241 sport 23 Mido: een spits die heel vro 'Zo relaxed. Het is haast eng1 Tiger Woods dan toch gescheiden Dries Mertens blijft FC Utrecht trouw AC Milan heeft oogje op Ibrahimovic Manchester United strikt talent van Ajax VERLOREN ZOON Ahmed 'Mido' Hossam is teruggekeerd bij Ajax. De Egyptische spits heeft zijn grote belofte nooit Het aantal doe,punten dat Mid0 kunnen inlossen. wedstrijden. dinsdag 24 augustus 2010 MIAMI Topgolfer Tiger Woods is geschei den van zijn Zweedse vrouw Elin Nordegren. Dat hebben de advoca ten van Woods en Nordegren giste ren bevestigd. Woods kwam in op spraak toen bekend werd dat hij er talloze buitenechtelijke relaties op nahield. Woods stopte een periode met gol fen (tot april dit jaar) in een uiter ste poging om zijn huwelijk te red den, maar dat bleek gisteren dus te vergeefs. Ook zijn rentree op de baan verloopt tot nu toe uiterst moeizaam. UTRECHT Voetbalclub FC Utrecht heeft het contract met de Belgische midden velder Dries Mertens opengebro ken en verlengd tot 2014. Met de contractverlenging lijkt er een eind te zijn gekomen aan de vele geruchten rondom een vertrek van de Belg uit de Domstad. Technisch directeur Foeke Booy van Utrecht toonde zich tevreden. „De ontwikkeling van Dries is ge weldig verlopen. Het was voor ons aanleiding om hem een vernieuwd contract aan te bieden." MILAAN AC Milan wil Zlatan Ibrahimovic graag van FC Barcelona overne men. Adriano Galliani, vicevoorzit- ter van de Italiaanse club, wil mor gen naar Spanje reizen om de trans fer rond te maken. Ibrahimovic is bij FC Barcelona na de komst van David Villa niet meer zeker van een basisplaats. De Catalaanse club nam de Zweed vo rig jaar voor dertig miljoen over van de Milanezen. Internazionale hoefde ook geep transfersom voor Samuel Eto'o te betalen. AMSTERDAM Manchester United heeft Gyliano van Velzen uit de jeugdopleiding van Ajax weggehaald. De zestienja rige aanvoerder van Bi tekent een meerjarig contract bij de Engelse topclub. Ajax verwacht dat Man chester United nog een opleidings vergoeding voor het talent betaalt. Van Velzen is niet het eerste Neder landse talent dat naar een Engelse topclub vertrekt. Spelers zoals Pa trick van Aanholt (PSV) en Jeffrey Bruma (Feyenoord) kozen op jonge leeftijd voor Chelsea. De overname door een buitenlandse investeerder zou het beste zijn voor Feyenoord. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl nieuwe sportstelling is te vinden op www.pzc.nl swb 10 namens Ajax maakte in 57 door Edward Swier HEERS - Waar andere ploegen alle maal een flinke bus bij zich heb ben in de Eneco Tour, is HTC-Co- lumbia naar de Nederlands-Bel gische rittenkoers afgereisd met een veel bescheidener vehikel. „Bob Stapleton, de teameigenaar, zegt altijd: je wint geen koersen met de bus, maar met de benen", grinnikt verzorger Frits van der Heide. Deze middag in Heers is het andermaal feest bij het beschei den campertje. De twee gigantische fruitmanden, voor klassementsleider (en zo goed als zeker eindwinnaar) Tony Martin en ritwinnaar André Grei- pel passen niet door de deur. Ze moeten in de kofferbak van een ploegleiderswagen. Ploegleider Brian Holm trekt een grote grijns. De stemming is al dagen opper best. André Greipel won donder dag de etappe in Ardooie, een dag later greep Tony Martin de leider strui. En nu, na de voorlaatste etappe, is het opnieuw feest. Martin is, in de rit met onder meer beklimmingen van de Muur van Hoei en Ben-Ahin, kasseienstroken en veel wind, niet in problemen geraakt. En Greipel, die toch het nodige werk heeft verzet voor zijn landge noot, wint nota bene de sprint. Holm: „We hebben het hier naar onze zin." Vandaar ook dat Holm graag wat anekdotes vertelt. Martin blijkt een typische wielrennershobby te hebben. Het kan hem niet hard ge noeg gaan. Hij spelt alle autobla den. Achter de deur van de cam per of ploegbus, op zijn kamer in het hotel, Martin en de magazines zijn onafscheidelijk. Holm: „Vol gens mij heeft hij zelf niet eens zo'n scheurijzer, maar leest hij graag over cilinders en pk's." Het wordt ze bij HTC-Columbia zelfs wel eens te gortig. „Je moet hem soms echt de bus uittrekken. Hij legt die bladen met tegenzin weg." Gevraagd naar de specifieke fiets- kwaliteiten van Martin, die overi gens ook nog is afgestudeerd aan de politieacademie, toont Holm een guitige blik. Martin blijkt zijn ploegleider in het verleden flink op de proef te hebben gesteld. „To ny is zo relaxed, het is soms haast eng. En in het verleden was het ook wel eens irritant. Dan zei ik hem: richt je vandaag op die twee renners, zorg dat ze niet wegrij den, of ga anders met ze mee. En, je begrijpt het al, juist die twee wa ren dan weg! Moest-ie het, met hulp van zijn ploegmaten, zelf weer rechtzetten. Zelf vond hij dat dan geen enkel probleem." .Het zijn de jeugdzonden van een groot talent, een coureur met een 'grote motor'. Die inmiddels met name als tijdrijder zijn sporen ver diend heeft,maar in de Ronde van Californië en Zwitserland ook al toonde een toekomst als klasse mentsrenner te hebben. „Tony komt er steeds meer achter wat hij allemaal kan, hij is van na ture vrij bescheiden." Hoewel het soms wel meevalt. Want Martin weet dan nog niet of hij de Eneco Tour zal winnen („afwachten maar"), dat hij wereldkampioen wil worden, durft hij wel te zeg gen. „Ik kijk uit naar het WK in Austra lië. Ja, ook als Cancellara erbij is. Ik heb ook gehoord dat hij twijfelt over zijn deelname, maar ik heb hem er liever bij. Het maakt de kans dat ik win kleiner, maar ik wacht al een tijdje op het moment dat ik hem kan kloppen. De titel is duidelijk meer waard als Fabian er ook is." Mido, hier in actie namens Tottenham Hotspur, heeft de reputatie van een lastig baasje. Martin Jol, Ajax' huidige trainer, werkte bij de Londense club ech ter redelijk succesvol samen met de Egyptenaar. foto Lindsey Parnaby

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26