21 zeeland Muziek gaat gewoon weer tandje harder Gemeente gaat vooral af op Bevallende vrouwen doorgestuurd Vrouwending PZC De krant 5 weken voor 15 euro! GELUIDSOVERLAST DJ Mental Theo werd woensdag bekogeld met flesjes tijdens zijn show in de discotheek van camping Duin en Strand in Renesse. Een geluidsbegrenzer dimde de muziek. dinsdag 24 augustus 2010 Mijn man heeft het zwaar. Hij leeft zijn leven in een vrou wenhuishouden. Af gezien van een oude slechtziende herdershond en een kater met een geamputeerde staart is het hier al vrouw wat de klok slaat. We zijn bovendien allen zeer uit gesproken en eigenwijze vrou wen. Ik weet niet, het zal iets ge netisch zijn. Waar sprookjes de ronde doen over harmonieuze vrouwengemeenschappen waar ieder zijn respectieve hormonen- storm keurig op elkaar afstemt, is het bij ons juist het tegenoverge stelde. Met alle pre-, post- en men struele syndromen rest er voor hem een kleine week waarin het vrouwvolk rustig is. Een kleine week waarin we elkaar niet op de huid zitten en in eikaars haren vliegen. Want laten we eerlijk zijn, leven en laten leven is niet het sterkste ding van de vrouw. Taal kan hun ding zijn, verantwoordelijkheid ook, praktisch inzicht en nog veel meer. Maar achteroverleunend vertrouwend op een immer goe- de afloop is toch dun gezaaid als competentie onder vrouwen. Ik ken weinig vrouwen die dingen kunnen laten lopen, schouderop halend negeren of na een fel con flict denken: zand erover. Als het manvolk architect is, steeds bou wend op vorige lagen, is de vrouw de archeoloog, die met een eyelinerkwastje alles wat ooit door aarde en zand was toegedekt weer minutieus opgraaft. Het be kijkt en nog eens bekijkt en voor al: het wil bespreken. Als het hier dan weer eens op het kruispunt van oestrogene stro men gaat waaien, verlaat de heer des huizes de kamer met de mede deling 'ik ben in de tuin'. De hond volgt hem trouwhartig, kop omlaag, blij dat hij geen getuige hoeft te zijn van het naderende onweer. Als de storm is uitge woed en ik mijn man opzoek, zit hij vaak rustig op een stoeltje zijn werk te bezien. De hond ligt blij op een stuk hout te kauwen en kwispelt als hij mij ziet. Of het leuker is om een man te zijn weet ik niet, rustiger in ieder geval, denk ik dan. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T:JD111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal inami een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie aan. De discotheek van jon- gerencamping Duin en Strand bij Scha- rendijke kan volgens eigenaar Gerard Co- bussen 'met afstand de grootste' in Zeeland worden genoemd. Om overlast voor zijn overige gasten en buren te voorkomen heeft ook hij keurig een geluidsbegrenzer op zijn muziekinstallatie laten aan brengen. Het apparaat dimt de muziek zo dra het volgens de vergunning voorgeschreven maximum van 90 decibel wordt bereikt. Tot afgelo pen woensdag was dat geen pro bleem. Dat begon pas toen Cobus- sen een nieuwe begrenzer moest kopen omdat de vorige de geest had gegeven. „Ik heb heel braaf de gemeente gebeld om dat te mel den, die is komen controleren of de begrenzer goed stond afgesteld en vond dat het te hard stond. Dus heb ik de limiet een beetje bijge steld." Bij het tweede nummer dat Men tal Theo van zijn draaitafel liet knallen, ging het gelijk mis. De muziek ging vanzelf zachter en het kwam de vermaarde dj te staan op lelijke verwensingen en een regen aan flügelflesjes uit het publiek. De artiest verliet boos het podium en had geen trek om zijn kunstje op de jongerencamping te hervat ten. „En op dat moment had hij daar alle gelijk in", zegt Cobussen. „Theo heeft hier zes weken achter een iedere woensdag gedraaid en dat was één groot feest. Dus dit was knap vervelend." De camping houder is de volgende dag gelijk verhaal gaan halen bij de gemeen te. Hij claimt twintigduizend euro schade te hebben opgelopen aan gederfde inkomsten. „Ik heb spijt als haren op m'n kop dat ik ze er bij heb gehaald. Had ik dat niet ge daan, was er niks aan de hand ge weest. Ik wil niks speciaals. Alleen het maximale uit mijn vergunning halen qua geluid en niet dat de ge meente met een metertje komt dat daar nog eens