buitenland 19 kent geen winnaar Van Gogh gestolen uit 'onbeveiligd' museum Zuiden van Pakistan loopt verder onder 'Britse zeehonden verminkt door schroeven van boten' oppositie halen geen van beide absolute meerderheid in parlement Premier Netanyahu: overleg wordt lastig 'Al Qaeda laat Spaanse gijzelaars vrij' Al 120.000 Chinezen gevlucht voor water 'Iraanse kernreactor is onaanvaardbaar' Vermoedelijk ETA-lid opgepakt in België maandag 23 augustus 2010 terende oppositieleider Tony Ab bott eindigde met 49,3 procent van de stemmen als tweede, en komt normaal gesproken even eens uit op 73 zetels. Ondanks het zetelverlies van haar Labor Party weet premier Gillard (48) van geen wijken. De in Wales geboren politica heeft haar hoop gevestigd op onafhankelijke kandi daten en de groene partij om aan de macht te blijven. Gillard is pas premier sinds 24 juni, na een muiterij tegen voor ganger en partijgenoot Kevin Rudd. Die wilde de mijnbouwsec tor in Australië winstbelasting la ten betalen. De eerste daad van Gil lard als premier was het versoepe len van Rudds heffing. Uit peilin gen bleek dat veel Australiërs posi tief oordeelden over haar als pre mier. Ze schreef snel verkiezingen uit, om te profiteren van deze trend. Politiek analisten stelden gisteren dat de onervaren premier daarmee een inschattingsfout heeft ge maakt. Veel kiezers zouden de La bor Party hebben verlaten vanwe ge het aanhoudende gerommel binnen de regeringspartij. Oppositieleider Tony Abbott hoopt net als Gillard dat hij vol doende steun kan verwerven om een regering te vormen. In Austra lië werkt het kiesstelsel anders dan in Nederland, waardoor het niet al tijd zo is dat de partij met de mees te stemmen ook de meeste zetels krijgt. Abbott en zijn partijgeno ten hopen dat later deze week, als de definitieve resultaten bekend worden, zal blijken dat ze 73 zetels hebben gehaald, tegen 72 voor La bor. In dat geval is het volgens Ab bott logisch dat hij als eerste aan zet is om een regering te vormen. miM«iaiT|||||i|MMMIi||||| lili WOTU'IIII 'llllil II—IWlim IIII HU Hl MffllilHÉIMlIlllllIlM' WÊKHttöSX&BSÊtÊÊSÊÊÊÊÊtÊÊSÊÊÊÊÊKÊÊÊÊStEÊÊÊKÊÊÊÊÊÊIÊIÊÊÊÊSKÊIÊÊÊÊÊ iM Iran vierde gisteren de nationale dag voor de defensie-industrie. Vol gens de Iraanse staatstelevisie kan de Karrar een snelheid halen van 900 kilometer per uur. Het toestel kan worden bewapend met twee bommen van 113 kilo elk of een ge leide bom van 204 kilo. Afgelopen vrijdag meldde Iran al een geslaagde test met een nieuwe raket die nauwkeuriger op gronddoelen kan worden gericht. foto EPA JERUZALEM De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei gisteren dat een vre desakkoord met de Palestijnen 'moeilijk, maar mogelijk' is. Het was zijn eerste commentaar sinds bekend werd dat de Palestijnen en Israël weer direct overleg begin nen. „We willen alle critici en scep tici verrassen, maar om dat te berei ken hebben we een echte partner aan Palestijnse zijde nodig," zei hij. DUBAI Al Qaeda heeft twee Spaanse gijze laars vrijgelaten, meldt de Arabi sche nieuwszender al-Arabiya. De vrijlating zou deel uitmaken van een deal waarbij ook moslimmili tanten vrijkomen. De vrijlating zou verband houden met de uitle vering door Mauritanië aan Mali van een militant die was veroor deeld wegens de ontvoering van drie Spaanse hulpverleners. DANDONG Het aantal mensen dat wegens overstromingen in Noordoost-Chi- na is geëvacueerd, is opgelopen tot meer dan 120.000. Door de over stromingen zijn al vier mensen om het leven gekomen; honderden ge bouwen zijn ingestort. Een dijk langs de Yalu, de rivier op de grens van China met Noord-Korea, brak. In Noord-Korea zijn 5.000 mensen geëvacueerd. LONDEN JERUZALEM Israël vindt de ingebruikneming van de eerste Iraanse kernreactor 'volkomen onaanvaardbaar'. De we reld zou volgens een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken meer moeten doen om Iran te laten stoppen met zijn nucleaire programma. Zater dag is in Bushehr