Kloetinge z spor 27 Kersverse tweedeklassers AZW en Aardenburg tanken vertrouwen Kenny Verhoene positief ondanks nederlaag tegen RCS 'Tot die rode kaart van Randy speelden we een goede partij' maandag 23 augustus 2010 door René van Stee TERNEUZEN - Het bekerduel tussen Terneuzense Boys en Kloetinge was zaterdagmiddag al verre van fraai. Maar toen Boys-middenvel der Randy van Overmeeren in de vijftigste minuut rood zag (twee keer geel) na een forse overtreding op Kloetinge-aanvoerder Corné Schilperoort en hij bleef doormek keren, daalde het niveau tot een bedenkelijk peil. Kloetinge zag geen kans de numerieke meerder heid uit te buiten. De hoofdklasser bleef tegen de Terneuzense eerste klasser steken op een i-i-gelijk- spel. De thuisploeg kwam al na één mi nuut op voorsprong door een ei gen doelpunt van Jaap Esser. Na geklungel in de defensie liet de ver dediger van Kloetinge zijn doel man Edgar Verhage (vervanger van de geschorste Jaco van der Schee) met een kopbal in eigen doel kansloos. Vlak na de rust poetsten de bezoekers de achter stand weg. Etiënne Mallie schoot raak na een vloeiende combinatie tussen Ingmar Quist en Daan Es ser. „Tot die rode kaart van Randy speelden we een goede partij. De afspraken werd goed nagekomen en we maakten het Kloetinge be hoorlijk lastig", vond Boys-trainer Karl Vergouwen. Hij doelde met name op het spel van Marco Faas- sen (na een jaar blessureleed weer fit) als aanspeelpunt in de spits, met daarachter diens broer Tim (teruggekeerd van Hoek) en de snelle vleugels Dzingis Asanovki (overgekomen van HW'24en Sil- vion Urani (overgekomen van Veere). Zij bezorgden Kloetinge handenvol werk. „Ook achterin bleven we vrij een voudig overeind", zei Vergouwen. Hij was niet echt boos om de on nodige rode kaart van Van Over meeren. „Maar het gooit natuur lijk veel overhoop. In de tweede helft doen we in feite niks anders dan verdedigen. Bepaalde dingen die je in aanloop naar de competi tie wilt uitproberen, kun je verge ten omdat je jezelf volledig moet aanpassen aan de tegenstander." Voor de rust kreeg Terneuzense Boys, waar onder anderen Sjoerd Rijnhout, de gebroeders Peter en Marco Doens, Gokhan Ersahin en Kees Hoogesteger om uiteenlopen de redenen ontbraken, nog één grote kans. Op aangeven van zijn broer Marco schoot Tim Faassen echter over. Kloetinge was na de rust sterker, maar speelde in een te laag tempo. Ook maakte de ploeg weinig gebruik van de ruimte op de flanken. Voor de rust kreeg Quist een grote kans op de gelijk maker. Onder anderen Mallie, Schilperoort en Daan Esser waren in de tweede helft dicht bij de win nende treffer. Kloetinge-trainer Cees Houtepen toonde zich opvallend mild over de matige prestatie van zijn ploeg. „We hebben de hele week keihard getraind. En dat zie je vandaag toch wel terug in ons spel. Echte verwijten wil ik de jongens niet maken. .Je krijgt een geluksgoal te gen en voor de rest geef je maar één kans weg. Na de rust was er bijna geen doorkomen meer aan", zei hij. Houtepen kijkt tot dusver re tevreden terug op de voorberei ding, die zeges opleverde op onder meer RCS (3-1) en Jong Dordrecht (3-1) en waarin hij nieuwelingen als Sofyan Azzagari (eigen kweek), Ingmar Quist (ex-Zierikzee) en Ab dullah Asian (ex-NAC) moet inpas sen. „Je kunt er op wachten dat je eens tegen een dompertje aan loopt. Natuurlijk wilden we van daag graag winnen. Maar dat wil len we woensdag ook", blikte hij vooruit op het bekerduel om de KNVB-beker tegen topklasser WSB. Een zege in dit duel levert Kloetinge een - lucratieve - thuis wedstrijd tegen SC Cambuur op. Terneuzense Boys-Kloetinge 1-1 (1-0). 