Alleen Bert Verseput wurmt zich tussen Belgen z sport 131 Philippine toont twee gezichten tegen Waarde Vijfklapper voor Thomas Leegwater Joris Lodder naar NK pool Van Lare derde PAARDENSPORT Zuiderburen domineren op concours Hulst Dubbelslag Rapide op 52e Reynaerttoernooi maandag 23 augustus 2010 door Lucien Roelandt HULST - Op het Concours Hippi- que van de PSV Hulst toonden de Belgische springruiters zich de bes ten. Alleen Bert Verseput door brak met Arie de hegemonie van de zuiderburen. De combinatie uit Zonnemaire toonde zich in B de beste van het dozijn dat zich voor de barrage plaatste. De toegestane tijd bleek in de bar rage de scherprechter. In B kregen maar liefst vijf combinaties tijdfou- ten aan hun broek. Met een spring- fout en een strafpunt wegens tijd- overschrijding was de start van Verseput met Zonnefleur weinig hoopgevend. De Belg Pieter de Vleeshouwer bracht met Vlekje als eerste het spel op de wagen. Hij fi nishte foutloos na 49,44 secon den. Daarmee leek de Belgische TERNEUZEN - Hoedekenskerke was geen partij voor Biervliet. De Zeeuws-Vlamingen wonnen hun bekerduel met 5-0. Thomas Leeg water was namens Clinge vijf keer trefzeker in het met 2-7 gewonnen duel met Mevo. Poule 45: Biervliet-Hoedekens- kerke 5-0 (2-0). De thuisploeg had niet zijn beste vorm nodig om te winnen. Eric Adam (uit een vrije trap) en Jeffrey de Haan wa ren voor de rust trefzeker. In de tweede helft scoorden Timon van der Hooft, Jordi Verstraeten en Thomas Leurgans. Kruiningen-Hoofdplaat 2-1 (1-0). De thuisploeg had het meeste bal bezit en was ook gevaarlijker. Vlak voor de rust opende Glodie Kunu- anina de score. In de tweede helft oyerheersing compleet. Maar Ver seput had met Arie zijn beste troef voor het einde bewaard. Met het mes tussen de tanden stuurde hij de Lupicor-zoon in 44,76 naar een overtuigende zege. „Om binnen de tijd te eindigen moest er flink worden gegaloppeerd. Daardoor werden de paarden bij de sprong soms wat vlak. Arie bleef mooi ga lopperen en daar lag mijn winst. Hij sprong super", vertelde hij. In L schaarden Nadine Doosjen met Azzuro en Ellen Briquet met Rocket Power zich bij negen com binaties voor de barrage. Ook hier domineerden de Belgen. Doosjen kreeg evenals winnaar Arne Apers een springfout aan haar been. In 46,87 seconden eindigde de amazo ne uit Vogelwaarde op de vierde stek. Briquet had met Rocket Po wer blijkbaar in het basisparkoers al haar kruit verschoten. Zij schop- kwam Hoofdplaat uit een spaarza me tegenaanval via Loek Thomaes nog wel terug. Thomas Paauwe be zorgde de thuisclub de zege. Poule 46. SVD-Breskens 2-4 (1-2). Na tien minuten was 0-2 door treffers van Ned de Looze. Ewoud de Graaf scoorde voor de rust tegen. In de tweede helft werd het eerst 1-3 door Bas Castele- ijn, waarna De Graaf zijn tweede doelpunt aantekende. De Looze be paalde de eindstand op 2-4. Beide ploegen misten een strafschop. Groede-Luctor'88 0-4 (0-1). Groe- de was ruim een uur de gelijke van Luctor'88, maar verloor het contact met de tegenstander toen het een kwartier voor tijd 0-2 werd. Roy van Leeuwen opende de score. De overige treffer kwa- te met de ruin drie palen naar be neden en eindigde als zevende. Met de prima score van 71,33 pro cent stuurde Stephanie de Frel haar merrie Bromelia in L2 in bei de dressuurproeven naar de zege. In de warmloopronde beperkte Ja- ney Vermunt met de hengst Enri que de achterstand tot een pro cent. In de herkansing bleek er te gen de ex-jeugdinternational en de expressief bewegende Gribal- di-dochter geen kruid gewassen. De