141 zeeland Loeren naar Beatrix Publiek gaat uit zijn zeeland in de vorige eeuw MOSSELROCK Negentiende editie van festival in Yerseke Benefiet Festival in Middelburgs café maandag 23 augustus 2010 Albert Colet uit Vlissingen bewaart nostalgische her inneringen aan de raad- kaart van vorige week: „De foto is genomen vanuit de duinen achter de rotonde van Westenschouwen en het zal (gezien de tenten en au tomodellen) omstreeks de zestiger jaren zijn geweest. Zelf heb ik ver schillende vakanties doorgebracht op de daar gesitueerde camping en de nodige pannetjes frites gehaald bij het restaurant op de hoek." Kees Vreke uit Middelburg kent de omgeving eveneens van vroeger: „Midden op de foto staat de wo ning met de naam dubbel zes. De naam van de bewoners ken ik niet maar ik weet dat deze familie zes dochters en zes zonen had. Van daar dubbel zes. Links op de foto zien we camping Duinoord. Deze was van de familie Landegent en is nu van de familie Hanse. Zelf heb ik een kleine tien jaar in het woonhuis links boven (Steenweg 16) gewoond. Tineke Veerhoek-Deurloo uit Burgh schrijft: „In de duinen staat Zeeland en toerisme gaan hand in hand, al decennialang. In deze serie raadkaarten van Hans Lindenbergh brengen we recreatieoorden in beeld. Onze vraag is: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen al te graag anekdotes of verhalen over de vakantieplek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden krijgen een waarde bon. nog steeds de caravan (soort Pipo- wagen) waar prinses Beatrix met vriendinnen logeerde. Wij kropen dan achter de struiken om haar te zien." Wim de Vrieze uit Haamstede meldt: „Rond 1965 toen deze an sichtkaart door fotograaf Jaap van den Berge uit Haamstede werd uit gegeven, was het zomers kampe ren in tenten nog heel gewoon. Dat is links op camping Duinoord van de familie Landegent goed te zien.Rechts het voormalige zomer huis Wilgenhoek, gebouwd in 1928 voor de Haamsteedse huisarts (later chirurg) M.C. J. Pilaar, het pand is in i960 verkocht aan Wim Flohil, die het als Restaurant Zee- lust ging exploiteren. Later is de zaak voortgezet door zoon Hans en diens zwager Rudy Mooy. Te genwoordig is aan de westzijde een groot terras waar het vooral in de avondzon met een Zeeuws lek kernij goed toeven is." Winnaars waardebon: André Colet, Vlissin gen, Aloys Sponselee, Sas van Cent, San dra Stoej-Schipper, 's Heer Abtskerke Mosselrock in Yerseke kan terugkijken op een weder om geslaagde editie. Acht formaties, waaronder de po pulaire band Destine, ver maakten het publiek. Dat was ook dit jaar weer in gro ten getale aanwezig. door Rob Paardekam De jongens van Destine hadden er duidelijk zin in toen ze om tien uur 's avonds het podium beklommen. „We hebben vanmid dag ook al ergens opgetreden", riep één van de bandleden. „Dat was leuk, maar eigenlijk is dit pas echt een fatsoenlijke tijd." Even daarvoor had de Mosselrock- presentator het publiek - en dan vooral de vele vrouwelijke Desti- ne-fans - al opgezweept. 'Willen jullie backstage'?, vroeg hij. Luid gejuich. „Oké, maar dat heeft z'n prijs. Nee, hoor. Geintje. Tot dat ni veau verlaag ik me niet." Het gejuich was nog veel luider toen de bandleden opkwamen. De deels Zeeuwse band Destine is in een paar jaar tijd enorm populair geworden en dat was te merken. En heus niet alleen de vrouwelijke fans genoten zaterdag van het op treden, ook de aanwezige heren wisten de muziek van het punk popbandje op waarde te schatten. De vijfkoppige formatie, die al een Europese toernee achter de rug heeft en op Pinkpop stond, gaf een goed optreden met af en toe een komische noot. „Dit nummer spelen we voor iedereen die onze Veel vrouwelijke fans kwamen spe ciaal voor Destine naar Yerseke. muziek illegaal heeft gedown- load", klonk het. „Lekker blijven doen, hoor." De andere bands konden het pu bliek zaterdag ook bekoren. Met name coverband No Point wist de menigte tot twee keer toe enthou siast te krijgen met een optreden op het kleine podium. Andere bands die zaterdag hun opwach ting maakten in Yerseke waren Rocksession, Rebelstar, Forbidden Planet, Volt Violin, Donder en The New Shining. Met die laatste band had de organisatie ook een naam van formaat in huis gehaald. Ze stond al in het voorprogramma van de Golden Earring. „Nog net voor ze door het grote publiek worden opgepikt, zijn ze op Mos selrock te zien", aldus de organisa toren. Het festival, dat traditioneel gelijk met de mosseldag wordt gehou den, vond dit jaar voor de negen tiende keer plaats. MIDDELBURG - De tropische hitte waarmee het festival letje vorig jaar de vuurdoop beleefde, werd niet geëve naard. Maar de geanimeerde sfeer des te meer. Met zijn Survivorsland Festival wil café 't Schuttershof jaarlijks een steentje bijdragen aan de fondswerving van Survi vorsland voor de bestrijding van kanker. Zondagavond speelden er zes bands in het café, en eentje in de tuin, allemaal belangeloos. Het inwonend Filmhuis deed er een stapje voor opzij door onaangekondigd een voor stelling af te gelasten. Landelijke bands van bekende Zeeuwse muzikanten brachten een repertoire van sto- nerrock tot folkrock en midden-Amerikaanse luistermu- ziek. Topact was Paris Dandies met gitaristen van wijlen Herman Brood en Kane, 's Middags trad ook de Vlaam se gitarist-componist Tommy Viaminck op (foto). Het evenement zo'n 250 bezoekers. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87