1. Jaap Esser 0-1 (eigen doel punt), 50. Etiënne Mallie 1-1. Scheids rechter: C. Pijpers (Breda). Rode kaart: Randy van Overmeeren (twee keer geel). Aantal toeschouwers: 125. Hylke Stroo van Aardenburg (links) is in een fel duel verwikkeld met Mustafa Yilmaz. foto Peter Nicolai Karl Vergouwen door Peter van Kouteren AXEL - Het veldspel was niet om over naar huis te schrijven, maar de kersverse tweedeklassers AZW en Aardenburg tankten in hun on derling bekertreffen (poule 9) ver trouwen. AZW-trainer Antoine Thoen miste zes spelers die vorig seizoen in de basis stonden en kon leven met de 1-2 nederlaag. De krappe zege was voor Aardenburg de tweede in de oefenreeks, die moeizaam verloopt. Ook Fonny Verstraeten kon bij Aardenburg niet over de sterkste ploeg beschikken. Bart van den He mel, Michiel Leijte en Abubakar Kourouman ontbraken. Toch maakten bij de nieuwkomer in de tweede klasse van het zondagvoet bal veel spelers hun opwachting, die ook komend seizoen speeltijd zullen krijgen. De nipte en op ba sis van gecreëerde kansen verdien de zege zei veel over waar Aarden burg twee weken voor het compe- titiebegin (op zaterdagavond thuis tegen Terneuzen) staat. De West-Zeeuws-Vlamingen verloren in de voorbereiding van Goes en Walcheren en wonnen van Clinge. Toch kon de winst in Axel niet ver bloemen dat te veel spelers nog niet op het gewenste niveau zijn. Veel balverlies in de opbouw leid de tot onderlinge irritaties. Vooral de sterk spelende Dwight van Hul- le, die met Steven de Croock de lij nen op het middenveld uitzette, er gerde zich groen en geel en stak zijn ongenoegen niet onder stoe len of banken. Trainer Fonny Vers traeten zei met gevoel voor reali teit 'matig tevreden' te zijn. „Als je niet goed communiceert, worden posities niet goed inge vuld. In de eerste twintig minuten na rust stond het wel goed", vond de oefenmeester, die tot opvolger van de Belg Johnny Bleyaert werd benoemd. „Toen kwam AZW niet aan aanvallen toe, maar ver zuimden we het af te maken." Verstraeten, die na het duel voor een al lang geplande vakantie ver trok en de komende weken door Robbie de Muijnck wordt vervan gen, had echter ook lichtpuntjes gezien. „Voor mij is in deze wed strijd duidelijk geworden wie waar thuis hoort." Dat kon Antoine Thoen niet zeg gen. De nieuwe trainer van AZW zei blij te zijn dat er vier spelers van het tweede elftal hadden mee gedaan. „Anders hadden we niet eens kunnen spelen." Thoen sprak in de vierde week in de aanloop naar de competitie van een rare voorbereiding. „We hebben ge speeld met mensen met wie je nor maal gesproken in de competitie niet speelt. Ik kom uit een wereld je, waarin het niet de gewoonte is dat je er in de voorbereiding niet bent. Maar onze selectie telt kwali tatief gezien genoeg spelers om mee te draaien in de tweede klas se." AZW moest Aardenburg meer balbezit toestaan en kwam op ach terstand, toen Quinten de Muèr een verdedigingsfout afstrafte (0-1). Ook na rust stichtten de be zoekers meer gevaar. Nadat Dwight van Hulle voor 0-2 had ge zorgd, leek er geen vuiltje aan de lucht voor Aardenburg. Een door Emanuel Pauwels benutte straf schop (1-2) zorgde voor een span nende slotfase, waarin Kieran O'Shea (lobje) en Mustafa Yilmaz (kopbal net naast) voor de gelijk maker van de thuisploeg hadden kunnen tekenen. AZVV-Aardenburg 1-2 (0-1). 