3/' I 4P)J Demonstraties met roofvogels Speuren langs de waterkant Diaserie en excursie in Slot Haamstede dinsdag 24 augustus 2010 een bus rij je vervolgens naar Veere. Hier heb je vrije tijd om lekker door de smalle straatjes te slen teren of een bezoek te brengen aan de historische markt. Tickets a €57,50 zijn verkrijgbaar bij alle WV's in Zeeland. Excursie van 09.00 tot 17.00 uur. Nieuwvliet Excursie vleermuizen en andere nachtdieren bekijken. U kunt met Staatsbosbeheer vleermuizen en andere nachtdieren bekijken in de Knokkert/het bos van Erasmus. De twee uur duren de excursie begint om 21.30 uur aan de parkeer plaats aan de Knokkertweg te Nieuwvliet. Laarzen of stevig schoeisel worden aangeraden. Kosten: vol wassenen 2,00 euro en kinderen tot 12 jaar 1,00 euro. Oostkapelle Roofvogelshow bij Terra Maris. Duinvlietweg 6, van 16.30 tot 20.00 uur. Sluis Rondleiding in Sluis met bezoek aan enige Belfort van Nederland. Je maakt kennis met "Napoleon, 'De Dikke van Dale', de klokkenist Jantje van Sluis en natuurlijk Prins Maurits. Het hoogtepunt van de rondleiding is een bezoek aan het enige Belfort (1375) in Nederland. Voor diegenen die het nog hogerop willen zoeken, bestaat de mogelijkheid om de Belforttoren te beklimmen. Vanaf de toren heb je een prachtig uitzicht over de Zwinstreek. Na het bezoek aan het Belfort volgt een korte wande ling over de oude vestingwerken van Sluis. Deze wandeling duurt circa twee uur en begint om 10.30 uur bij de VW in de Sint annastraat 15. Kaar ten a €4,00 per persoon (inclusief entree Belfort) zijn verkrijgbaar bij alle WV's in Zeeland. Voor meer informatie kun je contact opnemen met VW Kantoor Sluis via 0117-461700 of sluis@wvzvl.nl. Veere Historische markt in Veere. Streekproducten, scha pen scheren, paarden beslaan, wol spinnen, Wal- cherse klederdracht en tevens rommel- en curiosa- markt in de Oudestraat 9. De scharensliep is er op 24 augustus. De touwslager is er op 31 augustus. Markt, vanaf 10:00 tot 17:00 Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in Middel eeuwse kleding), neemt je mee voor een wandeling door het schilderachtige middeleeuwse stadje met haar gigantische kerk, haar ommuurde tuinen en haar haven. Onderweg breng je een bezoek aan het stadhuis op de Markt en aan een museum over de Schotse wolhandel, die is ondergebracht in twee koopmanshuizen aan de Kaai. Deelname kost 8,00 per persoon voor volwassenen en €4,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Kaarten zijn ver krijgbaar bij alle WV's in Zeeland. Vertrek bij VW Veere, Oudestraat 28,13.30 uur. Vrouwenpolder Excursies te Oranjezon. Oranjezon is een prachtig gevarieerd duingebied, met loofbos, naaldbos, stru welen en duinen. De'kanalen herinneren aan de vroegere functie van waterwinning. Er is kans op een ontmoeting met reeën of damherten. De excur sie start aan het eind van de doodlopende weg die aan de Kon. Emmaweg ligt. Deelname voor volwas senen is 2,00 euro en voor kinderen t/m 16 1,00 euro. Aanmelding is niet nodig. Vertrek om 19.00 uur. Westenschouwen Klutenroute, tocht die op een gezinsskelter en /of éénpersoonsskelters gemaakt kan worden naar een plek waar kluten te zien zijn. Start vanaf 11.00 uur bij Natuurinformatiepunt en Trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote parkeerterrein bij de Rotonde in Westenschouwen. Staatsbosbeheer, avondexcursie Boswachterij, Ex- cursieschuur, Kraaijensteinweg 140, Westenschou wen. Aanvang 19.00 uur. Prijs 2.00 euro per per soon en 1.00 euro voor kinderen t/m 12 jaar. Reser veren via VW Schouwen-Duiveland, kantoor Burgh-Haamstede, 0900-2020233. Duur van de wandeling is twee uur. Wissenkerke Openstelling wijngaard De Drui- vengaerde. Dorpsdijk 2a, van 13.00 tot 17.00 uur. Zlerikzee Zierikzeese dagen, Braderie Toeristische markt, Centrum, van 10.00 tot 16.00 uur. Stadswandeling Zierikzee met beklimming van de Dikke Toren. De stad is in de 10e eeuw ontstaan aan de rivier de Ee. Handel, nijverheid en visserij bracht de stad rijkdom, welvaart en schoonheid. Met een gids bekijk je Zierikzee waarbij je vele mo numenten ziet. Tijdens deze wandeling kun je on der begeleiding van een deskundige gids ook de Sint Lieve Monstertoren (ook wel 'Dikke toren' ge noemd) beklimmen waardoor je een indrukwek kend uitzicht over de stad en de omgeving hebt. Kaarten a €6,50 zijn verkrijgbaar bij alle WV's in Zeeland. VW Zierikzee, Nieuwe Haven 7, wande ling van 11.00 tot 13.00 uur. Bezichtiging Molen 'De Haas, Bolwerk, 12.00 tot 17.00 uur. