Zlatan als kemphanen tegenover elkaar plaatste. De kleurrijke anekdotes over Mido zijn talrijk. De Egyptische aanval ler die ondanks de bemiddeling spogingen van toenmalig tech nisch directeur Leo Beenhakker bij Ajax werd verbannen, vestigde de aandacht op zich met ongeoorloof de reisjes naar Cairo, gereduceerde trainingsinspanning en zijn rode Ferrari. „Als ik het kon betalen zou ik een helikopter kopen waar mee ik elke dag naar de Arena kwam", zei hij echter over zijn au to. Toch klopt Ajax opnieuw aan bij de speler die door de toenmalige trainer Ronald Koeman werd heengezonden. Dat heeft waar schijnlijk te maken met het feit dat van alle kopstukken van weleer al leen nog financieel directeur Jeroen Slop in functie is. En het heeft te maken met de rol van trai ner Martin Jol, die na de confronta tie met de clubleiding van een maand geleden een zwaardere stem heeft gekregen in het transfer- beleid. Jol werkte bij Tottenham Hotspur al tamelijk succesvol samen met de Egyptenaar, die doorgaans moeilijk in toom te houden is. Dat Mido dezelfde zaakwaarnemer (Mino Raiola) heeft als Jol, verge makkelijkte het contact. Boven dien is de Egyptenaar transfervrij en hij krijgt vanwege de moeilijke eindhoven - PSV hoopt Wilfred Bouma deze week voor twee sei zoenen vast te kunnen leggen. De mogelijkheid om de verdedi ger te contracteren, is actueel nu Carlos Salcido waarschijnlijk naar Engeland vertrekt. Een club uit de Premier League, vermoede lijk West Ham United, heeft zich gisteren bij PSV gemeld om de speler over te nemen. Bouma zou eigenlijk gisteren een beslissing nemen over zijn toe komst. Diverse clubs zijn in hem geïnteresseerd. Technisch mana ger Marcel Brands hoopt dat Bouma nog enkele dagen geduld heeft. „Als hij beschikbaar is, wil len we hem graag naar PSV ha len", zei Brands gisteren. „Wilf red is daarvan op de hoogte." Naast Salcido lijkt ook een ver trek van Ibrahim Afellay aan staande. PSV hoopt hem deze week te verkopen. Er zou interes se uit Italië bestaan voor Afellay, die PSV verzocht heeft hem niet op te stellen tegen Sibir. ;9MnBM financiële positie van Ajax slechts een eenjarig contract met een rela tief laag basissalaris en een pre miestelsel dat mede is gebaseerd op het aantal speelminuten. De Mido die Ajax in 2003 verliet voor Olympique Marseille is een andere speler die terugkeert in de Arena. De linksbenige aanvaller vertrok bij Ajax als een groot ta lent (23 goals in 57 wedstrijden) met een lastig karakter, maar hij heeft zich niet kunnen ontpoppen tot een speler a la Ibrahimovic, die andere 'lastige jongen' van Ajax die via Juventus en Internazionale uitkwam bij FC Barcelona. Mido eindigde na een reeks van transfers en verhuurperiodes (Dep- ortivo la Coruna, Olympique Mar seille, AS Roma, Tottenham Hots pur, Wigan Athletic, Al-Zamalek en West Ham United) bij Middles brough, dat hem ondanks zijn con tract tot 20ti transfervrij liet ver trekken. Zijn statistieken tonen in de loop der jaren een aflopend aan tal wedstrijden en een aflopend aantal doelpunten per seizoen. Zodoende keert de Egyptenaar bij Ajax terug als een spits die al vroeg oud is geworden. Naast de aanvallers Urby Emanuelson, Mou- nir El Hamdaoui en Luis Suarez kan hij met zijn kopkracht en neus voor doelpunten echter een goed breekijzer zijn, al zal Jol zich realiseren dat hij met de uitgespro ken karakters van zijn aanvallers moet waken voor onderlinge wrij vingen. Mido is niet direct inzet baar voor de Amsterdammers. Hij kampt met een trainingsachter stand en zijn werkvergunning is nog niet rond. Toch is Jol verheugd over de komst van de aanvaller: „We had den behoefte aan een extra aanval ler en we zijn lang bezig geweest om met beperkte middelen toch ie mand te kunnen halen. Ik ben blij dat het eindelijk rond is." vlissingen - De gemeente Vlissin gen wil geen nieuwe betalingsrege ling met de voetbalclub Vlissingen treffen. Gisteren bood de stichting Ondersteuning Topvoetbal Zee land (OTZ) aan om 20.000 euro van de inmiddels tot 32.000 euro opgelopen achterstand in veld- huur nu te betalen en de rest - met bankgarantie - in een later sta dium. „We willen dat het hele bedrag be taald wordt", zei Stefanie van Oyen, woordvoerster van wethou der Marin de Zwarte. De stichting