'We moeten nu echt PZC 181 zeeland Zeeuwse dag Polderhuis Stadsgesprek over visies op Middelburg Krummel Telers Borsele mogen kanon nog afvuren Diefstal van tas uit horecabedrijf in Goes Levend ganzebord voor de jeugd Honderdvijftig kramen op braderie Twaalfjarig talent Naakt zwemmen in speelt in Grote Kerk Vrijburgbad BOUWVAK Bouwplaatsen zijn weer volop in gebruik, maar bedrijven 3 avonturen in één box Saleprijs 11,95* www.pzc.nl/webwinkel dinsdag 24 augustus 2010 w HEINKENSZAND De negen fruittelers in de gemeen te Borsele mogen dit jaar bij hagel buien nog gewoon hun anti-hagel- kanonnen gebruiken om hun fruit te beschermen. De gemeente Borse le zoekt naar een wettelijke manier om het gebruik van de kanonnen toe te staan. De rechtbank oordeel de vorige week dat Borsele dit niet op basis van de Algemeen Plaatselij ke Verordening (APV) kan doen. GOES In een horecabedrijf aan het Da Vinciplein in Goes is zondag tus sen 17.30 en 19.00 uur een tas met behoorlijke inhoud gestolen. In de tas zaten volgens de politie een portemonnee met persoonlij ke papieren, een gsm, een mp4-spe- ler en een horloge. De waarde van de gestolen goede ren bedraagt enkele honderden eu ro's. TERNEUZEN VLISSINGEN Stichting Palladium houdt woens dag voor kinderen in de leeftijd van vijf tot en met twaalf jaar van 11.00 tot 15.00 uur Levend Ganze bord op Speluitleen 't Fort. Bij Le vend Ganzebord gaat het er niet om wie het snelste bij de finish is, maar welk team de meeste punten of goede antwoorden heeft. Speluit leen 't Fort ligt aan de Pieter Post- straat 49a in Vlissingen. THOLEN Vrijdag en zaterdag vindt in Tho- len-stad de jaarlijkse braderie plaats. In het centrum staan die da gen ongeveer honderdvijftig kra men. Verder zijn er allerlei activi teiten voor kinderen en volwasse nen. Zo is er op zaterdag een show van vuurspuwer The Master of Fi re. Hij vraagt met zijn show aan dacht voor taaislijmziekte, een ziek te die zijn dochter heeft. VLISSINGEN Het twaalfjarig orgeltalent Toon IJ zerman uit Heerle bespeelt zater dag het Valkcx en Van Kouteren-or- gel van de Grote Kerk in Terneu- zen. IJzerman begon al op 6-jarige leeftijd met pianolessen. Sinds 2006 volgt hij orgelles bij organist en docent Ad van de Wege uit Aar denburg. Het concert begint om 14.00 uur en is gratis. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Op de Zeeuwse bouwplaatsen zijn bouwvakkers weer volop bezig. De bouwvak is voorbij, het werk gaat verder. Het zijn moeilijke tijden voor bouwbedrijven. Desondanks blij ven veel bedrijven kiezen voor een collectieve sluiting in de zomer. Er zijn wat variaties in het aantal we- Nu de zomer ten einde loopt start de naturistische zwemvereniging Delta Natuur vanaf zondag 5 sep tember weer met het wekelijkse zwemuurtje. Van 18.00 tot 19.00 uur kunnen groot en klein elke zondag gebruik maken van diverse accommodaties in het Vrijburgbad op de grens van Vlissingen en Middelburg. Voor meer info www.delta-natuur.nl. ken dat een bedrijf de deuren dicht doet, maar de bouwvak wordt over het algemeen echt ge bruikt als vakantieperiode. Toeleve ranciers zijn in die zomerse weken immers ook vaak dicht en veel bouwvakkers willen toch in die schoolvakantie met het gezin weg. Algemeen directeur Ron Flipse van Bouwbedrijf Peters in Middel burg: „In overleg met de OR slui ten wij iedere zomer collectief een week of drie, vier. Dat doen we al jaren en het levert nooit proble men op. Als iemand in een andere periode weg wil, kan dat. Maar on ze ervaring is dat de meesten toch de bouwvak gebruiken." Walcherse Bouw Unie gaat even eens een aantal weken dicht. „Dat is nodig om onze projecten goed georganiseerd te krijgen. We zijn nu weer vol enthousiasme ge start", aldus directeur Gert van WESTKAPELLE - In het Polderhuis in Westkapelle staat morgen een Zeeuwse Dag op het programma. Zoals elke woensdag is er een dorpswandeling met gids om 10.30 uur. De wandeling begint bij het Polderhuis. Vanaf 11.00 uur is er een markt met demonstraties van onder an dere de Wasschappelse Heiploeg, de Blokjesploeg, garnalen pellen en netten boeten, quilten, schilde ren, boetseren, schelpschilderen en een demonstratie van een zeil- maakster en verkoop van Zeeuwse producten. De dochters van foto grafe Flipse-Roelse bieden een aan tal schilderijen en foto's van hun moeder te koop aan. De opbrengst gaat naar de Stichting Parkinson. Verder staat de kleurwedstrijd 'Zeeuws meisje' op het program ma. De wedstrijd is voor jong en oud. De hele middag rijdt een gra tis paardentram door het dorp met steeds vertrek vanuit het Pol derhuis (van 13.00-16.00 uur). Vanaf 19.00 uur is er een demon stratie van de KNRM bij het red dingsstation Erika. Om 20.00 uur geeft OKK een openlucht concert op de markt in Westkapelle. Beleef samen met uw (klein)kind de avonturen van Krummel de rups! Speciaal voor dit aanbod zijn de eerste 3 dvd's van Krummel in één box gebundeld. De thema's zijn: Speciaal zijn, De regels volgen en Moedig zijn. De tekenfilms hebben een religieus educatief karakter. Speelduur 99 minuten, Nederlands gesproken, alle leeftijden. Van 24,05 Voor €14,05 exclusief 2,95 verzendkosten categorie summersale MIDDELBURG - Stadshistoricus Tobi as van Gent, voormalig stedebouw- kundige Menno van der Werff en citymarketeer Maarten Melissen zijn zondag 29 augustus de spre kers tijdens de laatste 'Zondagse sferen in Middelburg'. De drie mannen gaan het dan heb ben over verleden, heden en toe komst van Middelburg in een serie korte causerieën op de Vismarkt, aanvang 14.30 uur. Kunst en cultuur, architectuur en stedebouw, dynamiek en leefbaar heid, samenwerking, economie en vitaliteit zijn onderwerpen die aan bod komen tijdens die korte voor drachten onder leiding van ge spreksleider Nico Out waarin de drie hun visies geven op de kan sen van Middelburg voor de toe komst. Wethouder Ed de Graaf is aanwezig bij die gesprekken. Het publiek kan in discussie gaan met de sprekers. Tussen de optredens door spelen Olga Bakkerah en Ron Kersberen lichte klassieke nummers en zin gen duetten van onder andere Andrea Bocelli. 'Zondagse sferen' wil volgend jaar nog meer activiteiten ontwikke len. Zo wil de organisatie dan nog meer mensen naar het centrum lokken met activiteiten op de zon dagen in juli en augustus. De bouwvak is voorbij en het werk gaat weer verder, zoals hier op de bouwplaats aan de Middelburgse Piet Heinstraat. ^WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20