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. WOENSDAG 25 AUGUSTUS Westkapelle Rondwandeling Westkapelle: een dijk van een dorp. Het dijkdorp Westkapelle ligt direct aan zee, te midden van strand, dijk, duinen en een klein kreek- en bosgebied. Westkapelle heeft een roeri ge geschiedenis. Één van de meest aangrijpende periodes in de geschiedenis van het dorp is de Tweede Wereldoorlog met de bombardementen van 1944 op dijken in Walcheren, de inundatie die er op volgde, het dichten van de dijk en de weder opbouw van het dijkdorp. Met een gids maak je onder meer kennis met het ontstaan van het dorp en het belang van de dijk. Op een later moment kun je op eigen gelegenheid (met een voucher) ook de vuurtoren van Westkapelle beklimmen (ge opend vanaf 15.00 uur): zeer beroemd en vaak ge schilderd. Kaarten zijn a €4,75 verkrijgbaar bij alle WV's in Zeeland en bij Polderhuis Westkapelle. Het Polderhuis, Zuidstraat 154-156, van 10.30 tot 12.00 uur. Wissenkerke Amusefietstocht Noord-Beveland. Met deze tocht kunt u op een leuke en sportieve manier kennis maken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabe drijven. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, dat op de deelnamekaart staat. De bedoeling is om meerdere horecabedrij ven te bezoeken, en hier uw amusebon in te leve ren voor een broodje, ijscoupe, salade. De kaart kost 17,50 euro per persoon en u heeft een beste ding van ong. 35,00 euro. Hotel De Kroon, vanaf 11:00 tot 18:00 Fietstocht Noord-Beveland. archieffoto Mechteld Jansen OOSTKAPELLE - Roofvogels zijn grote die ren die zeker weten respect afdwingen. Om meer te weten te komen over deze roofdieren kunt u vandaag kijkje komen nemen in de landschapstuin van Terra Ma- ris. De eerste show duurt van 16.30 tot 17.30 uur en de tweede van 19.00 tot 20.00 uur. Leden van Valkerij Equipage Jacoba van Beieren vertellen over kweek, verzor ging, africhting van de vogels en de oplei ding tot valkenier. Ze verzorgen ook vlieg- demonstraties met hun vogels. Ook bij Landal Port Greve in Brouwershaven is vanavond een roofvogeldemonstratie te zien. Deze duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Roofvogelshow. archieffoto Ruben Oreel OUWERKERK - Nee, deze keer niet aan de zeekant maar aan de landkant. In het kre- kengebied bij Ouwerkerk, kunnen kinde ren komen speuren op de grens van water en land. Woensdag 25 augustus van 14.00 tot 16.00 uur krijg je antwoord op vragen als: is het water daar zoet of zout? Of alle bei een beetje? En als dat zo is, hoe komt dat dan en hoe noem je dat dan? Leven daar ook beestjes en planten in en bij? De excursie begint op het dijkje tussen twee inlagen aan de Weg van de Buitenlandse Pers even buiten Ouwerkerk. Deelname kost niks. Aanmelden bij IVN Consulent schap Zeeland is verplicht: 0113-211675. BURGH-HAAMSTEDE - Wie niet alleen het slot van Haamstede wil zien maar ook bui ten in het normaal gesloten slotbos wil wandelen, kan woensdag 25 augustus mee op een dubbelexcursie. Die omvat een ex cursie in het bos - hoge dichte schoenen en een lange broek aangeraden - en een diaserie. De excursie duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Aanmelden is verplicht en kan aan de balie van de VW in de Noord straat 45a en op 0900-2020233. Deelname kost vier euro voor kinderen t/m 12 jaar en tien euro voor volwassenen. Vertrek is bij het toegangshek van Slot Haamstede in de Noordstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41