sport 31 Ganseman-duo dicteert categorie 5 verlies tegen een Zeeuws-Vlaamse opponent Dennis Raadtgever wint in dernyspektakel Joris Lodder mag naar NK poolbiljarten Gunst strandt op paar seconden van winnaar Solozege De Jong in jeugdronde Schoe en De Vrieze winnen in België Baaijens-Van de Vrie nu eerste reserve TENNIS Dubbelslag Wischlinski in Sint-Annaland maandag 23 augustus 2010 mmmmamKSMmMmmHmmKMmmmmmmmmmmmmmmmsmmmaKmmmmmmMsmmmmm door Joop van den Oudenhoven GOES - De voorronde van het Ne derlands kampioenschap pool 8-ball, die in Goes werd ge houden, is gisteren gewonnen door Donny van Oosterhout uit Zevenbergen. De achttienjarige nummer 22 van Nederland bleef streekgenoot Joey van Gils uit Roosendaal en clubgenoot Willi am Gelens voor. Joris Lodder van The Roadhouse uit Middelburg plaatste zich ook voor het NK. Zijn vierde plaats in de eindrangschikking was hier voor toereikend. Zijn clubgenoten Johan Braspen ning en Graig Yeaman werden zes de en negende en kwalificeerde zich niet, net als de debuterende Goesenaren Frans de Brouwer en Harry Jacobs, die als zevende ein digde. door Sven Bakker SINT-ANNALAND - Bij het open ge- mengddubbeltoernooi op de ten nisbanen in Nisse hebben Joke en Hans Ganseman beslag gelegd op de titel in de vijfde categorie. De nummers twee van de plaat singslijst waren gisteren tijdens de finaledag eerst met 4-6 6-2 7-6 te sterk voor Diana van den Dries en Nigel de Marco, waarna in de eind strijd Marianne Braam en Johan Dagevos met 6-2 6-4 werden ge klopt. Braam en Dagevos hadden in de halve eindstrijd met 6-4 6-1 gewonnen van Dorien Bruijnzeel en Sander Pleijte. De eindzege in de 6-categorie kwam op naam van Jacqueline Bus- traan en Carlo de Marco. Ook zij moesten eerst nog de halve finale afwerken, waarin met 6-2 6-3 werd gewonnen van Jeannette Verburg en Rob de Ruiter. Later in de finale MIDDELBURG Davy Gunst van wielervereniging Theo Middelkamp is in een klim- koers voor nieuwelingen in het Oost-Vlaamse Ottergem op de vijf de plaats geëindigd. Zijn clubge noot Boaz Bal werd negende. Gunst en Bal waren bij veel ont snappingen betrokken, maar de be slissende van twee renners misten ze. Yersekenaar Gunst zette de ach tervolging in maar strandde op en kele seconden op de vijfde plaats. BERGEN OP ZOOM De Goese jeugdwielrenner Timo de Jong (ZRTC Theo Middelkamp) heeft de Jeugdronde van de Ge dempte Haven in Bergen op Zoom gewonnen in de categorie 4. Hij kwam solo aan en had 28 seconden voorsprong op de rest. Claudia Jongerius uit Burgh-Haam- stede werd vierde. werden Mieke van Schagen en Pier re Verstraete met tweemaal 6-4 ge klopt. Van Schagen en Verstraete hadden eerder op de dag nog Es ther Kole en Marco van Tuyl met 6-3 6-4 verslagen. Het gemengddubbelspel 7 werd ge wonnen door Petra Kopmels en Jan Noordhoek en in de 8-catego- rie waren Nicolette Kölker en Hans Boer de besten. Bij het Ringsport 8t Dina+ Ac counting Krabbenkreektoernooi in Sint-Annaland viel er een dubbel slag te noteren voor Alexander Wischlinski. De speler van ten nisclub Ruucstoppelen had giste ren tijdens de finaledag de luxe tweemaal in actie te komen in een finale. De eerste, in de 5-categorie van het mannendubbelspel, speel de Wischlinski samen met thuis- speler Roland van de Velde tegen de als eerste geplaatsten Anthony van Schilt en Stefan van Tilburg. MIDDELBURG Aimee Schoe uit Vrouwenpolder en Marijn de Vrieze uit Renesse hebben zaterdag de twee-uursrace in het Belgische