ligt een dinsdag 24 augustus 2010 Met de klok mee vanaf linksboven: Ane moon, Scutellaria incana, Sedum en Echina cea. Het bamboewoud veroorzaakt een cultuurschok. Het lijkt op China, maar Aly en Wim We vers staan toch echt in hun ei gen kwekerij Het Groene Weegje. En die bevindt zich sinds 1996 op Zuid-Beveland, en wel aan de rand van het wegdorpje Lan- geweegje bij Kwadendamme. Een wolkbreuk ontlaadt zich en bevoch tigt de op dat moment naar water snak kende aarde. De bijbehorende dondersla gen waren al voorafgegaan door het ge schut dat landbouwers inzetten om hagel te bestrijden. Wanneer de fotograaf arri veert is er juist een eind gekomen aan het geweld van natuur en kanonnen. De bamoebosschages van Het Groene Weegje hebben na de zeer welkome don derbui de uitstraling van een tropisch re genwoud. De afdeling bamboe is de specia liteit van Wim Wevers. „Bamboe heeft mij "altijd sterk geïnteresseerd en dat geldt ook voor tropische planten", vertelt hij. Aly Wevers richt zich vooral op de plan ten en siergrassen en vindt daar veel vol doening in. Volgens Wim is ze ze een wa re 'plantofiel', die over een fantastische plantenkennis beschikt en all round is in het kwekersvak. Zelf zegt Aly daarover: „Ik ben gek op planten. Het vermeerderen en scheuren is een enorm karwei, maar ik vind het prachtig. Lekker buiten bezig zijn met levend materiaal." Aly heeft zich van het begin af aan ook toe gelegd op het kweken van siergrassen. In middels zijn er op Het Groene Weegje ruim driehonderd soorten te vinden, inclu sief bamboe. Daarnaast groeien er enkele honderden soorten andere vaste planten, waaronder exclusieve, zoals de zeldzame Hemercallis. De afdeling planten kreeg een extra impuls toen Eleonora de Koning in 2008 haar kwe kerij in Oudelande ophief. Het Groene Weegje nam haar collectie over. Zesdui zend ponen planten waren dat maar liefst Aly en Wim Wevers. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42