vijf decibel on der gaat zitten. Bij die controle zijn ze komen meten in een lege zaak, in een holle ruimte..." Morgenavond krijgt Mental Theo in Duin en Strand een herkansing en staat hij daar - voor de laatste keer dit seizoen - gewoon weer op Gerard Cobussen het podium van de discotheek. Co bussen heeft aangekondigd dat hij de geluidsbegrenzer een paar tand jes hoger zal zetten. „En de ge meente mag gerust komen contro leren." Bij Café Rooie Oortjes in Middel burg geeft bedrijfsleider Thomas van Raay aan nooit zonder geluids beschermer te draaien, als aanvul ling op de dubbele deuren en an dere isolerende maatregelen die de geluidsoverlast voor de omgeving tot een minimum moeten beper king. De limiter, zoals hij het appa raat noemt, is verzegeld. „Je kunt de limiet dus niet verstellen, al zou je willen. Als je het geluid te hard zet, gaat je overload-lichtje bran- den.Dan weet je dat je het geluid zachter moet zetten. Maar het is sowieso niet aan te raden, want als de dimmer inslaat, wordt een deel van het geluid onderdrukt en gaat het heel lelijk klinken. Als je het beste geluid wil hebben, moet je onder je limiet blijven." Hij vindt de begrenzer een prima ding. „We hebben nooit klachten. Trouwens, het is ook het behoud van je spullen. Als een dj volle bak gaat draaien, heb je kans dat je ap paratuur kapot gaat. En je oren, na tuurlijk." „Ik vind muziek zelf al snel te hard", zegt Bart Gabriëlse, die tot voor kort platenzaak Spin had in Middelburg en nu optredens orga niseert bij Brogum in Zierikzee. „Klachten over geluidsoverlast heb ik nooit gehad. Kwestie van goede afspraken met de buren." De gemeente Schou wen-Duiveland kreeg deze zomer flink wat klachten over geluidso verlast bij horecagelegenheden. El ke week is het wel een paar keer raak, zegt handhavingsambtenaar Wout van Brouwershaven. Hij noemt acht gevallen, waarbij de gemeente een proces-verbaal opmaakte. „Het is veel drukker dan normaal. In 2008 en 2009 had den we nagenoeg geen klachten, maar nu wei." Van Brouwershaven heeft er geen verklaring voor. „In de gevallen waar proces-verbaal is opgemaakt, ging het om flinke ge luidsoverschrijdingen van meer dan tien decibel. Het gaat om het geluidsniveau op de buitengevel van de dichtstbijzijnde woning. Op de dansvloer kan het geluid 100 decibel zijn. Het hangt af van de isolatie van het gebouw." De gemeente Schouwen-Duive land besteedt de controle op de ge luidsoverlast uit aan de Regionale Milieudienst West-Brabant. Die komt in actie als er klachten zijn van omwonenden. „Daarnaast ma ken we in het hoogseizoen zélf we kelijks een preventieve ronde langs de hotspots. Afgelopen woensdag stuitten we op een ondernemer die zijn geluidsbegrenzer buiten werking had gesteld." door Nadia Berkelder GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes heeft vrouwen die moesten bevallen doorgestuurd naar ziekenhuizen in Bergen op Zoom en Terneuzen. Dat gebeurde in het weekeinde van 13, 14 en 15 augustus. Volgens het ziekenhuis was er onvoldoen de personeel beschikbaar om ver antwoorde zorg te leveren. „Door een aantal ziekmeldingen vielen er gaten in de personeelsbe zetting", zegt woordvoerder Jaap Nelemans van het ADRZ. „We hebben vervolgens niet besloten om de mensen maar te laten ko men en te kijken of het toch zou lukken, maar om ze meteen door te sturen." Volgens Nelemans ging het om poliklinische bevallingen: bevallingen die begeleid werden door verloskundigen buiten het ziekenhuis. Hoeveel vrouwen zijn doorgestuurd kon hij gisteravond niet meer achterhalen. Het ziekenhuis heeft eerder beval lende vrouwen door moeten stu ren naar andere ziekenhuizen. Toch is er volgens Nelemans geen aanleiding om maatregelen te ne men. „Het was een bijzondere si tuatie: het is vakantietijd, waar door de bezetting toch al laag was en we kregen een aantal ziekmel dingen van verpleegkundigen." De Lokale Partij Vlissingen trekt aan de bel. „We willen dat de ge meente de inspectie inschakelt", zegt Pim Kraan. „Er wordt ge schermd met aanrijtijden, maar mensen moesten nu nóg verder. Alles is goed gegaan, maar als het mis gaat, is Leiden in last."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2