sport 125 iggen in Eneco Tour Timko Lokerse strandt in halve finale McEwen ontgoocheld Federer wint keer in Cincinnati Basketballers verslaan in EK-strijd ook Estland 'Ik probeerde het op 2 kilometer voor de streep. Er was twijfel achter me, precies genoeg om een gaatje te slaan' maandag 23 augustus 2010 Sar jv, l Iransitlif Jack Bobridge, winnaar van de vijfde etappe door Edward Swier SITTARD - Ze gaven er zowel bij Skil als de Rabo-ploeg een eigen draai aan, maar de Eneco Tour stond dit weekeinde voor beide ploegen toch echt in het teken van i een gemiste kans. Skil-spurter Ken ny van Hummel miste zaterdag in de massasprint maar net de winst en de Rabo's namen gisteren on voldoende initiatief om het klasse mentsleider Tony Martin in het Limburgse heuvellandschap lastig te maken. De rit van gisteren in de belangrijk ste meerdaagse door België en Ne derland werd gepresenteerd als een lightversie van de Amstel Gold Race. Maar zoals een biertje zonder alcohol minder lekker smaakt, was ook de etappe door Limburg veel minder smaakvol dan de aprilklassieker. Daarvoor la gen de klimmetjes simpelweg te ver van de streep in Sittard. Waar verwacht werd dat de Rabo-ploeg zou proberen lijstaanvoerder Tony Martin toch minstens zenuwach tig te maken, bleef spektakel mede daardoor uit. De ritwinnaar, de jonge Australiër Jack Bobridge (21 pas), kwam nota bene uit een vluchtgroep die al in het eerste uur ontstaan was. Koos Moerenhout staat nog altijd op tien seconden van de Duitser Martin. „We zitten", constateerde Rabo-ploegleider Nico Verhoeven, „een beetje gevangen. Sinds vrij dag hebben we nog maar één con current. Maar er zijn daardoor te weinig ploegen die hem nog pijn willen doen. Als wij het als enige echt zouden proberen, hangen we onszelf ook op." Daarbij kwam dat het parkoers, hoe aantrekkelijk het ook leek, weinig uitdagend was. „]e zou beter 150 kilometer langs alle heuveltjes rijden en die dan al lemaal pas in de finale programme ren. Dan kan je veel meer spekta kel verwachten." Nog een gemiste kans dus. Scoorde de Rabo-ploeg via Koos Moerenhout vrijdag tenminste nog een ritoverwinning en haalde Vacansoleil deze week veel publici teit met het binnenhalen van Ric- SITTARD - Robbie McEwen kwam gisteren na de vijfde etappe van de Eneco Tour speciaal naar de pers zaal om zijn verhaal te doen. Zaterdagavond hoorde hij van hoofdcoach Shayne Bannan dat hij niet geselecteerd is voor de we reldtitelstrijd, op 3 oktober in zijn vaderland Australië. „Ik leef hier al meer dan een jaar naartoe, ik ben diep ontgoocheld", verklaarde de 38-jarige sprinter van Katoesja. McEwen won woensdag de eerste etappe van de Eneco Tour en toon de zich toen nog vol vertrouwen over deelname aan het WK. „Er zijn geen negen Australische ren ners die beter zijn op dit par koers", hield hij ook gisteren vol. „Ik had gedacht dat de coaches meer vertrouwen in me hadden." McEwen nam rust na een door pech geteisterd touroptreden. „Nu word ik afgerekend op het feit dat ik de laatste weken geen resultaten kan overleggen. Ik begrijp het niet. Ik ben al eens tweede geweest bij een WK en vijfde in Salzburg waar het ook lastig was." Bauke Mollema heeft zich afge meld voor het WK. De coureur van Rabobank liep eerder deze maand tijdens de Ronde van Po len een sleutelbeenbreuk op. Het afhaken van Mollema is de derde tegenvaller voor bondscoach Van Vliet. Hij kan in Geelong (nabij Melbourne) ook niet beschikken over Robert Gesink en Pieter Wee ning. Weening liep net als Molle ma een sleutelbeen op. cardo Ricco, voor