281 sport Werk aan winkel na eerste stap Van Nistelrooij verslaat Raül Late gelijkmaker is vooral goed 'voor het gevoel' REDDING Sponsors richten stichting op om voetbalclub uit de brand te helpen maandag 23 augustus 2010 Vlissingen krijgt inf Na weken van onzekerheid kwam er vrijdagavond tegen elf uur witte rook uit het clubgebouw van VC Vlissin gen. Na een marathonverga dering van meer dan drie uur stemden de leden in met een reddingsplan. VC Vlissingen en zijn trouwste volgers verke ren na vrijdagavond in een jubelstemming. Tij dens de algemene vergadering bo den twee sponsors hun financiële hulp die de leden met beide han den hebben geaccepteerd. Na de ju bel is het nu echter tijd om aan de slag te gaan. Want er is werk aan winkel. De financiële injectie die de spon sors via hun stichting geven, is meer dan welkom om de club in leven te houden. Dat is echter nog maar de eerste stap die gezet moet worden. De club zal een deugde lijk bestuur moeten optuigen en misschien wel het belangrijkste: voetballers binnenboord houden. Het sleutelwoord in deze kwestie is vertrouwen. Oud-voorzitter Piet de Jong heeft grote verdiensten voor de vereniging en hij liep zich de benen de afgelopen maanden uit het lijf om de VCV te redden, door Rudy Boogert en Maurice Steketee door Rudy Boogert en Maurice Steketee maar het vertrouwen bij het gros van de leden in hem was verdwe nen. Mede daarom kondigden spe lers van het eerste, derde en vierde elftal en zelfs uit de jeugd hun ver trek aan bij de club. De entree van de stichting Onder steuning Topvoetbal Zeeland heeft vrijdagavond meteen voor nieuw elan binnen de vereniging ge zorgd. De leden zien eindelijk een uitweg uit de financiële proble men. Ook op bestuurlijk niveau werden meteen spijkers met kop pen geslagen met de installatie van een commissie van acht. En die vonk sloeg over op tal van spelers die plots weer toekomst zien bij de VCV en niet meer weg willen. Dat vereist wel actie. De huurach terstand bij de gemeente ver dwijnt niet zomaar, de tanden van de Belastingdienst laten niet zo maar los, schuldeisers zullen hun geld nog steeds willen zien en voetballers komen een club nooit aanwaaien. De eerste stap naar een wederopstanding is gezet, maar er zullen er de komende tijd nog veel meer moeten volgen. MIDDELBURG/VLISSINGEN - De sms' jes en telefoontjes vlogen Rob Vergouwen zaterdag om de oren. „Als iemand het kan, ben jij het." De schouderklopjes en geschudde handen waren legio. „Bedankt, Rob." De stichting die Vergouwen, groot geworden in de tankscheep vaart, met Johan de Visser, direc teur van bouwbedrijf Joziasse, in het leven heeft geroepen om VC Vlissingen in elk geval tot de win terstop uit de sores te halen, werd bij de club en zijn aanhang met open armen ontvangen. Binnen 24 uur kan de wereld er plots heel anders uitzien. Vrijdag middag 17.00 uur leek VC Vlissin gen een leeggeknepen sinaasappel. Geen geld, een verscheurd bestuur en spelers die weg wilden. „Trek de stekker er toch uit", riep een passant voor de kantine vooraf gaand aan de ledenvergadering. Za terdagmiddag 17.00 uur was er een stichting die financiële garanties had gegeven, een commissie van acht die de club gaat runnen en spelers die na de 3-3 in het beker duel met Dauwendaele weer naar de toekomst durfden te kijken. En met welke selectie? Gewoon met de achttien spelers die trainer Roy Hendriksen voor ogen had. Dus inclusief Jonathan Constancia en Sinan Coban, die eerder in de week hun vertrek hadden aange kondigd. Ook doelman Rick Wieg- mans en Dangelo Martien, die wel bij RCS wilden gaan spelen, zijn weer aangesloten. „Ik ben de vere nigingen waar verschillende