aan de Perzische Golf begonnen met het opstarten van een Russische kerncentrale. OOSTENDE De Belgische politie heeft zaterdag het vermoedelijk ETA-lid Luis Ma ria Zengotitabengoa opgepakt in Oostende. De 29-jarige man werd gezocht wegens het vervoer van ex plosieven naar Portugal voor de Baskische afscheidingsbeweging. Hij wordt ook in verband gebracht met een schuilplaats van de ETA in Portugal waar de politie 1500 kilo explosieven vond. Watersnood in Shenyang. De schroeven van boten die van en naar een windpark voor de Britse kust varen, hebben vermoedelijk tientallen zeehonden gedood. On derzoekers noemen de schroeven de enige uitleg voor de vreemde wonden die op de aangespoelde li chamen van zeker 38 zeehonden werden aangetroffen. Dat meldt de Sunday Times. De zeehonden zijn waarschijnlijk in de schroeven gezogen en eruit gekomen met een kurkentrekker achtige wond. De schroeven, die omgeven zijn door een soort meta len huls en daardoor onzichtbaar zijn, veroorzaken een lange wond die begint bij de kop van een zee hond en gedraaid over het lichaam naar het achterlijf gaat. De bouw van het windpark voor de kust van Norfolk begon in de cember. Kort daarna spoelden de eerste verminkte zeehonden aan. Vermoedelijk zijn voor de bouw meer schepen met omhulsde schroeven ingezet. Het windpark moet vanaf volgend jaar voldoende stroom genereren om 220.000 Brit se huishoudens te voorzien. CAIRO - De beveiliging van het Egyptische museum waar afgelo pen weekeinde een doek van Vin cent van Gogh is gestolen, is al tij den zeer gebrekkig. Dat maakte de Egyptische justitie gisteren be kend. Het doek Klaprozen waarvaïn justitie de waarde schat op 43 mil joen euro, is zaterdag op klaarlich te dag uit een museum in een voorstad van Cairo gestolen. Openbaar aanklager Abdel Meguid Mahmoud noemt de veiligheids maatregelen in het museum 'onvol doende' en 'een schijnvertoning'. Van de 43 veiligheidscamera's werkten er slechts zeven. Ook is elk schilderij beschermd door een alarm, maar geen enkel alarm werkt, aldus Mahmoud. De politie richt intussen haar aan dacht op de lucht- en zeehavens van het land. Alle grensposten zijn in verhoogde staat van paraatheid gebracht. Twee Italianen die zater dagavond op de luchthaven van Cairo waren opgepakt in verband met de diefstal, zijn weer vrijgela ten. Na de aanhouding verklaarde minister van Cultuur Farouk Hosni dat het werk was terugge vonden. Dat bleek later niet waar. Het werk van Van Gogh verdween uit het Mahmoud Mohammed Khalil Museum. Er staat voor ruim 5,5 miljard euro aan kunst in en Van Goghs Klaprozen. rond het pand. Het museum telde zaterdag slechts tien bezoekers. Het doek van 30 bij 30 centimeter toont een bos gele bloemen plus twee rode bloemen in een vaas. Het is vermoedelijk gemaakt in 1887. KARACHI - In het zuiden van Paki stan zijn wederom tienduizenden mensen op de vlucht geslagen voor het wassende water. De over stromingen hebben vier nieuwe districten in de zuidelijke provin cie Sindh getroffen, waardoor in 24 uur meer dan 200.000 mensen moesten vluchten. Dat zei een lo kale functionaris gisteren. De meeste van de 100.000 inwo ners van de stad Shahdadkot zijn volgens de minister van Irrigatie inmiddels in veiligheid gebracht. „Maar er zitten nog wat mensen vast in de dorpen rond de stad, die we proberen te redden", zei Jam Saifullah Dharejo. Het water stroomt door Sindh op weg naar de Arabische Zee. De ko mende dagen zal het peil iets zak ken, verwachten experts. Tot die tijd probeert de overheid de resterende dijken rond grote ste den te versterken. Zo zijn de water keringen rond Hyderabad, de twee de grote stad van Sindh, verste vigd. Volgens de minister loopt de stad geen gevaar. Door de overstromingen zijn onge veer 20 miljoen mensen getroffen. Meer dan 4 miljoen mensen zijn dakloos en meer dan 1600 mensen zijn omgekomen. Ongeveer 20 pro cent van het land staat onder wa ter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9