Tentoonstelling Yvette Lardinois Zomerbingo bij de voetbalclub Studenten uit de hele wereld in Zeeland maandag 23 augustus 2010 gebieden ging ontdekken voor de WIC om handel mee te drijven. De ontdekkingsreis gaat verder langs de kantoren van de WIC en de MCC. Je ziet de pakhuizen van de beide handelsbedrijven, waar goud, ivoor, suiker, koffie, cacao, huiden, tabak en katoen werden opgeslagen. Je komt te weten hoe de dominees over slavenhandel en slavernij dach ten en waar de slavenschepen werden gebouwd. Overal in de stad zijn sporen van het Zeeuwse sla vernijverleden te vinden. Het kralenmannetje weet je er alles over te vertellen. Zeeuws Archief, Hofplein 16, 09.00 tot 17.00 uur. Elke maandag boeken- en verzamelmarkt op de markt in Middelburg, van 11.00 tot 17.00 uur. Oostkapelle (W)onderwaterwereld bij Terra Maris. Speuren naar schaatsenrijders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onderwaterleven in de water- tuin van het museum. Gebruik een schepnet en ver wonder je. Teken en schrijf in je eigen (W)onderwa- terpaspoort. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname: 4,25 euro per kind, incl. entree tot het museum. Om teleurstelling te voor komen vooraf aanmelden: 0118-582620. Duinvlietweg 6, 10.30 tot 12.00 uur. Ouddorp Golfsurflessen. Tijdens je eerste les kun je al gelijk de kick ervaren van het rijden op de golven. Met nog enige vervolglessen helpen we je een volledig zelfstandige surfer te worden. Geschikt voor ieder een vanaf 7 jaar en in het bezit van een zwemdiplo ma. Speciale lessen voor jeugd en families. Voor meer informatie: www.surfkaravaan.nl of 06-24911360. Duinpad 3e blok, gehele dag. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels èn kom alles over ze te weten. Hogeweg 1. Elke dag een rondlei ding om 11.00,12.30, 14.00 en 15.30 uur. Entree: 4,- euro p.p./kinderen t/m 11 jaar 2,- euro p.p. Terneuzen Bezoek het informatiecentrum Portaal van Vlaanderen, maak een rondleiding over het sluizencom- plex onder leiding van een gids én maak een rondvaart over het kanaal van Gent - Terneuzen. Duur ca. 3,5 uur. Locatie: het sluizen- complex in Terneuzen, Zeevaartweg 11. Dagelijks om 14.00 uur (m.u.v. 28 en 30 aug). Deelname: 13,50 euro p.p. kinderen 5 t/m 12 jaar 9,50 euro p.p. kinderen t/m 4 jaar gratis. Vooraf reserveren verplicht via 0115-616268. Het informatiecentrum is ook los te bezoeken (dus zonder rondleiding en zonder rondvaart). Dan be taalt u 3 euro p.p./kinderen 5 t/m 12 jaar 2 euro p.p. Dit is inclusief gratis wandelroute sluizencom- plex. Voor meer informatie: 0115-616268 info@portaalvanvlaanderen.nl www.portaalvan- vlaanderen.nl. Westenschouwen Fietstocht naar Los Alamos met heuse duinwande ling. Abelenfietstocht naar Los Alamos, in combina tie met een korte duinwandeling in de Verklikker duinen. Deelnemers maken kennis met authentieke duinflora tijdens deze 19 km lange fietstocht/wandeling. Start vanaf 11.00 uur, de ge hele dag door op het grote parkeerterrein bij de rotonde te Westenschouwen. Wissenkerke Kalfjes kijken met huifkartocht. U wordt met de huifkar opgehaald bij HCR de Kroon, met dan een tour door de polder richting de boerderij waar u een rondleiding krijgt. U gaat samen met de boerin door de stal, waar de koeien gemolken worden, en natuurlijk ontbreek een be zoek aan de pasgeboren kalfjes ook niet. De dagen waarop deze huifkartocht plaats vindt is op elke maandag in augustus. Het vertrek is om 15.30 uur en u bent om ong. 17.30 uur weer terug in Wissen kerke. Voor kinderen tot 12 jaar: 7,50 euro, voor volwassenen: 10,00 euro. De Kroon, Voorstraat 17. Zierikzee Meezeiltochten met historisch zeilschip 'de Zeeuw se Stromen', haven 