Skil-Shimano is het allemaal veel minder. En dat terwijl de Eneco Tour voor de for matie toch het platform moet zijn om te scoren. Kenny van Hummel was er zater dag wel dichtbij. „En ik vind dat we als ploeg ook wel een beetje ge wonnen hebben." Het had de afge lopen dagen bij Skil gedonderd. Van Hummel en zijn ploegmaten zaten niet op één lijn, van een goe de voorbereiding op de sprint was telkens geen sprake. „Te gretig", noemde Van Hummel zichzelf Een gebrek aan vertrouwen in zijn ploegmaten, concludeerden colle ga's, die Van Hummel zijn eigen weg zagen kiezen. Er moest dus gepraat worden. Vooraf aan de zaterdagetappe naar Roermond gebeurde dat. Ploeglei der Rudie Kemna: „Kenny is soms wat overenthousiast. Hij wil, en luister goed naar mijn omschrij ving, heel erg overdreven graag sprinten." Het credo was dus: zo lang mogelijk in de buurt van ploegmaten blijven, rust uitstra len, niet panikeren, uiteindelijk het juiste wiel kiezen. Van Hummel deed bijna alles goed, hij won alleen niet. Greg Henderson (Sky) ging er nog nipt met dé winst vandoor, Van Hum mel werd tweede. Een gemiste kans dus. Al wilde ook Kemna dat niet zo noemen. „Omdat ik trots was op mijn ploeg, die zich zo sterk had gerevancheerd." Het zijn juist zulke dagen dat Kem na trots is ploegleider te zijn. „Om dat ik het beste uit mijn renners wil halen." Het gaat hem, in eerste instantie, niet om de publiciteit. „Als ik op zou moeten boksen te gen ploegen als Rabobank (met een veel hoger budget, red.) en Va cansoleil, die een keuze maakt die ik niet zou maken, dan stop ik. Tuurlijk, ik weet dat het profsport is en natuurlijk zie ik graag dat on ze renners in beeld zijn. Maar ik ben ook tevreden als ik kan consta teren dat de meeste van mijn ren ners in een jaar tijd beter zijn ge worden, dat ze bij leren." CINCINNATI - Roger Federer heeft gisteren het ATP-toernooi van Cin cinnati gewonnen. De als derde ge plaatste Zwitserse tennisser was in drie sets te sterk voor de Ameri kaan Mardy Fish 6-7 (5) 7-6 (1) 6-4. Het was de vierde keer dat Fe derer het toernooi in Cincinnati op zijn naam schreef De eerste keer was in 2005. Bij een stand van 4-4 in de derde set plaatste Federer de enige en daarmee beslissende break van de partij, waarna hij op 5-4 de wed strijd uit serveerde. De finale in Cincinnati was alweer de negentigste uit de carrière van de Zwitserse voormalig nummer één van de wereld. In 63 daarvan toonde Federer zich de sterkste. De Belgische Kim Clijsters kampt in de aanloop naar de US Open met fysieke problemen. De titelver dedigster heeft last van haar linker heup. Clijsters laat komende week een MRI-scan maken om te achter halen hoe serieus de kwetsuur is. „Maak je geen zorgen, ik twijfel er niet aan dat ik mee doe aan de US Open", zo verzekerde Clijsters na haar nederlaag in de kwartfinale van het WTA-toernooi in Montreal tegen Vera Zvonareva (2-6 6-3 6-2). Eerder meldde Serena Williams zich af voor de US Open. De num mer één van de wereld is niet op tijd hersteld van een operatie aan haar rechtervoet. Roger Federer Het tennistoernooi van Montreal eindigt mogelijk pas vandaag. We gens regen konden de speelsters za terdag slechts tien minuten de baan op voor de eerste halve fina le. Ook gisteren regende het in Montreal. „Als we het programma weer moe ten schrappen, schuiven we de hal ve finales en de finale door naar maandag", zei toernooidirecteur Eugene Lapierre gisteren. In 2006 gebeurde dat, ook door slecht weer, al eerder in Montreal. Toen speelden de Servische Ana Ivano- vic en de Zwitserse