combinatie uit Koewacht ein digde met een straatlengte voor sprong op Fabienne Rijke met Concours Wanted en Mascha Boone met Bienvenue. Zij eindig den met 60,66 procent als tweede. Petra Verschueren won met de vos- merrie Rubini verrassend de eer ste proef van Zi. In de herkansing was Mascha Boone met Zucchero nipt de beste. men op naam van Jeroen Kedde, Serge de Blaey en Joren Krekel- berg. Poule 47. Mevo-Clinge 2-7 (0-1). De bezoekers namen in de slotfase afstand via treffers van Martin Leegwater, Thomas Leegwater (3X) en Davy van Puyvelde. Thomas Leegwater was ook goed voor de o-t en de 1-2. Mevo, dat bij een stand van 0-1 een strafschop mis te, kwam twee keer terug via Mat hijs Heere en Daniël Lodders. Schoondijke-'s-Heer Arendsker- ke 2-1 (1-1). Jacco Seen was twee keer trefzeker voor de thuisploeg. Hij besliste het duel met een straf schop. 's-Heer Arendskerke was voor de rust iets sterker en kwam terecht op voorsprong via Peter van Reenen. TERNEUZEN - Van de Zeeuw- se-Vlaamse ploegen die voor de be ker in actie kwamen, had het duel Philippine-Waarde (eindstand 5-3) een opmerkelijk scoreverloop. Bij de rust leidde Philippine riant met 5-0. Waarde kwam nog sterk te rug. Poule 48. Hontenisse-Zierikzee 1-2 (1-1). Na een gelijkopgaand be gin nam Zierikzee in de 30e mi nuut een o-i-voorsprong door een doelpunt van Björn Boot. Niet veel later bracht Jeroen Verschue ren de score in evenwicht. Vijf mi nuten na de hervatting strafte Frank van der Helm een fout in de verdediging van de thuisclub af Bevelanders-Sluis 4-2 (2-1). De 4-2-zege voor Bevelanders was ver diend, omdat de thuisclub iets scherper de duels aanging. Byron Bentley bracht de bezoekers op 0-1. Voor de rust keerden Benja min Bezems en Robin van der Moere de rollen om. Ferdy van der Moere vergrootte de marge na de hervatting tot 3-1. Nadat Patrick Vinke uit een strafschop voor 3-2 had gezorgd, forceerde Mitchell Sandee de beslissing: 4-2. Poule 49. Graauw-Cadzand 2-2 (1-1). Graauw leek aan het langste eind te trekken, maar in de zesde minuut van de blessuretijd bracht Angelo Martlé de stand van 2-1 op 2-2 John van Boeven opende in de vierde minuut de score, maar twee minuten later haalde Peter Nieskens doeltreffend uit (1-1). Een kwartier voor tijd werd het vervolgens 2-1 voor Graauw door een treffer van Rick de Krijger. Oostburg-Kwadendamme 2-0 (2-0). Oostburg kwam al na vijf minuten spelen op 1-0 door een doelpunt van Peter van de Linde en ontbeerde daarna de inspiratie om de tegenstander naar een grote nederlaag te spelen. Davy Maes leg de in de 41e minuut van de eerste helft de eindstand al vast. Poule 50. Koewacht-Wolfaarts- dijk 3-2 (1-0). Invaller Jade de Schepper werd in blessuretijd met een fraai afstandsschot matchwin naar voor Koewacht. Voor rust had Sander Gelderland de thuis ploeg op een 1-0 voorsprong gezet. Vlak na rust scoorde Arnold van Gemerden de gelijkmaker, maar Koewacht nam opnieuw de lei ding via Kristof Coenen. Wolfaarts- dijk toonde veerkracht en kwam door een treffer van Harm Fluit vlak voor tijd op gelijke hoogte. Op de uithaal van De Schepper was de Bevelandse doelman kans loos: 3-2. Poule 51. Borssele-Sluiskil 1-1 (1-0). Voor rust was Borssele de be tere ploeg en kwam verdiend op een i-o-voorsprong door Richard Beenakker. In de tweede helft had Sluiskil een overwicht en dat werd GOES - De voorronde van het Ne derlands kampioenschap pool 8-ball, die in - Goes werd ge houden, is gisteren gewonnen door Donny van Oosterhout uit Zevenbergen. Joris Lodder van The Roadhouse uit Middelburg