41 binnenland Pensioentop 'Executie op een ligt onder vuur OPEN DAG Sail trekt 1,5 miljoen bezoekers Aantal gebruikers Man vergiftigt vriend CHB neemt toe Enquête: Besturen hebben gefaald RIO AAN DE RIJN Man doodgeschoten, een man en een vrouw maandag 23 augustus 2010 Weinig steun voor verhogen van pensioenpremies. Overheid had beter toezicht moeten houden op pensioe nen. Alternatief voor Vakbond over weegt juridische stappen te gen pensioenfondsen. den haag - De pensioencrisis van afgelopen week heeft Nederlan ders de stuipen op het lijf gejaagd. Maar liefst 6o procent van de be volking vreest een lagere pensioen uitkering te krijgen, blijkt uit een gisteren gepubliceerde enquête van Maurice de Hond. Nederlanders vinden dat de pen sioenbazen voor het verlies moe ten opdraaien. Hogere pensioen premies of een financiële bijdrage van de overheid om de tekorten aan te vullen, kan op maar weinig steun van de bevolking rekenen. Wel vinden de meesten dat de overheid meer toezicht had moe ten houden op de pensioenen. Ze ven op de tien Nederlanders legt de schuld van de tekorten waar sommige pensioenfondsen mee kampen echter volledig bij de be sturen. De besturen hangt een juridische procedure boven het hoofd. Het Alternatief voor Vakbond (AW), de vakbond voor jonge werkne mers en zelfstandigen, heeft al aan gekondigd juridische stappen te overwegen. Sinds 2006 is het mo gelijk om bestuurders van pen sioenfondsen aansprakelijk te stel len voor pensioenverliezen. Daar voor moet een procedure worden opgestart bij de Ondernemingska mer in Amsterdam. Succes is al leen mogelijk als er sprake is van wanbeleid, niet als de verliezen veroorzaakt zijn door een lage ren testand of beleggingsverliezen. De pensioencrisis is vorige week opgelaaid nadat demissionair mi nister Piet Hein Donner (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) vori ge week aankondigde dat mogelijk veertien pensioenfondsen moeten korten op hun uitkeringen. De be windsman heeft op advies van toe zichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) besloten om fondsen met een te lage dekkingsgraad niet langer respijt te geven. Zij moeten er nu zo snel mogelijk voor zorgen dat zij tegenover elke euro pen sioenverplichting weer de verplich te 1,05 euro in kas hebben. De maatregel van Donner heeft voor veel onrust geleid onder werknemers en gepensioneerden, omdat niet bekend is welke pen sioenfondsen moeten korten. Dat mogen alleen de fondsen zelf be kend maken. Enkele hebben dat in middels gedaan, zoals het pen sioenfonds van de apothekers. Maar fondsen die nu in de proble men zitten vinden het nog te vroeg om te korten op de pen sioenuitkering. amsterdam - Sail heeft afgelopen weekeinde honderdduizenden mensen op de been gebracht. Op zaterdag bezochten bijna een half miljoen mensen het maritieme spektakel op en rond het I] in Am sterdam en ook gisteren trok het evenement veel mensen naar de hoofdstad. Ze brachten een bezoek aan een van de grote zeilschepen of pro beerden een glimp op te vangen van prins Willem-Alexander, prin ses Maxima en koningin Beatrix tij dens de traditionele vlootschouw. Aan boord van De Groene Draeck bracht de kroonprins gistermiddag een groet aan de kapiteins van on geveer honderd historische platbo dems, zalmschouwen, botters en sleepboten die in formatie voorbij kwamen varen. Directeur Daan Meijer blikte gister avond tevreden terug op het evene ment, dat in vier dagen tijd naar verwachting 1,5 miljoen bezoekers heeft getrokken. Dat is wel minder dan vijf jaar geleden, maar toen duurde Sail een dag langer. Vandaag is de afsluiting van Sail. PAUL KUSTERS TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE SPREEKT HIER t>ANl HELEMAAL NllEmAKit* NJEC>ERl-AN>T>S ->// ü»A~r verstaat ie niet, henk. TOOS en henk# nu Aan het eind van het zomer feest Rio aan de Rijn in Arn hem zagen tientallen men sen hoe een 48-jarige man uit Den Haag gericht werd doodgeschoten. door Berrie van Helden De schietpartij die zater dagavond na de finale