pzc Braakmanbos wordt uitgebreid 'De lekkerste pijp rook je 's morgens vroeg na het ontbijt' PZC «■cclclfltl Gemeenten tekenen spijbelcontract Vrouw overleden ZEEUWS-VLAANDEREN 12 en 13 13 NATUURCOMPENSATIE Projectbesluit regelt ook verwijderen deel Braakmanweg en Savoyaarsweg f Jf f t --- Pi irü irü WPÊk JPw Reynaert als schalkse muze van kunstenaars Koude Oorlog herleeft op Axelse Vlakte Maandag 23 augustus 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De natuur in het ge bied Braakman Zuid wordt uitge breid met ruim 32 hectare bosland schap. Omdat die ontwikkeling niet past in het bestemmingsplan moet de aanleg mogelijk worden ge maakt via een zogenoemd project- besluit. In datzelfde projectbesluit regelen burgemeester en wethouders van Terneuzen ook het opbreken en verwijderen van het noordelijk deel van de Braakmanweg en de Savoyaarsweg. Daarmee kan het ge bied daar als één ecosysteem func tioneren en komt er rust. De Braak manweg is al sinds april afgesloten voor autoverkeer. De drie nieuwe bos- en land schapspercelen, die door Staatsbos beheer zijn verworven, liggen aan de Isabellaweg. Voor een deel dient de aanleg van het nieuwe natuurge bied als compensatie voor het ver lies aan natuur als gevolg van de aanpassing van de rijksweg N61. Voor een ander deel heeft de aan leg te maken met eerdere afspraken tussen provincie en rijk om in het gebied rond Philippine zo'n 100 hectare bos en landschap aan te leg gen. De drie terreinen die nu ingeplant worden sluiten goed aan op het be staande bos en landschap. Er vindt geen versnippering van agrarische percelen plaats. Het grootste per ceel van 22 hectare moet een half open landschap worden, waarbij grasland wordt afgewisseld met kruiden en grassen, struiken, op gaand struweel en bos, met hier en daar water met rietland. Verspreid in het gebied zijn poelen met hel der en zoet water gedacht. Het gebied is toegankelijk vanaf de bestaande parkeerplaats in het aan grenzend natuurgebied aan de noordoostzijde. Door middel van uitsparingen worden wandelaars op natuurlijke wijze door het ge biedje geleid. Er komen onverharde paden en een ruiterpad. Aan de randen van het bos komen op drie plaatsen banken en picknicktafels. De twee andere perceeltjes zijn sa men 10 hectare groot. De belevings waarde en de natuurwaarden kun nen daar vergroot worden door ver breding van de bosranden en een begroeiing met kruiden, grassen en struiken. Verder komt er een ovale poel van 60 meter breed plus twee fietspaden. Het projectbesluit ligt tot en met 8 september ter inzage en tot dan kunnen ook zienswij zen worden ingediend. door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - Zorgvuldig stop pen de elf deelnemers aan het eer ste Zeeuws-Vlaams kampioen schap kleipijproken een plukje ta bak in hun stenen rookgerief en houden er voorzichtig een lucifer bij. Gezeten onder een paar party tenten laten ze met korte trekjes het vuur telkens even opgloeien. Want als de pijp dooft, is het afge lopen. Het record kleipijproken staat op meer dan tweeënhalf uur, maar tijdens het Bernardusfestijn in Kloosterzande zijn er na een ruim half uur nog maar drie deel nemers over. „Dat komt omdat we hier buiten roken", zegt Hans Beckeringh, 'Dutch Master of Pipe smoking' 2006 en 2008. Uit zijn pijp kringelt nog steeds rook. Meestal wordt er in een kleipijp ongesausde baaitabak gerookt, maar nu is gekozen voor een vette re gesausde soort. „Anders zouden we heel snel kaar zijn", weet Becke ringh. Hij paft van 's morgens tot 's avonds. „De lekkerste pijp is net na het ontbijt. Heerlijk, pijprokers zijn echte levensgenieters." Uitein delijk wordt hij tweede, achter Koos Doudeijns van het Dordtse Pijproockersgilde. Zijn pijp brandt 56 minuten en 13 seconden. Hij krijgt uit handen van voorzitter Cor Crans van de Nederlandse Fe deratie voor Pijproockers de wissel trofee. Voor volgend jaar hebben nu al Vlaamse pijprokersgilden hun deelname toegezegd. De deelnemers aan het eerste Zeeuws-Vlaamse kampioenschap kleipijproken proberen zo lang mogelijk hun tabak brandende te houden, foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Alle drie de gemeen ten in Zeeuws-Vlaanderen teke nen een anti-spijbelovereenkomst met de Sociale Verzekeringsbank (SVB). Burgemeester en wethou ders van Terneuzen antwoorden dat op vragen van raadslid Jack Be gijn (CDA). Met deze overeenkomst is het mo gelijk om de kinderbijslag in te trekken als blijkt dat tieners van school verzuimen. De straf via de kinderbijslag is de nieuwste maat regel tegen schoolverzuim en wil schooluitval tegen gaan. Kinderen die- zonder diploma van school gaan hebben een grotere kans in de criminaliteit te gaan. Volgens B en W is er nog geen in zicht over hoeveel gezinnen het gaat in de gemeente Terneuzen. „Deze maatregel zal enkel ingezet worden indien ouders hun kind het recht op leren ontnemen." Hierbij kan volgens het college ge dacht worden aan ouders die het nut van schoolgaan niet inzien en de kinderen niet stimuleren of in de gelegenheid stellen om naar school te gaan." KNOKKE-HEIST - De 19-jarige vrOUW uit Sluis die donderdagond bij een verkeersongeval in Knokke-Heist zwaar gewond raakte, is aan haar verwondingen overleden. Het on geluk gebeurde op de kruising Na- tiënlaan - Sluisstraat. Met een 24-jarige kennis had ze het vuur werkfestival bezocht, toen de quad waarop ze naar huis reden op een kerende auto botste. Die werd be stuurd door een 28-jarige Neder lander. De vrouw zat achterop de quad en werd zwaar gewond en in coma naar het ziekenhuis ge bracht. Daar is ze later overleden. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. A.J. Pronk uit Yerseke 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. iris/- ■k vVr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83