Zeeland Fruitige optocht in Oudelande PZCI Werk aan spoor in Goes PZC Sonja BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 OOGSTFEEST Succesvol evenement voor de zevende keer gehouden II 14 en 15 Ons Boeregoed pakt uit tijdens verjaardag Vlissinger opgepakt voor betasten vrouw Tieners verdacht van woninginbraak almanak Draaiorgels spelen vrolijke deuntjes in de Goese binnenstad Maandag 23 augustus 2010 8 door Rob Paardekam Het leek zaterdag wel een beetje carnaval in Oude lande. Een vrolijke stoet, met veel fraaie wagens, trok door de straten van het Borselse dorpje. De optocht was het hoogtepunt van het succesvolle oogstfeest dat al voor de zevende keer werd ge houden. Eén keer in de twee jaar krijgen de mensen in Oudelande te zien wat de land- en tuinbouw allemaal te bieden heeft. „Elk jaar is bijna niet te doen", vertelt secre taris Petra de Reijger van het orga nisatiecomité. „Het kost namelijk heel veel tijd om zo'n evenement op poten te zetten. Bovendien blijft het op deze manier een beet je uniek." De optocht maakte voor de derde keer onderdeel uit van het pro gramma. De negen mensen van het comité en veel andere vrijwilli gers staken de handen uit de mou wen om een paar mooie wagens te bouwen. Het thema van de op tocht was Beesjes in de boagerd, dus liepen er veel rupsen, bijtjes en an dere diertjes mee in de stoet. De wagens waren rijkelijk voorzien van allerlei groenten en fruit. Ondanks de hevige concurrentie (de mosseldag in Yerseke en het draaiorgelfestival in Goes) was het zaterdag druk in Oudelande. Tradi tioneel komen niet alleen de dorpsbewoners zelf op het oogst feest af, maar ook veel andere men sen uit de Zak en zelfs daarbuiten. Voor veel oud-inwoners van Oude lande is het evenerrient een mooie gelegenheid om weer eens herin neringen te gaan ophalen in hun vroegere woonplaats. Natuurlijk was er zaterdag veel meer te beleven dan enkel de op tocht. Zo was er een boerenkoop dag, konden mensen streekproduc ten proeven en deden veel inwo ners mee aan een appeltaartwed strijd. De jeugd kon zich verma ken met diverse attracties. Verder waren er diverse optredens. Kijk voor een video van de op tocht op www.pzc.nl/video. Een vrolijke optocht trok zaterdagmiddag door de straten van Oudelande. De tocht werd voor de derde keer gehouden. door Rob Paardekam GOES - ProRail voert in september werkzaamheden uit aan het spoor en op het perron in Goes. Het werk aan het spoor staat ge pland voor de nacht van zaterdag 4 op zondag 5 september, tussen 1.00 en 7.00 uur. De herbestrating van de perrons wordt uitgevoerd tussen zaterdag 18 en maandag 20 september. Deze werkzaamheden gaan dag en nacht door. ProRail zegt dat de omwonenden van het station waarschijnlijk eni ge overlast ondervinden door het lossen van materialen, ronkende motoren en bouwverlichting. De spoorwegbeheerder beseft dat voornamelijk het werk in de nacht tot ergernis kan leiden. Toch is be wust gekozen om het werk vaak tijdens deze uren uit te voeren, 's Nachts rijden er geen treinen zo dat de spoorwerkers veilig kunnen werken. Bovendien wordt de over last voor reizigers op deze manier zoveel mogelijk beperkt. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. A.J. Pronk uit Yerseke 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. Y Thools dictee moet Vosmeers evenement blijven Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl KRUININGEN Klederdrachtvereniging Ons Boere goed viert zijn twintigste verjaar dag met een groot dorpsfeest in Kruiningen. Op zaterdag 4 septem- ver vinden vanaf 10.00 uur optre dens van streekdrachtgroepen uit heel Nederland plaats. Verder zijn er onder meer een braderie, exposi ties en demonstraties. Om 16.30 uur vindt een afsluitende optocht plaats met alle deelnemers van de feestdag. De dag wordt afgesloten met een optreden van de band Mo- ard in de feesttent voor het club huis van Ons Boeregoed. RENESSE Een 27-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden in Renesse. De man wordt er van verdacht een 17-jarig meisje uit Spijkenisse onze delijk te hebben betast in een hore cagelegenheid. Het meisje was niet gediend van zijn gedrag. Toen ze daarover een opmerking maakte tegen de Vlis singer, sloeg hij haar in het gezicht. De politie kon de man rond kwart voor vier 's nachts aanhouden op de Roelandsweg in de badplaats. KAMPERLAND De politie heeft aan de Banjaard Boulevard in Kamperland twee jon gens van 15 en 16 jaar uit Vlissin gen aangehouden. Ze worden ver dacht van het plegen van een in braak in een vakantiewoning aan het Veersegat. Uit de woning werd onder meer een geldbedrag weggenomen. Over andere gestolen spullen kon de po litie afgelopen weekend niets zeg gen. De jongens zijn vrijdagmid dag in de kraag gevat en in verzeke ring gesteld. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Ze lag heerlijk uitgestrekt op haar badhanddoek te lezen, op het Bad- strand in Vlissingen. Een appeltje er bij, waarvan ze af en toe een hap nam. Want het boek was spannend. Als dan ineens aan de andere kant van je appel ook gehapt wordt, ben je verbaasd. Zo ook deze Zeeuwse. Twee kraaloogjes keken haar par mantig aan vanaf de andere kant van de appel. De meeuw deed nog een uithaal naar de lekkernij in haar hand. Dit tot grote hilariteit van de Zeeuwse en haar vriendin. De meeuw keek toe van gepaste afstand. Haar voorkeur voor het gezonde tus sendoortje leverde haar de bijnaam Sonja op, ontleend aan de dame die dweept met gezonde maaltijden. Een schijt-aan-Sonja-dag had de meeuw niet, want ze bleef de rest van de middag trouw bij de handdoek zit ten, wachtend op een lekker hapje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67