Zeeland Faasse vraagt uitspraak raad PZC Examen voor de lifeguards PZC Wm Sonja SCHOUWEN-DUIVELAND 12 en 13 WINKELVESTIGING Projectontwikkelaar wil grote zaak, college opteert voor kleintjes II 15 Raadslid vraagt uitleg over geluidgrenzen Qft^ïng almanak Pruttelende motoren op de Vlasdag Grote recreatiesluizen worden bediend vanuit het Topshuis Maandag 23 augustus 2010 l £.ij door Melita Lanting zierikzee - Projectontwikkelaar René Faasse vraagt een uitspraak van de gemeenteraad over de vesti ging van een Action in Zierikzee. Faasse heeft het plan om aan de achterkant van het Huis van Nas sau een pand te bouwen waar de winkel in gevestigd kan worden. Het college van B en W wil hier niet aan meewerken. „Ik heb voldoende signalen uit de samenleving dat het merendeel van de mensen graag die winkel wil hebben", zegt Faasse. „Ook de ondernemersvereniging staat hier achter omdat de winkel een echte trekker is." Action verkoopt een breed assortiment non-food. Faasse heeft een brief geschreven waarin hij het college vraagt zijn verzoek voor te leggen aan de ge meenteraad, zodat de leden een uitspraak kunnen doen of een der gelijke ontwikkeling op die locatie wenselijk is of niet. Daarnaast wil hij de fracties de komende week ook persoonlijk benaderen. De winkel moet komen aan de Ba den Powellweg, dat is de verbin dingsweg tussen het parkeerter rein Gasthuisboomgaard (AH) en de binnenstad. Daar stonden tot voor kort oude, houten barakken. De winkel krijgt een oppervlakte van ïooo vierkante meter. Dergelij ke oppervlakten zijn schaars in de binnenstad. „En ik ben zeker be reid om er een mooi pand neer te zetten, passend in de omgeving", zegt Faasse. In de detailhandel- structuurvisie (waarin de gewens te ontwikkeling van het winkelbe stand in Zierikzee staat omschre ven) wordt de vestiging van een trekker aanbevolen om de positie van de huidige middenstand te verstevigen. Het college pleit echter voor klei ne winkels en woningen op die lo catie, maar volgens Faasse is er mo menteel geen markt voor zowel de kleine winkeltjes als appartemen ten in Zierikzee. dreischor - Al snel na de opening was het zaterdag gezellig druk op de Vlasdag in Dreischor. De liefheb bers van mooie koopjes op de rom melmarkt sloegen hun slag en bij de verschillende demonstraties was het nog niet dringen. Een beetje achter af stonden oude tractoren, eigen dom van enkele echte liefhebbers van het eiland. Met zorg worden de oude besjes onderhouden. De prut telende motoren herinneren aan ver- Zeeuwse politie wel zorgvuldig met in beslag genomen wapen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl vlogen tijden. Een paar maal per jaar worden ze te pronk gezet, zoals hier op de Vlasdag. foto Izaak Verkeste SCHARENDIJKE Raadslid Jacqueline van Burg (LSD) vraagt aan'de burgemeester uitleg over het gemeentelijk geluid- beleid. Aanleiding is een incident afgelopen week met DJ Mental Theo. Hij trad op bij camping Duin en Strand in Scharendijke, maar al snel schakelde de geluidbegrenzer alle apparatuur uit. Dit tot onvrede van het publiek. Van Burg wil we ten welke geluidsnormen de ge meente hanteert en of de gemeen te één norm hanteert of dat er mo gelijkheden zijn voor maatwerk. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. AJ. Pronk uit Yerseke 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich riog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. door Melita Lanting renesse - Op het strand bij Renes- se hebben gisterochtend 42 (aspi- rant-)strandwachten examen ge daan. Alle 17 beginners zijn ge slaagd, van de vervolgopleiding hebben vijf deelnemers het niet ge haald. Rond ro.oo uur zondagochtend staan de strandwachten klaar voor het praktijkexamen. De deelne mers komen van de strandred- dingsbrigade Westenschouwen, van stichting strandexploitatie Walcheren en van De Banjaard en krijgen verschillende opdrachten. „Op mijn commando tillen jullie haar op en leggen haar in de bran card", zegt een van de kandidaten. Een slachtoffer ligt 'gewond' op het strand. Mogelijk nekletsel, en dus moet het slachtoffer voorzich tig behandeld worden. Een andere groep loopt gearmd door het wa ter, het lijkt een beetje op linedan- ce, maar het is een stuk serieuzer. Op deze manier kunnen drenkelin gen die onder water liggen, opge spoord worden. Op hetzelfde mo ment haalt een derde groep een slachtoffer uit zee die dreigt te ver drinken. De redders zijn door mid del van lijnen met elkaar verbon den en zwemmen naar het slacht offer. Op het strand wordt het pu bliek op afstand gehouden door een paar collega's. Niet dat er nu veel publiek is, het is nog vroeg, winderig en zwaar bewolkt. Een enkeling die wel over het strand loopt, kijkt z'n ogen uit. Het moet op z'n minst een veilig gevoel ge ven, zo veel lifeguards bij elkaar. Li feguards, want zo gaan de strand wachten in de toekomst heten. Strandwachten moeten aan een flink aantal eisen voldoen. Zo wor den ze getest op conditie, zwem- vermogen, basisvaardigheden als het gaat om redden en het zelfstan dig handelingen kunnen uitvoeren tijdens een redding. De gevorder den worden ook getest op hun lei dinggevende kwaliteiten. Het theo retisch examen bestaat uit kennis van de kust, de gevaren van de zee en kennis over de organisatie. y foto's op www.pzc.nl/ schouwen-Duiveland Tip? redactie@pzc.nl Ze lag heerlijk uitgestrekt op haar badhanddoek te lezen, op het Bad- strand in Vlissingen. Een appeltje er bij, waarvan ze af en toe een hap nam. Want het boek was spannend. Als dan ineens aan de andere kant van je appel ook gehapt wordt, ben je verbaasd. Zo ook deze Zeeuwse. Een hond met trek, dacht ze. Maar nee: Twee kraaloogjes keken haar parmantig aan vanaf de andere kant van de ap pel. "Lekker hé?", leek ze te denken. De meeuw deed nog een uithaal naar de lekkernij in haar hand. Dit tot grote hilariteit van de Zeeuwse en haar vriendin. De meeuw keek toe van gepaste afstand. Haar voor keur voor het gezonde tussendoortje leverde haar de bijnaam Sonja op, ontleend aan de dame die dweept met gezonde maaltijden. Een schijt-aan-Sonja-dag had de meeuw niet, want ze bleef de rest van de middag trouw bij de handdoek zit ten, wachtend op een lekker hapje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51