't Luitje, Zierikzee. Van 13.30 tot 16.30 uur. Kosten: 15.00 euro per persoon, kin deren t/m 4 jaar gratis. Reserveren noodzakelijk via 0900-2020233. Kaartverkoop en informatie: VW Schouwen-Duiveland, Nieuwe Haven 7, Zierikzee, 0900-2020233. Meezeiltochten Scaldis, vanaf haven 't Luitje, Zierik zee. Van 14.00 tot 17.00 uur. Jong en oud kan mee varen, heerlijk actief mee helpen met het hijsen van de zeilen of overstag gaan of lekker in de zon op het dek of in het kluivernet liggen. Prijs: volwassenen 18,- euro. kinderen 4 t/m 12 jr 12,00 euro. Kinderen jonger dan 4 jr gratis. Kaartjes bij VW Schouwen-Duiveland (en aan boord). VW-kantoor Zierikzee, Nieuwe Haven 7 0900-2020233. Zoutelande Tennis toss-avonden Zoutelande. Iedere maandag en donderdagavond in augustus vanaf 19.00 uur. Ook open voor badgasten, leder half uur wordt er gewisseld. Kosten 5,- euro per avond. Westkapelseweg 28. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzee- landinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. DINSDAG 24 AUGUSTUS Cadzand-Dorp Fietsen met Fred. Wilt u de omgeving van Cadzand en Retranchement zonder kaart of GPS leren ken nen? Fiets dan mee met een team van geboren en getogen West Zeeuws-Vlamingen onder leiding van Fred Rabout. Verzamelen bij HCR "In de Buiten- lust" tegenover de molen van Cadzand. Kosten 5 euro p.p. Verzamelen om 9.30 uur, einde om 13.00 uur. Oostkapelle Roofvogelshow bij Terra Maris. Duinvlietweg 6, van 16.30 tot 20.00 uur. Westenschouwen Klutenroute, tocht die op een gezinsskelter en /of éénpersoonsskelters gemaakt kan worden naar een plek waar kluten te zien zijn. Start vanaf 11.00 uur bij Natuurinformatiepunt en Trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote parkeerterrein bij de Rotonde in Westenschouwen. Wissenkerke Openstelling wijngaard De Druivengaerde. Dorps- dijk 2a, van 13.00 tot 17.00 uur. Skelteren op Schouwen-Duiveland archieffoto Lex de Meester DOMBURG - In het gemeentehuis van Dom burg is de tentoonstelling Vogelvlucht te zien kunstenares van Yvette Lardinois. Zij zet ervaringen uit het dagelijks leven om in vormen. Denk hierbij aan monumenta le en kleurrijke keramische beelden, teke ningen, schalen en wandobjecten. Yvette Lardinois werkt voornamelijk met klei. Het gemeentehuis van Domburg ligt aan de Traverse t. De tentoonstelling is open van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, en op donderdag tot 19.00 uur. De toegang is gratis. Meer info op: www.yvettelardinois.nl OOSTKAPELLE - Bingoliefhebbers zijn bij voetbalvereniging Oostkapelle aan het juis te adres. De zogenaamde Zomerbingo be gint vanavond om 19.30 uur in Ontmoe tingscentrum De Halve Maan in Oostkapel le. De avond zal tot ongeveer 21.30 uur du ren. Het is de zesde en tevens laatste maal deze zomer dat de avond gehouden wordt. Kin deren mogen ook meedoen en er zijn leu ke prijzen te winnen. Ontmoetingscen trum De Halve Maan is te vinden op To renstraat 35 in Oostkapelle. www.woostkapelle.nl MIDDELBURG - Fuchsia-roze en koninklijk blauw zijn niet de nieuwe herfst-trend- kleuren. Wie groepen jongeren in deze kleurige kleding tegenkomt, hoeft niet ver baasd te staan: de introductieweek van de Zeeuwse universiteit Roosevelt Academy (RA), georganiseerd door de studentenver eniging RASA (Roosevelt Academy Stu dent Association), is vandaag begonnen. Tijdens een activiteitenweek maken nieu we studenten kennis met het Zeeuwse stu dentenleven. Voor de 'Silent Disco' vrijdag avond op het marktplein van Middelburg zijn alle geïnteresseerden uitgenodigd. www.rastudents.nl en www.roac.nl Introductieweek op de Roosevelt Academy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45