Gougnies gewon nen. De mountainbikers van X-treme uit Goes waren het beste team van de 24 die aan de start kwamen. Na één rondje hadden ze een voor sprong van 40 seconden opge bouwd, die ze uitbouwden naar vier minuten. HULSTERLO Tessa Baaijens-Van de Vrie uit Goes is twee dagen achtereen beste Nederlandse geworden in Grade 3 tijdens wedstrijden aangepaste dressuur in het Belgische Hulster- lo. Ze had scores van 65,9 en 68,5 procent. Ze is nu eerste reserve voor de Wereld Ruiterspelen te Kentucky. Wischlinski en Van de Velde pak ten de winst in straight sets: 7-5 6-4. Na zijn eerste gewonnen fina le, ging Wischlinski verder met zijn 'winning streak' in het gemengd- dubbel 5. Samen met Leonie van Egeraat bezorgde hij Van Schilt zijn twee nederlaag van de dag. Van Schilt speelde samen met Arianne Karremans. Het werd tweemaal 6-4. In de zesde categorie van het man- nendubbel legden Ruud Schot en Bas Vroegop beslag op de eindzege. In de finale waren zij met 6-4 7-6 de meerdere van Curtis Goedege- buure en Martin Oosdijk. In het gemengddubbel 6 moesten Leen Goedegebuure en Marjet Bakx flink aan de bak. Na eerst Bas Vroegop en Angelique Goedege buure met 6-4 3-6 6-2 te hebben verslagen, waren ze in de finale met 3-6 6-2 6-0 te sterk voor Frank Schoep en Yvonne Havermans. door Wim de Vos TERNEUZEN - Hij had als enige van het deelnemersveld redelijk wat er varing met het rijden achter de derny. In de finale van de derny- race moest Dennis Raadtgever za terdagavond in Terneuzen echter tot het uiterste gaan om zijn favo- rietenrol waar te maken. In een en erverende slotfase slaagde de Ka- pellenaar er in om zijn streekge noot Joeri Kasper uit Wemeldinge en de Belg Nico Savat voor te blij ven. Hét eerste Derny Spektakel Ter- neuzen is een doorslaand succes geworden. Spannende wedstrij den, de Markt in Terneuzen als fraaie start- en finishlocatie, goede weersomstandigheden en boven dien veel publiek. Kortom, de ge boorte van deze nieuwe loot aan de Zeeuws-Vlaamse wielerfamilie was zeer geslaagd. „Ja, we hadden vandaag alles mee. Met het weer moet je geluk hebben. Maar ook de renners en de gangmakers wa ren bereid om er fraaie wedstrij den van te maken. Als het aan mij ligt dan komt er zeer zeker een ver volg op dit spektakel", reageerde organisatievoorzitter Henk Maas met een brede lach op zijn gezicht. Organisatorisch kon het zaterdag niet stuk en ook sportief werd er een aantrekkelijk duel opgevoerd, waarbij Dennis Raadtgever vol gens verwachting een vooraan staande rol speelde. De wielrenner uit Kapelle heeft enkele jaren erva ring met het rijden achter de der ny, zowel op de baan als op de weg. „Dat is inderdaad een belang rijk voordeel voor mij. Bovendien vind ik het nog altijd leuk om te doen en ik heb er weer met volle teugen van genoten." De Bevelander ging er bijna aan voorbij dat het een overwinning was die hij in zijn geboorteplaats wist te behalen. „Ja, dat is waar ook. Dat geeft toch nog iets extra's aan die overwinning." In de finale trok Terneuzenaar Pa trick van Straten al vroeg op avon tuur. Hij nam een behoorlijke voorsprong, die in de slotfase ten iet werd gedaan. Raadtgever nam in zijn achtervolgende rush Joeri Kasper mee en vanuit de achter hoede kwam ook de Belg Nico Sa- vat (eerder dit jaar winnaar van de Ronde van Noord-Beveland) zich met de strijd om de eerste plaats bemoeien. „Ik ben gevraagd om mee te doen, maar ik had nog nooit achter een derny gereden. Het was dus hele