jon gens hebben meegetraind dank baar", zei Roy Hendriksen. „Maar ik ben natuurlijk blij dat ze nu alle maal weer bij Vlissingen zitten. We kunnen het eindelijk weer over voetbal hebben." „De personen met wie we proble men hadden, Piet de Jong en Gie- taram Bhondu, zijn weg", verklaar de Constancia zijn terugkeer na af loop van het duel met Dauwendae le, waarin hij één keer scoorde en bij tijd en wijle weer ongrijpbaar was. „We zijn vrijdagavond gebeld door Roy (Hendriksen) en die heeft uitgelegd hoe het zat. De sfeer onderling met de spelers is al tijd goed geweest. Peter de Jong en Raymond Wolff hebben ook ge beld of we wilden terugkomen. Nu de club intern gezond is, heb ben we dat gedaan." Het vertrek uit het bestuur van Piet de Jong en Gietaram Bhondu was een van de voorwaarden van de nieuw op te richten stichting Ondersteuning Topvoetbal Zee land (OTZ) om geld in Vlissingen te steken. Tijdens de algemene ver gadering vrijdagavond gaf De Jong echter al aan uit eigen beweging een stap terug te doen. Hij wilde na afloop geen toelichting geven. Een commissie van acht personen werd in het leven geroepen om de club tot december te leiden. Mor genavond vergadert deze commis sie voor het eerst, vertelde Arne- muidenaar Henk Kouman, die is aangesteld als spreekbuis. Hoog op de actielijst staat dat de club weer aan de Irislaan mag spe len. Door betalingsachterstanden bij de gemeente mag VC Vlissin- door Rudy Boogert MIDDELBURG - Het resultaat in de bekerwedstrijden is van onderge schikt belang, vindt Vlissingen-trai- ner Roy Hendriksen. Hij richt zich met zijn team op Best Vooruit, op 5 september de eerste tegenstander in de competi tie. Hendriksen was niettemin blij dat Vlissingen zaterdag op de val reep nog 3-3 maakte tegen Dau wendaele. „Voor het gevoel", zei hij. Door de afwezigheid van Randy de Dreu, Khalid el Hattach (bei den geschorst), Dangelo Martien (bruiloft), Davy van Geersdaele en Joan van Belzen (beiden gebles seerd) moest Hendriksen in de ba sis een beroep doen op zijn assis tent Danny ter Steege. Als invallers fungeerden onder anderen de 39-jarige Danny Magito en Jamal BUITENLANDS VOETBAL België: Germinal Beerschot-Westerlo 0-0, Zulte-Waregem-Cerde-Brugge 4-0, SC Lokeren-Anderlecht 0-3, Lierse SK-KV Kortrijk 1-2, Charleroi-AA Gent 1-3, Club Brugge-KV Mechelen 1-2, Eupen-RC Genk 1-4. Stand aan kop: RC Genk 4-12, KV Mechelen 4-12, Anderlecht 4-10, KV Kortrijk 4-10, AA Gent 4-9. Duitsland, eerste speeldag: 1899 Hof- fenheim-Werder Bremen 4-1, Borussia Monchengladbach-FC Nurnberg 1-1, FC Koln-FC Kaiserslautern 1-3, SC Frei- burg-St. Pauli 1-3, Hannover 96-Eintracht Frankfurt 2-1, Hamburger SV-FC Schalke 04 2-1, FSV Mainz 05-VFB Stuttgart 2-0, Bor. Dortmund-Bayer Leverkusen 0-2. Engeland: Arsenal-Blackpool FC 6-0, Bir mingham City-Blackburn Rovers 2-1, Ever- ton-Wolverhampton Wanderers 1-1, Sto ke City-Tottenham Hotspur 1-2, West Bromwich Albion-Sunderland 1-0, West Ham United-Bolton Wanderers 1-3, Wigan Athletic-Chelsea 0-6, Newcastle United-Aston Villa 6-0, Fulham-Manches- ter United 2-2. Stand aan kop: Chelsea 2-6, Arsenal 2-4, Manchester United 2-4, Bouzambou, die eigenlijk niet in de eerste selectie zijn ingedeeld. In een open wedstrijd scoorden Peter van Gorsel (2x) en Ezra de Korte voor Dauwendaele en Björn Langeveld (twee strafschoppen) en Jonathan Constancia voor Vlis singen. Beide teams kregen legio kansen op meer, maar verzuim den de trekker over te halen. Na bijna elf maanden blessureleed maakte Peter de long zijn rentree in een officiële wedstrijd. Hij speel de het laatste halfuur mee. Dauwendaele-Vlissingen 3-3 (1-2). 