Raadtgever wint in dernyspektakel Bracke en Samijn verrassen 30 Hoofdrol Luime voor HW'24 bij Domburg Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een Karcher Window Vac, voor snel en simpel streeploos schone ramen! maandag 23 augustus 2010 door Henk van de Voorde Dennis Raadtgever gaat zegevierend over de meet op de Markt in Terneuzen. foto Peter Nicoiai door Wim de Vos TERNEUZEN - Hij had als enige van het deelnemersveld redelijk wat er varing met het rijden achter de demy. In de finale van de dernyra- ce moest Dennis Raadtgever zater dagavond in Terneuzen echter tot het uiterste gaan om zijn favorie- tenrol waar te maken. In een ener verende slotfase slaagde de Kapel- lenaar er in om zijn streekgenoot Joeri Kasper uit Wemeldinge en de Belg Nico Savat voor te blijven. Het eerste Derny Spektakel Ter neuzen is een doorslaand succes geworden. Spannende wedstrij den, de Markt in Terneuzen als fraaie start- en finishlocatie, goede weersomstandigheden en boven- dien veel publiek. Kortom, de ge boorte van deze nieuwe loot aan de Zeeuws-Vlaamse wielerfamilie was zeer geslaagd. „Ja, we hadden vandaag alles mee. Met het weer moet je geluk hebben. Maar ook de renners en de gangmakers wa ren bereid om er fraaie wedstrij den van te maken. Als het aan mij ligt dan komt er zeer zeker een ver volg op dit spektakel", reageerde organisatievoorzitter Henk Maas met een brede lach op zijn gezicht. Organisatorisch kon het zaterdag niet stuk en ook sportief werd er een aantrekkelijk duel opgevoerd waarbij Dennis Raadtgever vol gens verwachting een vooraan staande rol speelde. De wielrenner uit Kapelle heeft enkele jaren erva ring met het rijden achter de der ny, zowel op de baan als op de weg. „Dat is inderdaad een belangrijk voordeel wat ik natuurlijk had. Bo vendien vind ik het nog altijd leuk om te doen en ik heb er weer met volle teugen van genoten", zei Raadtgever. Hij ging er bijna aan voorbij dat het een overwinning was die hij in zijn geboorteplaats wist te behalen. „Ja, dat is waar ook. Dat geeft toch nog iets extra's aan die overwinning." In de finale trok Terneuzenaar Pa trick van Straten al vroeg op avon tuur. Hij nam een behoorlijke voorsprong die in de slotfase ten iet werd gedaan. Raadtgever nam in zijn achtervolgende rush Joeri Kasper mee en vanuit de achter hoede kwam ook de Belg Nico Sa- vat (eerder dit jaar winnaar van de Ronde van Noord-Beveland) zich met de strijd om de eerste plaats bemoeien. „Ik ben gevraagd om mee te doen maar ik had nog nooit achter een derny gereden. Het was dus hele maal nieuw voor me maar het is me best meegevallen", oordeelde Savat. Hij behaalde de derde plaats omdat Joeri Kasper hem nog juist vooraf ging. Van Straten moest ge noegen nemen met de vierde plaats. Bij de toerrijders ging de overwin ning naar Johan van der Kooij uit Terneuzen. Arjen Arentsen uit Harderwijk won bij de jeugd. MIDDELBURG - In poule 10 van het bekervoetbal had HW'24 weinig moeite met Domburg. Het werd 0-6. In poule 9 boekte Axel een rui me 4-0-zege bij Spui. Poule 9. Spui-Axel 0-4 (0-1). Axel kwam maar moeizaam in zijn rit me en stelde Spui zodoende lang in staat om aan te klampen. Pas in de blessuretijd van de eerste helft kon Jaimy de Visser de bezoekers een o-i-voorsprong bezorgen. Na ruim een uur spelen scoorde diezelfde De Visser nog eens, waar na Spui zijn verzet opgaf Danny Aarnoudse zorgde voor 0-3, waar na Bart Rijckaert uit een straf schop (Bert Scheele maakte hands PHILIPPINE - In het 9e Mosselkrau- wertoernooi van TV Philten te Phi lippine boekten Meivin Bracke en Nicky Samijn een verrassende overwinning in de 5-fmale op het favoriete duo René van Gassen/Eric Sponselee: 6-3 1-6 6-4. De jeugdige Bracke slaat ste vig door, terwijl Samijn het ontre gelen tot kunst heeft verheven. Het bleek een prima recept in de 5-eindstrijd. Counterspecialist Van Gassen en de agressief tennissende Sponselee versloegen zich nogal eens op het gevarieerde tennis van hun opponenten. Beide formaties waren met volle overtuiging tot de finale doorge drongen. Bracke en Samijn had den in de halve finale Bert Dutree en Martijn Guis aan de kant ge schoven, terwijl Van Gassen en Sponselee met twee keer 6-1 Dan iel Audenaerdt en Bas Dingenouts hadden bedwongen. Bracke schreef en passant ook de 6-categorie op zijn naam, in combi natie met Marc van Overdulve, zijn clubgenoot bij TV Axel. In de finale werden Hugo Westveer en Jurgen Zohland met 6-4 6-1 versla gen. In de mixed-6-finale klopten Kiki Kriekaard en Bas Dingenouts van het Terneuzense Animo in drie sets het echtpaar Manon en Bert Dutree van het Sasse Drive. Het betrof een botsing tussen twee speelstijlen, waarbij eerstge- noemden flink tempo maakten en de echtelieden Dutree behoorlijk vertraagden. In de vroüwen-6 maakten de zus jes Bente en Joyce Naerebout hun favorietenrol waar door alle drie hun partijen in winst om te zet ten. In de veredelde finale tegen Mireille Tommei en Miranda van der Schelling stonden ze met 6-4 1-0 voor toen laatstgenoemde niet verder kon wegens misselijkheid. In de 5-poule werden Danielle van Leeuwen en Nicole Zegers num mer één. Het sleutelduel tegen Sa bine Abbeloos en Judith Versluis kon geen doorgang vinden wegens een enkelblessure van laatstge noemde. Al eerder in het toernooi legde het Axelse echtpaar Emanue- la en Leo Bracke beslag op de eer ste plaats in de mixed-5-poule. en kreeg daarvoor rood) de eind stand op 0-4 bepaalde. Domburg-HW'24 0-6 (0-1). Bei de ploegen konden niet in hun sterkste opstelling aantreden en dat vertaalde zich in de eerste helft in een matig duel. Pas na de her vatting (toen het scorebord 0-1 aan gaf omdat Robbert van Driessche als enige had gescoord) kreeg HW'24 meer greep op de tegen stander. Toen liep de score van 0-1 ook snel op naar 0-6. Dennis Buijs en Tim Mechelink vonden als eer ste de weg naar het doel, waarna Niek Luime (eerstejaars A-junior) met drie doelpunten op rij de hoofdrol naar zich toe trok: 0-6. Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 96