sport 127 nederlaag Zierikzee start nieuw voetballeven met zege SKNWK en DFS zijn kanonnenvoer Poule vaak eindstation Renesse heeft volgende ronde in het vizier Strijen verrast maandag 23 augustus 2010 In 2004 overleefde Bruse Boys voor het laatst de poulefase van de districtsbeker. Rijsoord was toen in de derde ronde een te ho ge horde. De daaropvolgende vijf seizoenen strandde Bruse Boys steevast in de poulefase. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Bruse Boys opende za terdag het districtsbekertoernooi met een 2-0-nederlaag tegen Pa pendrecht, maar na afloop waren er alom opgewekte gezichten aan Bruse kant. Het optreden tegen de zondag-hoofdklasser biedt de ploeg van trainer Ronald van Oeve- ren voldoende perspectief voor het komende seizoen. Van Oeveren gaat met de Bruse club de eerste klasse van het zater dagvoetbal in. Op basis van het eer ste officiële duel werd duidelijk dat het conditioneel met Bruse Boys al wel snor zit. Bruse Boys hield in poule 1 meer dan een uur stand en kreeg zelf in de periode daarvoor de beste kansen.slaagt Op basis van het getoonde spel en wetende wat er allemaal nog bij de selectie komt, was Van Oeveren dan ook tevreden. „We mogen niet klagen over wat we vandaag hebben laten zien. We stonden goed georganiseerd, maar kwamen alleen door slordigheden op een rotmanier met 2-0 achter." De trainer moest behoorlijk puzze len, want van de selectie ontbra ken Marco Ketting en Dimitri Hooftman (beiden vakantie) en de geblesseerden Gerard Vogel, Ru- di van der Bijl, Eric Duffener en keeper Mark Giljam. Omdat ook Rick Postema, die vorig seizoen in het tweede keepte, nog genoot van een vakantie, maakte de acht tienjarige Julian Vane onder de lat zijn officiële debuut in de hoofd macht. „Julian deed het vandaag goed", vond Van Oeveren. Zelf was de tiener ook wel tevreden. „Ik vond het hartstikke leuk. Vori ge week heb ik op de Borsele Sloepoort Cup ook een wedstrijd gekeept. Vandaag ging het wel lek ker. Ik had de tegenstander alleen beter verwacht." Papendrecht, dat binnenkort aan het zesde seizoen op rij in de hoofdklasse begint, werd door het compacte Bruse spel lange tijd aan banden gelegd. Bruse Boys startte met Jasper Maaskant en Nathan Olree als backs en met Olaf Wil- lemse en Rudo van den Berge in het centrum. Daarvoor fungeerde Johan Vroegindeweij als slot op de deur. „De nul was zeker voor rust heilig. Maar achteraf gezien had den we misschien al voor rust wat meer risico moeten nemen", blik te Van Oeveren na afloop terug. Op het middenveld liet Thomas Groeneveld zich als aanwinst regel matig gelden. Voorin toonde Tom Blomaard (ex-Heinkenszand) met vlagen aan waar hij, als hij gewend is aan het hogere niveau bij zijn nieuwe club, toe in staat is. Voor rust waren er over en weer nauwelijks kansen en in de 51e mi nuut kreeg de na rust ingevallen George Geluk de beste kans tot dan toe. Geluks schuiver verdween net naast. Tien minuten later mik te Blomaard net over. In de 69e mi nuut verdedigde Bruse Boys collec tief matig en zorgde Ramses de Leeuw voor de voor Papendrecht bevrijdende 0-1. Drie minuten la ter scoorde De Leeuw, na balver lies van Nathan Olree en niet goed ingrijpen van Van den Berge, voor de 0-2. Vane voorkwam daarna met een prima save nog de 0-3. „Het was een zeer leerzame wed strijd", besloot Van Oeveren. Bruse Boys-Papendrecht 0-2 (0-0). 