241 sport 23 Mido: een spits die heel vro 'Zo relaxed. Het is haast eng' l Arjan Hamelink doet bewust stap terug Succesvol NK voor amazone De Booy Mark-Jan de Jonge weer op de bank AV Scheldesport houdt Kreekloop VERLOREN ZOON Ahmed 'Mido' Hossam is teruggekeerd bij Ajax. De Egyptische spits heeft zijn grote belofte nooit Het aantaldoe|punten dat Mid0 kunnen inlossen. wedstrijden. dinsdag 24 augustus 2010 mmmmsmmmmmmmmsmMÊmmmmmamgm TERNEUZEN Zaterdag-eersteklasser Zaamslag wil zich voor aanvang van de com petitie nog versterken met een ver dediger. Volgens Kenny Verhoene, de Belgische trainer, gaat het om een speler van buitenlandse af komst die in België op een hoog ni veau heeft gespeeld. De versterking moet het wegvallen van Arjan Ha melink compenseren. Hamelink heeft werk gevonden in Utrecht en mist daardoor de trainingen van Zaamslag. De verdediger blijft wel behouden voor de club en gaat in het tweede team spelen. KOOTWIJK Zoe de Booy beleefde met de vos- ruin Voltage een succesvol Neder lands kampioenschap van het Welsh- en Cobstamboek voor jon ge pony's. Op basis van tien selec tiewedstrijden streden de twintig beste combinaties in Kootwijk om het KNHS-Divozo kampioenschap. De amazone uit Axel stuurde bij de vierjarigen de Voltreffer-zoon met een totaal van 76 procent naar het zilver. Het goud ging naar de Duit se amazone Jody Tissen met Bo- do-zoon Tiësto. HULST Mark-Jan de Jonge zit komend sei zoen weer op de bank bij Rapide. Dit keer niet bij de vrouwen maar bij de mannen van de Hulster hock- eyvereniging. De Jonge besloot het in 2009 een jaartje rustiger aan te doen na enke le succesvolle jaren bij de vrouwen van Rapide. Hij bracht het elftal in korte tijd van de vierde naar de tweede klasse. De huidige coach van de Rapidemannen, Hans Be- aart, doet nu met genoegen een stapje opzij voor De Jonge. TERNEUZEN De traditionele Kreekloop van atle tiekvereniging Scheldesport in Ter- neuzen staat morgen weer op het programma. De start en de finish is op de atletiekbaan van het Zui dersportpark. Om 19.15 uur is de start voor de 3000, 5000 en 10000 meter. Voor de jeugd is er een loop over 1000 meter, Die begint om 19.00 uur. Woensdag 8 september is er op de atletiekbaan aan de Zuiderparklaan een coopertest. De eerste start is om 19.15 uur. SPORTSTELLINC De overname door een buitenlandse investeerder zou het beste zijn voor Feyenoord. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De nieuwe sportstelling is te vinden op www.pzc.nl 10 namens Ajax maakte in 57 Mido, hier in actie namens Tottenham Hotspur, heeft de reputatie van een lastig baasje. Martin Jol, Ajax' huidige trainer, werkte bij de Londense club ech ter redelijk succesvol samen met de Egyptenaar. foto Lindsey Parnaby door Edward Swier heers - Waar andere ploegen alle maal een flinke bus bij zich heb ben in de Eneco Tour, is HTC-Co- lumbia naar de Nederlands-Bel gische rittenkoers afgereisd met een veel bescheidener vehikel. „Bob Stapleton, de teameigenaar, zegt altijd: je wint geen koersen met de bus, maar met de benen", grinnikt verzorger Frits van der Heide. Deze middag in Heers is het andermaal feest bij het beschei den campertje. De twee gigantische fruitmanden, voor klassementsleider (en zo goed als zeker eindwinnaar) Tony Martin en ritwinnaar André Grei- pel passen niet door de deur. Ze moeten in de kofferbak van een ploegleiderswagen. Ploegleider Brian Holm trekt een grote grijns. De stemming is al dagen opper best. André Greipel won donder dag de etappe in Ardooie, een dag later greep Tony Martin de leider strui. En nu, na de voorlaatste etappe, is het opnieuw feest. Martin is, in de rit met onder meer beklimmingen van de Muur van Hoei en Ben-Ahin, kasseienstroken en veel wind, niet in problemen geraakt. En Greipel, die toch het nodige werk heeft verzet voor zijn landge noot, wint nota bene de sprint. Holm: „We hebben het hier naar onze zin." Vandaar ook dat Holm graag wat anekdotes vertelt. Martin blijkt een typische wielrennershobby te hebben. Het kan hem niet hard ge noeg gaan. Hij spelt alle autobla den. Achter de deur van de cam per of ploegbus, op zijn kamer in het hotel, Martin en de magazines zijn onafscheidelijk. Holm: „Vol gens mij heeft hij zelf niet eens zo'n scheurijzer, maar leest hij graag over cilinders en pk's." Het wordt ze bij HTC-Colümbia zelfs wel eens te gortig. „]e moet hem soms echt de bus uittrekken. Hij legt die bladen met tegenzin weg." Gevraagd naar de specifieke fiets- kwaliteiten van Martin, die overi gens ook nog is afgestudeerd aan de politieacademie, toont Holm een guitige blik. Martin blijkt zijn ploegleider in het verleden flink op de proef te hebben gesteld. „To ny is zo relaxed, het is soms haast eng. En in het verleden was het ook wel eens irritant. Dan zei ik hem: richt je vandaag op die twee renners, zorg dat ze niet wegrij den, of ga anders met ze mee. En, je begrijpt het al, juist die twee wa ren dan weg! Moest-ie het, met hulp van zijn ploegmaten, zelf weer rechtzetten. Zelf vond hij dat dan geen enkel probleem." Het zijn de jeugdzonden van een groot talent, een coureur met een 'grote motor'. Die inmiddels met name als tijdrijder zijn sporen ver diend heeft, maar in de Ronde van Californië en Zwitserland ook al toonde een toekomst als klasse mentsrenner te hebben. „Tony komt er steeds meer achter wat hij allemaal kan, hij is van na ture vrij bescheiden." Hoewel het soms wel meevalt. Want Martin weet dan nog niet of hij de Eneco Tour zal winnen („afwachten maar"), dat hij wereldkampioen wil worden, durft hij wel te zeg gen. „Ik kijk uit naar het WK in Austra lië. Ja, ook als Cancellara erbij is. Ik heb ook gehoord dat hij twijfelt over zijn deelname, maar ik heb hem er liever bij. Het maakt de kans dat ik win kleiner, maar ik wacht al een tijdje op het moment dat ik hem kan kloppen. De titel is duidelijk meer waard als Fabian er ook is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58