plaatste zich ook voor het NK. Zijn vierde plaats in de eindstand was hiervoor toereikend. uitgedrukt in de gelijkmaker van Yannick Vanhijfte. Corn Boys-Lewedorpse Boys 3-0 (1-0). Corn Boys speelde een ster ke wedstrijd en liep na een 1-0-rus- tand verdiend uit naar 3-0. Mike van Kolk opende in de 33e minuut de score, waarna Joris Neyt met twee treffers (in de 60e en 85e mi nuut) Lewedorpse Boys iedere illu sie ontnam. Poule 52. Steen-Halsteren (zat) 3-2 (2-0). In de tweede minuut zet te Dave de Waal Steen op een i-o-voorsprong. De Zeeuws-Vla mingen waren sterker. Op slag van rust reageerde Michel van den Bosch attent op een doorkopbal van Eddy van den Bosch: 2-0. De thuisclub verzuimde verder af stand te nemen, zodat Peter Geen- sen bij een uitval van Halsteren 2-1 scoorde. Sander van Remortele, van wie twee doelpunten werden afgekeurd, vergrootte de marge tot 3-1. In de slotfase bepaalde Maar ten de Kort uit een tegenaanval de eindstand op 3-2. Wemeldinge-Hulsterloo 1-2 (0-1). Een verdiende winst voor Hulsterloo, dat voor rust dankzij een treffer van Erik Goossen op een 0-1 voorsprong kwam. In de tweede helft zette Hulsterloo-doel- man Jelle van Damme een straf schop om: 0-2. In de slotfase scoor de Niels Koole voor Wemeldinge de 2-1, maar daar bleef het bij. Poule 54. Philippine-Waarde 5-3 (5-0). Een wedstrijd met twee ge zichten. In de eerste helft domi neerde Philippine en liep uit naar 5-0 door treffers van Martin van Hecke (2x), Timo de Bock (2x) en Timmy Goossens. Na de rust een feller Waarde dat nog knap terug kwam door doelpunten van Frank Lobbezoo, David Montero Frade en Bert Verschuure. Poule 57. IJzendijke-Hansweert- se Boys 4-1 (1-0). IJzendijke had weinig te vrezen van Hansweertse Boys, dat alleen in de eerste helft voor tegenstand van betekenis kon zorgen. Via Adri van Hanegem was de ruststand 1-0. Christian van Vooren bracht de stand daar na op 2-0 en nadat Jordan van Lan- gevelde voor 2-1 had gezorgd, be zorgden Christian van Vooren en Ivo van de Calseijde (de laatste uit een strafschop) de overwinning de nodige glans. Poule 58. Vogelwaarde-Nieuw Borgvliet 1-3 (1-1). Vogelwaarde nam al in de vierde minuut een i-o-voorsprong door een doelpunt van Arno Wauters, maar moest in de loop van de eerste helft het ini tiatief steeds meer aan de tegen stander laten. Het werd 1-1 door Jeffrey van Namen, die na de her vatting ook de tweede goal voor zijn rekening nam. Mourad Bou- houdane tilde de stand naar 1-3. W'Vrfcif1 initi'mmmiimriHiiimhhuw1 '1 lim nc 111.1 GENT - Terese van Lare uit Sluis is na een poos blessureleed weer te rug aan het triatlonfront. In Gent behaalde zij op de achtste triatlon de derde plaats bij de masters. De mastersserie werd gewonnen door Francoise Wellekes, tweevoudig winnares van de Zwintriatlon, in een tijd van 1.11.43. Van Lare no teerde een tijd van 1.18.53. Dat opent perspectieve voor het WK op 12 september in Boedapest. HULST - Zowel de mannen als de vrouwen van de Huls ter hockeyvereniging Rapide hebben dit weekeinde het eigen Reynaerttoernooi op hun naam geschreven. Bij de vrouwen won de eerste selectie (rode shirts) met 4-0 van Ladies Revival, een team van oud-speelsters van Ra pide. Bij de mannen versloeg de thuisploeg in de finale het Belgische Hoegaarden met 4-1. Het Reynaerttoernooi Werd voor de 52e keer gehouden. Het was meteen ook de laatste editie op de accommodatie aan de Grote Kreekweg. In de loop van het nieuwe seizoen verhuist de vereniging naar de Wittebrugstraat. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 97