4. Peter van Gorsel 1 -0, 39. Björn Lange veld 1-1 (strafschop), 45. Jonathan Con stancia 1-2, 74. Ezra de Korte 2-2, 79. Peter van Gorsel 3-2, 90+2. Björn Lan geveld 3-3 (strafschop). Scheidsrech ter: B. Wattel (Oostkapelle). Gele kaart: Khalid Kaldoon, Bram de Jong, René de Nooijer, Stefan Joosse (Dau wendaele). Aantal toeschouwers: 150. Sinan Coban (links) en Jonathan Constancia I hebben. Zij waren zaterdag allebei actief in d MMRHMMHMHHMW Bolton Wanderers 2-4, Birmingham City 2-4, Wolverhampton Wanderers 2-4, Tot tenham Hotspur 2-4. Frankrijk: RC Lens-Monaco 2-2, Olympi- que Lyon-Stade Brest 1-0, Olympique Marseiile-Lorient 2-0, OGC Nice-Nancy 1-1, Stade Rennes-Saint-Etienne 0-0, Tou- louse-AC Aries-Avignon 2-1, Auxerre-Va- lenciennes FC 1-1, Montpellier-Caen 0-0, Sochaux-Lille 0-0. Stand aan kop: Toulou se 3-9, Caen 3-7, Stade Rennes 3-5, Valen ciennes 3-5, Nice 3-5, Montpellier 3-5. Portugal: Vitoria Setubal-Sporting Braga 0-0, Nacional-Benfica 2-1, Portimonense SC-Naval 0-1, Uniao Leiria-Pacos F. 0-0, Sporting Portugal-Maritimo Funchal 1-0. Stand aan kop: Nacional 2-6, Sporting Braga 2-4, Academica 2-4, Pacos F. 2-4. Schotland: Hamilton-Heart of Midlothian 0-4, St. Johnstone-Aberdeen 0-1, Hiber nian-Glasgow Rangers 0-3, Dundee Uni ted-Inverness CT 0-4, Celtic-St. Mirren 4-0, Kilmarnock-Motherwell 0-1. Stand aan kop: Aberdeen 2-6, Celtic 2-6, Glas gow Rangers 2-6, Heart of Midlothian 2-4. door Gerard Borgman HAMBURG - Ruud van Nistelrooij schoot Hamburger SV zaterdaga vond naar de winst op Schalke 04 (2-1). De Nederlandse spits won daarmee een-weddenschap van Raül. Van Nistelrooij en Raül gaan bin nenkort samen een hapje eten, op kosten van de Spanjaard. Het is de uitkomst van een weddenschap, geïnitieerd door het Duitse magazi ne Sport Bild. Van Nistelrooij en Raül speelden jaren samen bij Real Madrid. „Met Ruud wil ik al tijd wel uit eten", sprak Raül, die deze zomer neerstreek bij Schalke. Beide aanvallers spraken zaterdag voor en na de wedstrijd langdurig met elkaar. De transfer van de 34-jarige Nederlander was in de voorbije winter al verrassend, maar de entree van Raül in de Bundesliga wordt in Duitsland als een nog groter spektakel gezien. De 33-jarige spits won bij Real Ma drid alle prijzen die hij kon win nen en het kind van de club leek De Koninklijke eeuwig trouw te blijven. Maar het vooruitzicht van te weinig speeltijd dreef Raül, net als Van Nistelrooij eerder, toch transfervrij uit de Spaanse hoofd stad. „Na zestien jaar in het eerste van Madrid was ik op zoek naar een nieuwe kick", aldus Raül. „Wat ik nodig heb, is pure adrenali ne. Die hoop ik hier bij Schalke te vinden. Daarnaast wilde ik graag een keer met mijn familie ervarin gen opdoen in het buitenland." In zijn eerste competitiewedstrijd voor Schalke bleek zaterdag dat Raül nog wel even tijd nodig heeft voor zijn acclimatisatie. Hij kwam nauwelijks in het spel voor, kwam niet verder dan een kopbal die over het doel ging en na een uur tje ging hij moegestreden naar de kant. „Het is lang geleden dat ik ba sisspeler was. Ik denk dat ik nog een maandje nodig heb om topfit te worden." Vanaf de kant zag hij hoe Van Nistelrooij het duel beslis te. Zeven minuten voor tijd schoot die raak uit een voorzet van Zé Ro berto (2-1). Voordat Jefferson Far- fan gelijk had gemaakt, had Van Nistelrooij ook al de 1-0 van dicht bij in het doel geschoten. Onder trainer Armin Veh speelt HSV dit seizoen 4-2-3-1, met Van Nistelrooij als diepe spits. „Voor mij is dit beter", stelde de match winnaar. „Vorig seizoen speelden we met twee spitsen. Daar horen andere taken bij. Nu kan ik meer dan toen mijn eigen spel spelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60