Zeeland PZC Massaal reacties op ontwerp N61 Beautysalon is succes Vrachtauto's aan banden Mot?r!j'der *57* PZC overleden ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 20 en 21 INSPRAAK Dorpsraadvoorzitter IJzendijke niet bang voor vertraging werkzaamheden (SftglTrig Dinsdag 24 augustus 2010 Stichting helpt Haïti: Er blijft echt niets aan de strijkstok hangen Enige passagierslijn op Schotland vervalt, wel meer vrachtafvaarten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl 7iririi"»imiiiitfi»itar^° w i'im mwbiwiiiiiiiiiiiw ia 1111' m 111 door Harmen van der Werf HOEK - Het ontwerp voor de nieu we N61 (Hoek-Schoondijke) heeft veel losgemaakt. De termijn waar binnen kon worden gereageerd, liep eind vorige week af. Mensen konden op- en aanmerkingen kwijt bij een centraal inspraak- punt in Den Haag. Meer dan 250 reacties kwamen daar binnen. Of er veel dubbele bezwaarschrif ten bij zitten, kon een medewerk ster van het centrale inspraakpunt in Dep Haag gisteren nog niet mee delen. De verwachting is dat dit wel het geval is. Zo is in IJzendijke de bevolking opgeroepen massaal in het geweer te komen. IJzendijke dreigt straks nog maar één aanslui ting op de N61 over te houden. De kerngroep N61 - met onder meer de dorpsraad en de ondernemers vereniging - wil twee aansluitin gen houden, aan de oost- en west zijde van het stadje. „In het plan van Rijkswaterstaat blijft er alleen aan de westkant een aansluiting", geeft voorzitter André Soomers van de dorpsraad aan, „terwijl het meeste verkeer uit IJzendijke richting het oosten, naar Terneuzen, gaat. Mensen moeten straks een flink stuk omrij den via smalle straten, als het ont- werp-besluit voor de nieuwe N61 niet wordt bijgesteld." Veel kritiek is er ook geweest, van onder meer de politiek ongebon den groep ZeeuwsVlaamsPlatform (ZVP), op de versmalling van de N61 bij de Braakman. De weg zou daar vanwege natuurregelgeving twee keer éénbaans moeten wor den, terwijl de N61 verder tussen Hoek en Biervliet twee keer twee- baans wordt. Vanuit Schoondijke is bovendien actie gevoerd om de randweg alleen door te trekken tot de weg naar Oostburg en niet hele maal tot die naar Breskens. Inwo ners willen beperkt doorgaand ver keer handhaven voor de levendig heid in het dorp. IJzendijks dorpsraadvoorzitter Soo- Twee keer per maand kunnen de vrouwelijke bewoners van woonzorgcentrum Antonius zich laten verwennen in de 'beauty-salon', ker, die zich gisteren mooi liet opmaken door vrijwilligster Sandra. Zoals mevrouw De Bak- foto Peter Nicolai mers onderkent dat bezwaren tot vertraging kunnen leiden. Hij legt de bal bij Rijkswaterstaat. „Jaren is niet naar ons geluisterd. Boven dien, de vernieuwing van de N61 duurt al zo lang, daar kunnen nog wel enkele maanden bij." Rijkswaterstaat heeft zes weken om alle reacties te verwerken. Het project valt onder de Crisis- en Herstelwet, waardoor beroepsmo gelijkheden beperkt zijn. De nieu we, veel veiligere N61 moet eind 2014 helemaal klaar zijn. door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - De tweewekelijk se 'beautysalon' voor bewoners van zorgcentrum Antonius in Kloosterzande is een succes. De vrouwelijke bewoners staan in de rij voor een verwenbeurt met een ontspannende gezichtsbehande ling of handverzorging. En ook niet onbelangrijk, de schoonheids salon is ook een ontmoetings plaats. Er is ruimte voor een leuk gesprek of het uitwisselen van nieuwtjes. „Vooral voor onze bewoners met psycho-geriatrische klachten is die aandacht van één op één heel goed", zegt welzijnsmedewerker Liesbeth de Bruijn van Curamus. Zij stond begin dit jaar samen met een aantal vrijwilligers aan de wieg van het initiatief „We wil den wel eens iets anders aanbie den dan weer een bingomiddag." Twee keer per maand wordt de kapsalon in Antonius omgetoverd tot schoonheidssalon. De dames moeten zich vooraf opgeven. Beur telings wordt een verdieping van Antonius uitgenodigd. Per middag kunnen maximaal zes dames een behandeling krijgen. „Het duurt ze ker drie kwartier, maar je komt er als herboren uit", zegt De Bruijn. „De meeste dames zijn blij verrast als ze in de spiegel het resultaat be kijken." ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. A.K. de Vlieger uit Zonnemaire 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. TERNEUZEN - Vrachtwagens die lan ger zijn dan elf meter worden voortaan geweerd uit de Terneu- zense binnenstad. Burgemeester en wethouders stellen de lengtebe perking in om de leefbaarheid en de verkeersveiligheid in het cen trum te waarborgen. „Nu gebeurt het regelmatig dat gro te vrachtwagens die winkels als Halford's en Action komen bevoor raden, zich vastrijden in de Nieuwstraat en de Korte Kerk straat", zegt wethouder Co van Schaik (verkeer). „Dat geeft dan tel kens een hoop gedoe. We gaan nu al van tevoren waarschuwen dat ze er niet in kunnen rijden, dan voorkomen we dergelijke proble men." Vrachtwagens mogen nog wel tot het eind van de Nieuw straat rijden om te lossen. Ze moe ten dan wel weer terug achteruit de straat uit. De borden komen al leen bij de ingang van de Nieuw straat te staan. Volgens Van Schaik doen zich elders in de binnenstad nauwelijks problemen voor. AXEL - De 57-jarige motorrijder uit Muiden, die zondag 8 augustus op de Tractaatweg bij Axel werd aan gereden door een 74-jarige auto mobilist uit Terneuzen, is vrijdag aan zijn verwondingen overleden. De motorrijder stond te wachten voor een rood stoplicht. De auto- moblist merkte dit te laat op en kon een botsing niet meer vermij den. De zwaar gewonde man werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51