OTZ verklaarde in de veronderstel ling te zijn dat de achterstand 20.000 euro bedroeg. Toen giste ren onverwacht bleek dat het be drag hoger was, bood OTZ aan het restant met bankgarantie later te betalen. Daar ging de gemeente niet op in. OTZ verzekert echter het bedrag voor woensdagavond, als VC Vlis singen op eigen veld voor de beker speelt tegen Spakenburg, te vol doen. door Fred Rabout Lachende gezichten bij ritwinnaar André Greipel (midden) en klassementsleider Tony Martin na afloop van de zes de etappe van de Eneco Tour. foto Peter Deconinck oostburg - Orleans en Paul de Poorter hebben iets met elkaar. Op 21 augustus 2006 bezorgde een zwart duivinnetje de Axelaar de ze ge in het provinciaal concours voor jonge duiven vanuit Orleans. Exact vier jaar later was het een ge schelpt doffertje dat hem winst op leverde op het hetzelfde concours. En vorig jaar was er winst vanuit Orleans. Toen zelfs nationaal op het concours met jonge duiven. De Poorter (50): „Orleans ligt mij zelf en mijn duiven. Dit jaar had ik al een keer een tweede provinciaal vanuit de stad waar Jeanne d'Arc op de brandstapel terechtkwam. Toen met de oude duiven. Iedere keer als Orleans de lossingsplaats is, stijgt bij mij de adrenaline." De Poorter had 39 jonge duiven in de mand gestopt. Het geschelpte duivinnetje meldde zich om zes minuten over half twaalf, nadat ze 's morgens om zeven uur was ge lost. Het had de 397 kilometer naar de Axelse Sassing overbrugd heerjansdam - Menners uit Zee land, Utrecht, Noord- en Zuid Hol land streden in Heerjansdam om het districtskampioenschap. Perry Boogaard pakte met Sander van het Galgendaal de titel in dres suur M paarden. Met een score van 64,5 procent in de warmloop ronde zette de aanspanning uit Zoutelande de toon. Het verschil met de concurrentie bedroeg toen al ruim drie procent. In de tweede proef stuurde de Walcherse koet sier de imponerende Friese hengst naar een score van 62,2 procent, goed voor een overtuigende zege. „Dit jaar heb ik pas de overstap naar M gemaakt. Sander leert snel en heeft laten zien dat hij het ni veau aankan. Het is een groot ple zier om met hem te werken", zei een tevreden Boogaard. Het kampioenschap tweespanpo- ny's werd een Zeeuws onderonsje. Na een spannende strijd ging de ti tel naar Heidi te Poele. Erwin Fer- mont legde beslag op het zilver. met een snelheid van 1438 meter per minuut. „Ik zag haar aanko men. Niet meteen uit de goede richting maar van boven Axel. Het kan zijn dat hij daar zijn landings cirkel had ingezet. Het was mijn derde getekende, een duifje dat twee weken terug ook al mijn eer ste was. Het heeft dit seizoen nog maar één keer gemist". De Poorter kreeg ze afgelopen za terdag toch goed naar huis. Provin ciaal pakt hij er drie in de eerste twintig. „Het loopt goed dit sei zoen. Al een tweede provinciaal op Orleans, een derde provinciaal op Blois en vier keer de winst in het samenspel. Ik mag niet moppe ren." Naast provinciaal Orleans stond de derde natoer van het seizoen voor jonge en oude duiven vanuit Peronne op de rol. Op een deelne mersveld van een kleine tiendui zend duiven was Henk Bijl uit Hulst met een tweejarige duif de snelste van Zeeland. Komende weekend staat de natoer vanuit Morlincourt op het programma. kloosterzande - In het Golff Kloosterse Windtoernooi behaal den Miriam Meerman en haar zoon Chris (17) in poule C van de mixed-6 een zwaarbevochten zege op Femke Menu en Loek Thuije. Laatstgenoemd duo van de organi serende vereniging won de eerste set met 6-2, maar in het tweede be drijf waren de rollen omgedraaid: 6-3 voor de familiecombinatie van Hulster Ambacht. In de daarna ge speelde supertiebreak zegevierden de Meermannen met 10-6. De technisch vaardige Chris Meerman startte stroef, maar maakte uitein delijk toch het verschil. In poule B wonnen Tilly van Waar denburg en Tom Heyens met 6-4 6-4 van Rebecca Matthijs/Peter Rompa. In de mixed-5 zegevier den Anna Meerman en Marnix Ivens met 6-2 7-5 over Julia Ross en Henk van de Voorde. Door de hevige wind was er veelal sprake van onorthodox tennis. Beoogd fi nalist Bas Dingenouts klopte in de enkel-6 met 6-2 6-2 de conserva tief tennissende Martien Sponse- lee. unxbva.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59