Martina Hin gis de finale op maandag. ALMERE - De Nederlandse basket ballers hebben ookde derde groepswedstrijd in de Europese B-divisie gewonnen. De ploeg van bondscoach Gadi Kedar won in Al- mere met 90-76 van Estland, op papier de sterkste tegenstander in de groep van Oranje. Kedar zag een zeer gedecideerd Oranje. „Het was niet makkelijk, maar we speelden erg slim. En het was voor het eerst dat we met het hele team konden spelen. Daar was ik erg blij mee", verklaarde de oefenmeester, die doelde op de rentree van Francisco Elson en Ar- vin Slagter. Ook speler Henk Norel was tevreden met het vertoonde spel tegen Estland. „Dit was duide lijk onze beste wedstrijd van de drie. We deden het zowel in de aanval als de verdediging prima", aldus Oranjes topschutter. „We hebben goede zaken gedaan, maar zijn er nog niet. Toch moeten we het volgend jaar kunnen afma ken." Vorige week won Oranje de eerste wedstrijd in groep A met 94-73 van Luxemburg. Nederland knok te zich dinsdag langs Oostenrijk 63-60. Richard Schuil SCHEVENINCEN - Timko Lokerse uit Dishoek is met zijn partner Bart Bolsterlee als vierde geëindigd op het NK beachvolleybal. Lokerse (35) haalde op het strand van Scheveningen met zijn 25-jari ge partner uit Den Haag de kwart finales, waar hen zaterdag een halt werd toegeroepen door de latere kampioenen Richard Schuil en Reinder Nummerdor. Gisterochtend baande het duo zich via de herkansing alsnog een weg naar de laatste vier dankzij een benauwde zege op het koppel Rothfusz/Van Zwieten: 16-21 21-19 21-15. Tegen Emile Boersma en Daan Spijkers hadden Lokerse en Bol sterlee later op de dag echter wei nig in te brengen. In het halvefina- leduel werd het 21-17 21-14. Boersma en Spijkers waren amper op tijd op het NK. Ze kwamen te rug uit Finland, waar ze een toer nooi gespeeld hadden. „We zijn 's nachts om vier uur opgestaan om op tijd voor het NK te zijn. Ik heb mijn tas nog niet eens uitgepakt. Wat nog het meest fris rook, heb ik aangetrokken", zei Spijkers. De Tilburgse beachvolleyballer was in Finland met zijn tijdelijke partner zeventiende geworden in de World Tour. Ook in de strijd om de derde en vierde plaats gingen Lokerse en Bolsterlee onderuit. Tegen het kop pel Stiekema/Varenhorst werd het 19-21 21-16 9-15. In de finale rekenden Schuil en Nummerdor af met Boersma en Spijkers. Het werd 19-21 21-16 15-12, waarmee ze voor de vierde keer op rij de nationale titel vero verd. Schuil en Nummerdor werden vo rige week in Berlijn voor de derde keer op rij Europees kampioen. Nummerdor was blij met het na tionale succes. „Na een Europese ti tel wilden we toch ook wel die na tionale titel hebben." De twee ko men nu ook in de buurt van re cordhouder Michel Everaert. De voormailige Hulstenaar werd in de jaren negentig vijf keer Neder lands kampioen op het strand. „Het zou leuk zijn als we dat re cord kunnen pakken", aldus Num merdor. Bij de vrouwen prolongeerden San ne Keizer en Marleen van Iersel hun nationale titel. Het duo ver sloeg in de finale Madelein Meppe- link en Marloes Wesselink met 21-16 20-22 15-6. Keizer en Van Iersel verloren dit seizoen al vier keer van Meppelink en Wesselink. Ze waren er daarom op gebrand op het strand van Sche veningen van hun landgenotes te winnen. „We hadden niet beter wraak kunnen nemen", stelde Kei zer. „Het is harstikke leuk dat zij het dit seizoen zo goed doen, maar wij vinden nog steeds dat wij bij de vrouwen het beste kop pel van Nederland zijn. Dat heb ben we hier ook bewezen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73