van het zomercarnaval Rio aan de Rijn op de Markt in Arnhem plaats had, was een kille afrekening in het Antilli aanse milieu. Will Plooster, organi sator van het festival, weet dat ze ker. „Het was een executie op een droomfeest. Uit mijn informatie blijkt dat de schutter het slachtof fer doelbewust heeft opgezocht. Eerder hebben er al incidenten tus sen de betrokkenen plaatsgehad." De twee andere slachtoffers heb ben volgens hem niets met de vete te maken. „Het doelwit zag de schutter en dook weg. Daardoor zijn ook andere mensen geraakt", zegt Plooster. Bij het schietincident zijn drie mensen neergeschoten. Een 48-ja- rige man uit Den Haag overleed la ter aan zijn verwondingen in het ziekenhuis. Een vrouw raakte licht gewond. Net als het andere slacht offer - een man - ligt ze nog in het ziekenhuis. Kort na de schietpartij zijn twee verdachten, een 32-jarige Arnhem mer en een 29-jarige Duivenaar, door de politie aangehouden. Hun woningen zijn inmiddels door re chercheurs onderzocht. Volgens ooggetuigen waren beide aange houden mannen in het bezit van een pistool. Het is niet duidelijk of ze allebei hun vuurwapen hebben gebruikt. De politie laat zich daar niet over uit. Naar aanleiding van het incident hebben zich tientallen getuigen ge meld bij de politie. Zij zullen de Omstanders ontfermen zich over het slachtoffer dat later in het ziekenhuis zal overlijden. foto Rob Jacobs komende dagen worden gehoord. Pauline Krikke, burgemeester van Arnhem, wil eerst de resultaten van het politie-onderzoek afwach ten voordat eventuele consequen ties voor het zomerfestival in beeld komen. Krikke benadrukt dat de organisatie van het feest de verantwoordelijkheid is van de Stichting Rio aan de Rijn. Vorig jaar had tijdens Rio ook een schiet incident plaats. Bovendien was er later een mishandeling. Voor de politie was dat geen aanleiding extra maatregelen te nemen. „Wij zien de voorvallen van vorig jaar als losse incidenten die zich - he laas - hebben voorgedaan", aldus de politie. Onafgebroken houdt een geëmo tioneerde Antilliaan zijn ogen ge richt op de zes politiepetten die voor de tribune op de Markt in Arnhem op de grond liggen. „Een van die kogels had mij ook kun nen raken. Ik stond er vlakbij." On- amsterdam - Het aantal mensen dat in het ziekenhuis wordt opge nomen met een GHB-vergiftiging, is in de periode 2004-2009 vervier voudigd. Vorig jaar werden in to taal 1200 mensen opgenomen die de partydrug hadden geslikt. Dat meldde de Stichting Consument en Veiligheid gisteren. De meeste behandelingen vinden in het weekend plaats. Het gaat vooral om mannen. Iets meer dan de helft van de slachtoffers is tus sen 20 en 29 jaar oud, een op de vijf is 30 tot 39 jaar en 14 procent tussen 15 en 19 jaar. De partydrug kan onder meer lei den tot ademhalingsproblemen en duizelingen. Het verdovingsmiddel wordt voor al door jongeren gebruikt tijdens het uitgaan. Het is populair omdat de drug het seksleven zou doen op bloeien. Na een periode van ge wenning is het echter erg moeilijk om van de drug af te komen. rotterdam - Een 19-jarige Rotter dammer heeft een 17-jarige vriend een biertje met een bijtende stof gegeven. De 19-jarige werd zater dag aangehouden op verdenking van vergiftiging. Gisteren gaf hij toe inderdaad een bijtende stof in het biertje te heb ben gedaan. Het zou gaan om een uit de hand gelopen grap. De 17-ja- rige jongen had zonder problemen enkele biertjes gedronken, maar werd bij een nieuw flesje onwel. Toen agenten en ambulancemede werkers aankwamen, had hij brandwonden in zijn gezicht. In het ziekenhuis bleek dat hij letsel had opgelopen aan zijn slokdarm en keel. De politie onderzocht de flesjes. De bijtende stof zat alleen in het flesje dat het slachtoffer dronk. Het slachtoffer ligt nog in het zie kenhuis. Zaterdag 28 augustus 11:00 - 14:00 uur Goes en Bergen op Zoom www.luzac.nl Luzac Lyceum, van brugklas tot diploma. Luzac College, eenjarige versnelde examenopleiding. LUZAC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4