maal nieuw voor me maar het is me best meegevallen", zei Savat. Hij behaalde de derde plaats om dat Joeri Kasper hem nog juist vooraf ging. Van Straten moest ge noegen nemen met de vierde plaats. Bij de toerrijders ging de overwin ning naar Johan van der Kooij uit Terneuzen. Arjen Arentsen uit Harderwijk won bij de jeugd. Dennis Raadtgever gaat zegevierend over de meet op Markt in Terneuzen. foto Peter Nicolai tweede helft kwam Hoofdplaat uit een van de spaarzame tegenaanval len door een doelpunt van Loek Thomaes nog wel terug tot 1-1. Daarna maakte Thomas Paauwe de winnende. Poule 46. SVD-Breskens 2-4: SVD keek na tien minuten al tegen een 0-2-ach- terstand aan door twee treffers van Ned de Looze. Ewoud de Graaf scoorde voor rust ook nog tegen. In de tweede helft werd het eerst 1-3 door Bas Casteleijn, waarna Ewoud de Graaf zijn tweede doel punt liet aantekenen. Ned de Looze bepaalde de eindstand op 2-4. Groede-Luctor'88 0-4: Groede was ruim een uur de gelijke van Luctor'88, maar verloor het contact met de tegenstander toen het een kwartier voor tijd 0-2 werd. Het was al 0-1 bij de rust door een doel punt van Roy van Leeuwen. En 0-2 werd het door Jeroen Kedde, waar na Serge de Blaey en Joren Krekel- berg het pleit definitiefin het voor deel van de bezoekers beslechten. Poule 47. Schoondijke-'s-Heer Arendsker- ke 2-1: Jacco Seen was twee keer trefzeker voor de thuisploeg. Hij be sliste het duel met een strafschop. 's-Heer Arendskerke was voor de rust iets sterker en kwam op voor sprong via Peter van Reenen. Poule 48. Bevelanders-Sluis 4-2: Groot was het verschil tussen beide ploegen niet, maar de zege voor Bevelan ders was verdiend, omdat de thuisclub iets scherper de duels aanging. Byron Bentley bracht de bezoekers op 0-1, maar nog voor de rust keerden Benjamin Bezems en Robin van der Moere de rollen om. Ferdy van der Moere vergroot te de marge na de hervatting en na dat Patrick Vinke uit een straf schop voor 3-2 had gezorgd, foceer- de Mitchell Sandee de beslissing. Poule 49. Oostburg-Kwadendamme 2-0: Oostburg kwam al na vijf minuten op 1-0 door een doelpunt van Peter van de Linde. De ploeg miste daarna de inspiratie om de tegen stander naar een grote nederlaag te spelen. Ondanks een hele rits aan doelkansen kwam er maar één goal bij. Davy Maes legde in de 41e minuut van de eerste helft al de eindstand vast. Poule 50. Koewacht-Wolfaartsdijk 3-2: Voor rust zette Sander Gelderland de thuisploeg op 1-0. Vijf minuten na rust maakte Arnold van Gemer- den de gelijkmaker, maar Koe wacht-nam opnieuw de leiding dankzij Kristof Coenen. Wolfaarts- dijk toonde veerkracht en kwam via een treffer van Harm Fluit vlak voor tijd op gelijke hoogte. Met een uithaal dompelde Jade de Schepper Wolfaartsdijk in rouw: 3-2. Poule 51. Borssele-Sluiskil 1-1: Borssele kwam voor rust verdiend op 1-0 door Richard Beenakker. In de tweede helft had Sluiskil overwicht en dat werd uitgedrukt in de ge lijkmaker van Yannick Vanhijfte. Corn Boys-Lewedorpse Boys 3-0: Mike van Kolk opende in de 33e mi nuut de score, waarna Joris Neyt met twee treffers Lewedorpse Boys iedere illusie ontnam. Poule 52. Wemeldinge-Hulsterloo 1-2: Een verdiende winst voor Hulsterloo, dat voor rust dankzij een treffer van Erik Goossen op 0-1 kwam. In de tweede helft zette Hulsterloo- doelman Jelle van Damme een strafschop om in de 0-2. In de slot fase scoorde Niels Kole voor We meldinge tegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79