69. Ramses de Leeuw 0-1, 72. Ramses de Leeuw 0-2. Scheidsrechter: F.M. Kre- té (Hendrik Ido Ambacht). Gele kaart: Thomas Groeneveld (Bruse Boys) en Christiaan Lever (Papendrecht). Aantal toeschouwers: 115. In de poule van Bruse Boys won Strijen bij hoofdklasser Nieuw-Lek- kerland: 1-2. Hoogtepunt was het Madjer-achtige hakje waarmee Rolf de Man de wedstrijd besliste. Morgenavond gaat Bruse Boys op bezoek bij Strijen, dat net als Bru zaterdag-eersteklasser is. Het duel begint om 18.45 uur. Jong Ambon-aanvaller Martin Waisapy was zaterdag met vijf doelpunten een plaag voor de verdediging van ZSC'62. Het werd 2-7 voor Jong Ambon. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - In de eerste officiële wedstrijd als zaterdagclub stapte Zierikzee als winnaar van het veld. Het bekerduel met Hontenisse werd in Kloosterzande met 1-2 ge wonnen. Morgenavond staat de eerste thuiswedstrijd op het pro gramma tegen Bevelanders. WIK'57 eindigde tegen Zeeland Sport zoals de wedstrijd begon, ter wijl bij ZSC'62-Jong Ambon niet geklacht kon worden over een ge brek aan doelpunten: ZSC'62 ver loor met 2-7. Poule 48. Hontenisse-Zierikzee 1-2: Na een gelijk opgaand begin nam Zierikzee in de 30e minuut een voorsprong door een doel punt van Björn Boot. Niet veel la ter bracht Jeroen Verschuren de score weer in evenwicht. Vijf mi nuten na de hervatting strafte Frank van der Helm een fout in de verdediging van de thuisclub af en was Hontenisse opnieuw gedwon gen om de aanval te zoeken. Zierik zee bleek echter niet genegen om ook de voorsprong prijs te geven. Bevelanders-Sluis 4-2: Groot was het verschil tussen beide ploegen niet, maar de zege voor Bevelan ders was verdiend, omdat de thuisclub iets scherper de duels aanging. Byron Bentley bracht de bezoekers op 0-1, maar nog voor de rust keerden Benjamin Bezems en Robin van der Moere de rollen om. Ferdy van der Moere vergroot te de marge na de hervatting tot 3-1 en nadat Patrick Vinke uit een strafschop voor 3-2 had gezorgd, was het Mitchell Sandee die de be slissing forceerde: 4-2. Poule 56. WIK'57-Zeeland Sport 0-0: De wedstrijd was ondanks het ontbreken van doelpunten het aankijken alleszins waard. Zeeland Sport had voor de rust het beste van het spel, WIK'57 erna. Hoewel beide ploegen k voldoende kansen kregen was en bleef het 0-0. Volharding-Walcheren 1-8: An- nis Berber scoorde driemaal, Sjoerd Reijnhoudt was tweemaal trefzeker en Meivin Sonnevijlle, Martijn Jansen en Robin van de door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SKNWK en DFS be leefden dramatische bekerouvertu res. De Nieuwerkerkers, voor het eerst onder leiding van trainer Rob Wijnstekers, verloren op eigen veld met 0-8 van BSC. Bij Dinteloord kreeg DFS zelfs negen doelpunten tegen. Tweedeklasser Duiveland deed het stukken beter met een 6-3-zege op Klundert. Dennie le Comte scoorde drie keer. Poule 13. Duiveland-Klundert 6-3: Al na twee minuten scoorde Peter van Wingerden de 0-1, maar Duiveland stelde voor rust nog or de op zaken. Marcel Zwager maak te in de tiende minuut, gelijk en door goals van Dennie le Comte en Robbert de Bruine (2x) stond het bij rust al 4-1. Na rust tilde Le Comte de stand met twee goals naar 6-3. In de slotfase werd Duive land verdedigend