35. Quinten de Muèr 0-1, 71. Dwight van Hulle 0-2, 80. Emanuel Pauwels (straf schop) 1-2. Scheidsrechter: C.A. Toore- naar (Heinkenszand). Aantal toeschou wers: 75. door Aector Dooms ZAAMSLAC - RCS heeft zaterdag de goede oefencampagne een prima vervolg gegeven met een 3-1-zege in het bekerduel in poule 5 met Zaamslag. Ondanks het verlies hield Kenny Verhoene een positief gevoel aan de wedstrijd over. „We staan nu verder in de voorberei ding dan in dezelfde fase vorig jaar", zei de trainer van Zaamslag. Verhoene was vooral tevreden over het spel in de eerste helft, waar de Zeeuws-Vlamingen, met een titel gepromoveerd naar de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal, veelvuldig het initiatief namen en kansen kregen om afstand te ne men. Michel Leonhart vond dat er na een goede start gemakzucht in de ploeg sloop. „Zaamslag was een half uur de betere ploeg. In de tweede helft was het precies an dersom. Dan hebben wij op basis van onze kwaliteiten de wedstrijd kunnen beslissen", stelde de trai ner van de zondag-eersteklasser te recht vast. Opmerkelijk was dat alle doelpun ten met het hoofd werden ge scoord. Beide teams misten nog een aantal spelers. De warmte was van invloed op het tempo van de wedstrijd. De opbouw verliep traag. Beide ploegen gaven elkaar de ruimte om te voetballen. In de beginfase waren de Souburgers via de zestienjarige Len Eversdijk het dichtst bij een doelpunt. Zaamslag kwam beter in de wed strijd, speelde gedrevener dan de tegenstander en kreeg een eerste mogelijkheid via Coen Goossen, die door Marvin van der Staal op maat in de diepte werd aange speeld. RCS-doelman Avid Pieters kon met moeite de inzet van de aanvaller keren. Centrumverdediger Van der Staal groeide voor rust uit tot de beste speler van Zaamslag. De Zeeuws-Vlamingen bleven kansen creëren. Zo schoot Jordy Bakker, die nog scherpte miste, net naast. Na een klein half uur kwam dan toch de verdiende treffer. Ivo Vers traeten, die op een sterke wed strijd kon terugkijken, kapte zijn directe tegenstander uit. Zijn voor zet werd door Goossen ingekopt: 1-0. Een minuut later verzuimde Goos sen de marge uit te breiden, toen hij op aangeven van Bakker voor open doel naast schoot. In plaats van de tweede treffer van de thuis ploeg viel de gelijkmaker voor RCS. De vrijgelaten Besar Xhoxhaj kopte de afgemeten voorzet van Al- faro Pentury tegen het net: 1-1. „Een miscommunicatie in de ver dediging. Dat wordt op een hoger niveau afgestraft", meende Verhoe ne. Tijdens de rust bleef het Souburg- se talent Eversdijk, die zich onwel voelde, in de kleedkamer. In de tweede helft speelde RCS met meer passie en dat betaalde zich uit in twee kopbaldoelpunten. Eerst kopte Rudley St Jago hoogop- springend een voorzet van Loren zo de Groot (17) fraai in de boven hoek en daarna zette Xhoxhaj zijn hoofd tegen de bal uit een voorzet van St Jago. Zaamslagdoelman Bart Corstanje verrichtte nog enkele knappe red dingen. Aan de andere kant stond het vizier van de ijverige Bakker njet op scherp en raakte Peter Die- leman uit een van zijn spaarzame acties de lat. Verhoene was onte vreden over zijn spits: „Peter ver dedigt niet mee, maar moet dan aanvallend wél meer brengen." De zestienjarige Coen Post maakte als invaller bij Zaamslag een goed de buut. Zaamslag-RCS 1-3 (1-1). 27. Coen Goossen 1-0, 32. Besar Xhoxhaj 1-1, 63. Rudley St. Jago 1-2, 74. Besar Xhox haj 1 -3. Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93