Zeeland PZC Agent in burger in actie op boulevard PZC Oefenen 17 Q£fc^ïng Niet verzekerd, te veel alcohol Motorrijder (57) overleden almanak WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 OVERLAST Aanpak van opgevoerde brommers en uitgebouwde auto's Bouwvak is voorbij, maar strijd om werk wordt steeds heviger Dinsdag 24 augustus 2010 Enige passagierslijn op Schotland vervalt, wel meer vrachtafvaarten Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon VLISSINGEN - De politie zet agen ten in burger in om op de Vlissing- se boulevard mensen te kunnen betrappen die daar overlast veroor zaken. Het gaat vooral om mensen die over de boulevard racen met hun auto, motor of scooter of daar ge luidsoverlast veroorzaken door hun muziekinstallatie te hard te la ten spelen. Volgens een woordvoerster van de politie is er de afgelopen twee maanden op die manier al een tiental bekeuringen uitgedeeld. On der andere aan Vlissingers die hun brommer of scooter hadden opge voerd of op een andere manier in overtreding waren. De overlastgevers zijn volgens de politie grotendeels mannelijke tie ners of twintigers die met opge voerde bromfietsen en uitgebouw de auto's over de boulevards rij den en op een bepaalde plek gaan 'chillen'. „Chillen is een term voor het ontspannen bij elkaar staan. Helaas gaat dit vaak gepaard met harde muziek en het op de grond laten vallen van je afval", meldt de politie. Tot enkele maanden terug probeer de de politie de overlast op de bou levard vooral aan te pakken door daar regelmatig in uniform te sur veilleren of te patrouilleren. Dat werkte onvoldoende omdat tij dens de aanwezigheid van agenten er nauwelijks overlast werd veroor zaakt. „Het zou ook niet zo slim zijn om met je scooter op het ach terwiel over de boulevard te scheu ren terwijl er een politieauto of -motor achter je rijdt", schrijft de Vlissingse politie in haar eigen nieuwsbrief. Om die reden is twee maanden te rug besloten tot een andere aan pak. Deze is volgens de politie even simpel als doeltreffend: een politieman of -vrouw loopt of rijdt in burger rond en signaleert de overlast. Met de portofoon wordt die overlast vervolgens door gegeven aan collega's in uniform, die de overlastgever aanspreken en zo nodig bekeuren. De agent in burger maakt vervol gens een proces-verbaal van wat hij of zij gezien heeft en het be wijs is rond, zo meldt de politie in de nieuwsbrief. Gehoopt wordt dat door de metho de van het inzetten van een agent in burger de overlast op en rond de Vlissingse boulevard blijvend af neemt. Agenten in burger worden ingezet om de overlast op de Vlissingse boulevard in te perken. foto Lex de Meester ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. A.K. de Vlieger uit Zonnemaire 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. VLISSINGEN - In de Kasteelstraat in Vlissingen werd gisteren om 01.30 uur een 34-jarige Vlissingse auto mobilist betrapt op rijden onder invloed. Volgens de politie wees de blaas- test uit dat de man veel te veel alco hol had gedronken. Ook bleek dat hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. En zijn auto was niet verzekerd. De Vlissinger werd bekeurd voor rijden zonder rijbewijs en rijden zonder geldige verzekering. AXEL - De 57-jarige motorrijder uit Muiden, die zondag 8 augustus op de Tractaatweg bij Axel werd aan gereden door een 74-jarige auto mobilist uit Temeuzen, is vrijdag aan zijn verwondingen overleden. De motorrijder stond die zondag te wachten voor een rood stop licht. De automoblist merkte dit te laat op en kon een botsing niet meer vermijden. De zwaargewonde man werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Tip? redactie@pzc.nl De g-jarige Stef uit Grijpskerke komt op het fietspad van Grijpsker ke naar Middelburg vaak scholieren tegen. Pas probeerde hij zonder han den te fietsen. Zijn moeder vond dat maar niks. Maar hij zei zelfverzekerd: „Ik moet alvast oefenen voor als ik naar school moet in Middelburg. Want die jongensfietsen dan met in de ene hand een blikje cola en de andere hand een mobiele telefoon!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19