Familieweekend in Port Zélande D 4l Zomergasten dinsdag 24 augustus 2010 De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.wvzeeland.nl Zeehond op een zandplaat in de Westerschelde. archieffoto Lex de Meester Biervliet Dorpswandeling/ rondleiding door Biervliet. De wandeling begint bij de maquette van Biervliet. We bezoeken de beide kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uit vinder van het haringkaken. Verder is er veel aan dacht voor de gebrandschilderde ramen van Corne lls van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Gratis deelname. Kerkstraat 4, vanaf 14.00 uur. Breskens Avontuurlijke tochten naar de Zandplaten in de Westerschelde. Na een korte rondvaart, waarin we bijna altijd een kolonie zeehondjes zien, leggen we het schip tegen de zandplaat en kunt U via een spe ciaal ontwikkelde loopbrug van boord af. De vaar tocht duurt ongeveer 3,5 a 4 uren. Op de zand plaat gaan we op zoek naar schelpen, haaientanden en fossielen. Minimale leeftijd 6 jaar. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Bres kens, Haven Westzijde. Let op: de vertrektijd is af hankelijk van het tij, dus elke dag anders! Entree: 20,00 euro p.p. Aanmelden verplicht, via 06-53225401. Brouwershaven Roofvogeldemonstratie, Landal Port Greve, Heernisweg 1, van 19.30 tot 20.30 uur. Zeiltocht Vrouwe Jannigje, vanaf de Loswal voor Landal Port Greve, Brouwershaven. Een klassieke platbodem laat voor U Hollands Glorie herleven. Wij vertrekken om 10.00 en 14.00 uur vanuit Brou wershaven, vanaf de loswal, voor Landal Port Greve en op woensdag en donderdag vanaf Centerparcs Port Zélande. Prijzen voor een 3-uurs zeiltocht: Vol wassenen €18,50 Kinderen (4-12 jaar) en 65+ 13,50. Voor informatie over het schip en de vaarda- gen belt U naar Vrouwe Jannigje: 06-54752572. Burgh-Haamstede Slot Haamstede-combi, diaserie excursie Natuur monumenten, Noordstraat toegangshek, Burgh-Haamstede. Van 19.00 tot 21.00 uur. Hoge dichte schoenen en lange broek aanbevolen met de excursie. Aanmelden verplicht, aan de balie VW Schouwen-Duiveland, kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45a. Telefonisch: 0900-2020233. Cadzand-Dorp Fietsen met Fred. Wilt u de omgeving van Cadzand en Retranchement zonder kaart of GPS leren ken nen? Fiets dan mee met een team van geboren en getogen West Zeeuws-Vlamingen onder leiding van Fred Rabout. Verzamelen bij HCR "In de Buitenlust" tegenover de molen van Cadzand. Kosten bedragen 5 euro p.p. Verzamelen om 9.30 uur, einde van de tocht is om 13.00 uur. Powerkite Experience bij Moio Adventure. Leer de basis van Powerkiten. Elke dinsdag en don derdag in augustus verzamelen om 10.00 uur bij Strandpaviljoen de Zeemeeuw. Voor 1 uur powerki ten: 25 euro p.p. Informatie en aanmelden: info@moio.nl. Noorddijk 3, 10.00 tot 12.00 uur. Domburg Fantasy en sprookjes week in Domburg. De week staat vol met sprookjes en fantasy. Van 16.00 tot 20.00 uur: glijhelling dolfijn, griezel spel- pakket en Ezeltje prik. Donderdag 26 augustus 16.00 tot 20.00 uur: springkussen paddestoel, sprookjes spelpakket en het Kaboutersminkteam. Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Van 24 augustus t/m 4 september 2010 is de 10de editie van het Zeeland Nazomerfestival. Twaalf da gen theater en dans op verrassende locaties in Zee land en een bruisend festivalhart in Middelburg. Kleine producties, concerten, dans, kindervoorstel lingen, literatuur, talkshows en workshops. Door de straten, op zolders of in kerken in en om de histori sche Abdij van stad. Waar mensen samenkomen voor een picknick of om te zingen. Waar word gela chen, gedanst en ontmoetingen ontstaan. Meer informatie: www.nazomerfestival.nl Rondleiding Abdijcomplex. De Abdij werd omstreeks 1100 gesticht door Mon niken uit Vlaanderen. Het complex is nu, met uit zondering van de kerken, in gebruik als zetel van de Staten van Zeeland. De rondleiding Abdijcom plex wordt elke dinsdag en donderdag gehouden van 11.00 tot 12.30 uur. De rondleiding start in de hal van het Zeeuws Museum, Abdij 3-4. Speurtocht op kaasboerderij Schellach. Op onze kaasboerderij krijgt iedereen in augustus iedere dinsdagavond de mogelijkheid om aan de hand van een speur/puzzeltocht alles over het bedrijf, het kaasmaken, de koeien en de kalfjes te weten te ko men. Aan het eind is er voor alle kinderen een echt puzzeldiploma. Prooyenseweg 26, van 19.00 tot 21.00 uur. Middelburg en Veere Wonderbaarlijk Walcheren. Walcheren heeft alle ingrediënten voor een afwisselende dagtocht. Met deze excursie begin je in het centrum van Middel burg waar je wordt ontvangen met koffie of thee en een echte Zeeuwse bolus. Een gids neemt je mee voor een stadswandeling. Middelburg mag met recht een monumentenstad genoemd worden. Je vindt hier zo'n 1100 grote en kleine monumen ten (de meeste momumenten per vierkante meter in Nederland). Vervolgens vertrek je naar een thee- schenkerij in Veere waar een lunch klaar staat. Met 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Paspoort: Naam: Familie Vandermeulen Woonplaats: Tienen, België Gezien in: Zierikzee door Rianne Kleinveld Op het terras bij restaurant de Zeelandbrug. e zon weerspiegelt in de Ooster- schelde. Ook de familie Vander meulen uit België zit te genieten van het terras bij restaurant De Zeeland- brug. Bart (37) is met zijn vrouw Marlies (31), zoontje Sam (4), vader Bernard (72) en moeder Anni (67) op weg naar Port Zé lande. Ook Bart's broer en zus komen nog met hun gezinnen. Zijn broer moest nog werken en zijn zus was nog niet klaar met inpakken. Bernard heeft zijn makelaarsbedrijf overge dragen aan zijn twee zonen. Bernard en Anni wonen naast het bedrijf, dus zij zien hun kinderen vaak. De werkzaamheden van het bedrijf zijn voornamelijk in verze keringen en makelaardij. Bernard heeft eerst twintig jaar als verzekeringsagent ge werkt en inmiddels bestaat zijn makelaars- bedrijf al dertig jaar. Het weekend op Port Zélande is voor de familie een weekend van rust en veiligheid. „Wij hebben een druk leven", zegt Bernard. Hij helpt zijn zoons nog vaak in het bedrijf, ook al heeft hij het overgedragen. „Hij heeft veertig jaar ervaring, daar kan je niet tegenop", vertelt Bart. Dit weekend is in ieder geval lekker rustig voor de hele familie. Ze hebben geen uit stapjes gepland. Het enige dat ze willen is even helemaal weg zijn van hun drukke le vens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40