'Legaliseer internetpoker' Zeeuwen betrokken bij dodelijk ongeval op A17 EiPott taboe voor eierdop Word ook abonnee! Geknakt en verder Wat is het beste ziekenhuis? Mido: een spits die vroeg oud is geworden 24 en 25 ADVIES Beter wapen in strijd tegen gok- en spelverslaving Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 DEN HAAC - Het spelen van poker op internet kan het beste worden gelegaliseerd. Vijf tot hooguit tien aanbieders zouden via een vergun ningstelsel een legale status moe ten krijgen. Daardoor kan het po keren door minderjarigen of het spelen met een te hoge inzet wor den voorkomen. Met die oproep druist de Advies commissie Kansspelen via Inter net in tegen het beleid van het mi nisterie van Justitie, dat poker via het web ziet als een kansspel. Het Openbaar Ministerie is eveneens die mening toegedaan en ging be gin juli in beroep tegen de uit spraak van de rechtbank in Den Haag. De rechters oordeelden dat internetpoker een behendigheids spel is en dus niet valt onder de werking van de Wet op de Kans spelen. De adviescommissie heeft demis sionair minister Ernst Hirsch Bal- lin (Justitie) niettemin aangeraden terug te keren op zijn schreden. Het zogenoemde 'kanaliseren' van pokerspelers naar gelegaliseerde si tes is een beter wapen in de strijd tegen bijvoorbeeld gok- en spelver- slaving, concludeert de adviescom missie. Via het verlenen van ver gunningen kan de overheid juist greep krijgen op het uitwaaieren de internetpoker en eisen stellen aan de websites. Een minimum leeftijd en een maximale inzet zijn volgens de commissie instrumen ten om uitwassen tegen te gaan. Op dezelfde manier is gokversla ving op speelautomaten in de hore ca een halt toe geroepen, conclude ren de adviseurs. Uit recent onderzoek blijkt dat Ne derland 372.000 spelers kent die re gelmatig via internet poker spelen. AMSTERDAM - De Anne Frankboom in Amster- knakt. Anne Frank keek als onderduikster tijdens particulier. foto Marcel Antonisse/ANP dam, die drie jaar geleden op het nippertje van de Tweede Wereldoorlog vanuit het Achterhuis kap werd gered, is gistermiddag omgevallen. De uit op de kastanje en schreef erover in haar dag- ti pagina 3: commentaar boom is anderhalve meter boven de grond ge- boek. De boom stond in de binnentuin van een V. pagina 4: trieste dag voor fans Anne Frank STANDDAARBUITEN - De twee man nen die zondagochtend in alle vroegte om het leven kwamen bij een ongeval op de A17 onder Standdaarbuiten zijn broers van 27 en 29 jaar oud en woonden in Dor drecht. Ze werden rond half zes aangereden door een gezin uit Zee land dat op weg was naar Schip hol. Het gezin, dat door de politie en slachtofferhulp is opgevangen, heeft verklaard dat ze een auto, die later van de slachtoffers bleek te zijn, op de vluchtstrook heeft ge zien. „Toen ze die auto gepasseerd waren, zagen ze een flits en hoor den ze twee harde klappen", aldus politiewoordvoerster Desirée Bra- bers van de politie Midden- en West-Brabant. De toedracht van het ongeval is omgeven door veel vragen. De au to van de twee slachtoffers stond op de vluchtstrook met een lekke band en nog wat andere schade. Verder werden op anderhalve kilo meter vóór de plaats van het onge val diverse eigendommen aange troffen van de twee broers, waar onder een mes. Of er drank in het spel was: „In het geval van die fa milie uit Zeeland zeker niet." FRANKFURT - Het nieuwe eierdopje van de Duitse designfabrikant Ko- ziol heeft een andere naam gekre gen. Het familiebedrijf wilde het nieuwe ontwerp eiPott noemen, maar computerconcern Apple stak daar via de rechter een stokje voor, omdat de naam te veel op iPod zou lijken. Het Duitse bedrijf maakte gisteren bekend dat het ei erdopje voortaan onder de naam Pott door het leven gaat. Koziol probeert via een bodempro cedure voor elkaar te krijgen dat het ontwerp snel de naam eiPott terugkrijgt. Legaliseren pokeren op internet is vragen om moeilijkheden reacties: 295 Reddingsactie VC Vlissingen is uitstel van executie (■ens 11% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 21; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 t/m 26; Televisie: 30 en 31; Bijlage: Zomer waarin Buiten. 8 DINSDAG 24 augustus 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 197 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Zon en wind, 19°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1