Wat je allemaal kunt doen met Twintig omeletten uit één ei en Staande ovatie vanaf surfplank 2 Kinderpret Kanoa Buitensport en Recreatie dinsdag 24 augustus 2010 Kanoa Buitensport en Recreatie bestaat sinds 1980. Er zijn activiteiten voor indivi duen en groepen. Bij Kanoa zijn taf van activiteiten te doen, met de nadruk op water: kajakvaren, Cana deesvaren, kano-poloën, kanoduiken, vlotva- ren, waterfietsen, roeien, waterlanglaufen, handboogschieten, touwbrugklauteren klimmen, oriëntatieiopen met gps en kom pas, samenwerkingactiviteiten, terreinfiet- sen, beachvolleyballen, golfspelen, touwtrek ken, casse un oeffen, barbecuen en over nachten. Kanoa is te vinden in kanohaven De Piet in het Veerse Meer, Muidenweg225, tussen Arnemuiden en Wolphaartsdijk. Kanohaven De Piet is ingericht met allerlei faciliteiten, zoals een kanopoloveld, een ka- noduiktoren, een touwklim/klauterparcours boven het water, een handboogschietbaan, een beachvolleybalveld, een samenwerkcir- cuit en een golfbaan. Er zijn omkleedruimtes en sanitaire voor zieningen aanwezig. U moet wel zelf droge kleren meenemen en schoenen die nat mo gen worden. Vooral bij de oevers zijn schoe nen nodig om de voeten te beschermen. Contactgegevens: 0113-581609 (T), 0113-582203 (F), info@kanoa.nl (e-mail). www.kanoa.nl Vakantie kan nog zo veel uitdagingen bieden, er zit altijd wel een dag bij dat je even niet weet wat je wilt gaan doen. Of dat de wensen uiteenlopen. Wandelen? Fietsen? Zwemmen? Kanoën? Handboogschieten? Waterlanglaufen? Touwbrugklauteren? Bij Kanoa in ka nohaven De Piet in het Veerse Meer kan het allemaal. De Zomer-redactie probeert een paar activiteiten voor u uit. door Rianne Kleinveld en Tim Hamelink foto's Willem Mieras Gids Wibo Bakker en struisvogel Apollo door Marloes Vrolijk En zo..., zegt Wibo Bakker (35) iets buiten adem, „zo jagen wij de struis vogels de stal in." Hij rent met ar men wijd gespreid door het modderige veld en de kudde struisvogels hobbelen voor hem uit. Of Bakker, pr-man en gids bij Struisvogelboederij Monnikenwerve in Sluis, elke tour zo enthousiast en energiek geeft kan niet met zekerheid gezegd wor den, maar hij is nu in ieder geval goed op dreef De kinderen staan aan het hek ge kluisterd en lachen om zijn grappen of uit beeldingen, terwijl zij en hun ouders van alles over de dieren leren. De meeste kin deren zijn helemaal niet bang voor de gro te pikkende beesten. „Door te pikken laten de struisvogels merken dat ze je lief vin den", legt Bakker uit. De kinderen laten zich dus ook graag pikken en steken hun armen uit. Yenee (9) geniet zo van het ge- pik dat zij na de rondleiding gelijk terug wilt naar de struisvogels. Om het niet ge vaarlijk te maken moet er van Bakker wel genoeg afstand gehouden worden. De grootste struisvogel, genaamd Apollo, is het lievelingetje van bezoekster Adjara (6). Haar broer Gunnar (9) zou zijn vrienden wel aanraden om ook een keer een kijkje te nemen bij de boerderij. Wie niet geïntereseerd is in de struisvogel als dier kan wat leren van de Struisvogelpo litiek, zoals Bakker het noemt. Hij legt eerst uit dat het lang duurt om struisvo gels, met 30 gram hersenen, iets te leren. „Dan nemen bezoekers aan dat struisvo gels dom zijn, maar zo dom zijn zij nog niet. In deze groep loopt een donkere Een nieuwe rage onder de strandspor- ten is SUP: Stand-up peddling. Zoals de naam al zegt, is het de bedoeling om staand op een surfplank te peddelen. Het is een goede voorbereiding op het golf- surfen. Voor beide sporten is het belang rijk je evenwicht te bewaren. Mijn collega's van de Zomerredactie zien mij graag in het water vallen. Vandaar dat ik uiterst geconcentreerd op de surfplank ga staan. Niet vallen. Al snel vaar ik soepel het haventje door. Oefening baart inder daad kunst. Medewerker Jeroen springt op en neer op zijn surfplank, maar dat doe ik liever niet. Mijn uitdaging is om te blijven staan tijdens de windvlagen. Vanaf het- Veerse Meer komen flinke windstoten aan gewaaid, die mij uit balans brengen. Wonder boven wonder behoud ik mijn evenwicht en weet ik mijzelf terug te va ren naar de steiger. SUP is een echte sport, omdat je veel verschillende spieren ge bruikt. Zelfs na een tochtje van tien minu ten ben ik mij bewust van de spieren in mijn benen. Staand peddelen is een uitda ging voor iedereen. Het is zo moeilijk als je het jezelf maakt. Tegen mijn collega's kan ik alleen maar zeggen: Volgende keer be ter! Samen met instructeur Jeroen maakt Rianne een tochtje door het haventje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38