onzorgvuldig en liep het nog tegen treffers va'n San- der Looij en Icha Immers op. Alliance-VCK 3-3: Wesley Smits scoorde voor rust de 1-0 en via Fay- sal Houba liep Alliance na rust ver der uit. Richard Dek zorgde voor 2-1, maar door een tweede goal van Smits leek VCK op een neder laag getrakteerd te worden. Goals van Erik Goudt voorkwamen dat. Poule 17. SKNWK-BSC 0-8: Coach Rob Wijnstekers beleefde geen prettig debuut in Nieuwer- kerk. SKNWK was niet opgewas sen tegen het aanvallende geweld uit Roosendaal. SKNWK-doelman Mike Bakker voorkwam met enke le fraaie reddingen de dubbele cij fers, maar moest voor rust al vijf keer de gang naar het net maken. Na rust scoorde BSC nog drie keer. Steven van Ginderen (0-1 en 0-3), Mamadi, Tito, Bart Wouda, Mike Merriënboer, Corné Verbraak en Bas Antens scoorden namens BSC. Unitas'30-WHS 2-2: Jordi Bollaart zorgde voor 1-0, maar door een treffer van Matthijs Bruijnzeel stond het bij rust gelijk. Na rust startte WHS zwak en dat leverde opnieuw een treffer van Bollaart op. Na een scrimmage voor de goal van Unitas'30 verdween de bal via een speler van de thuis ploeg achter zijn eigen doelman. Poule 20. Dinteloord-DFS 9-0: DFS fungeerde als schietschijf van Dinteloord. De gehavende ploeg van trainer Edwin Kriens speelde als los zand en mocht voor rust al van geluk spreken dat de schade slechts tot drie tegentreffers be perkt werd. Na rust liep de één klasse hoger spelende thuisploeg uit naar de negenklapper. Davey van Merriënboer (4X), Patrick Ha- gens (3x), Nuni Tone en Mark van de Par scoorden voor Dinteloord. Tholense Boys-SC Gastel 0-2: Door een weggevertje kwamen de bezoekers via Jordi van Nassau op voorsprong en uit een vrije trap maakte Arno Akkermans 0-2. Na rust was Tholense Boys de baas op het veld, maar scoorde niet. Velde elk eenmaal. Voor Volhar ding scoorde Raymond Verkaart te gen bij een 2-0-achterstand. Poule 57. ZSC'62-Jong Ambon 2-7: ZSC'62 kon door uiteenlopen de omstandigheden maar moei zaam een elftal op de been breng en en moest daarom het initiatief voortdurend aan Jong Ambon la ten. Na een 0-3-ruststand werd het zodoende 2-7. Voor Jong Am- bon scoorde Martin Waisapy vijf maal, Ferdy Sabander en Jair To- masoa waren elk eenmaal succes vol. Robin Provoost (1-3) en Nicky van de Velde (2-5) deden namens ZSC'62 wat terug. IJzendijke-Hansweertse Boys 4-1: IJzendijke had weinig te vre zen van Hansweertse Boys, dat al leen in de eerste helft voor tegen stand van enige betekenis kon zor gen. Adri van Hanegem, Christian van Vooren (2) en Ivo van de Cal- seijde (strafschop) scoorden na mens IJzendijke, terwijl Jordan van Langevelde bij 2-0 tegenscoor- de. MIDDELBURG - Renesse heeft het be kertoernooi in poule 53 zaterdag geopend met een 1-1-gelijkspel bij MZVC. Morgenavond kan de Schouwse club in deze poule van drie (Ouwerkerk heeft zich terug getrokken) tegen Brouwershaven een grote stap richting de volgen de ronde zetten. In de eerste helft was Renesse za terdag de betere ploeg. Het was dan ook verdiend dat de gasten de leiding namen via Erwin Wandel. Na de doelwisseling waren de rol len omgedraaid en was MZVC veelal de bovenliggende partij. Alexander Bom bracht zijn team langszij. Daarna liet de thuisploeg nog kansen onbenut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59