41 'A vélo' via Zeeland naar Italië Zomergasten maandag 23 augustus 2010 uur. Middelburgseweg 17, Buttinge. Cadzand Wave Experience bij Moio Adventure: golfsurfen, suppen, skimboarden en kajakken. Elke maandag en woensdag in augustus verzamelen om 14.00 uur bij Strandpaviljoen de Zeemeeuw. Voor 1 uur: 20 euro p.p. Info en aanmelden: info@moio.nl Noorddijk 3, van 14.00 tot 16.00 uur. Goes Van Kattendijke tot Koudekerke in Historisch Museum De Bevelan- den. Naar aanleiding van recente aan winst is besloten een merklappen- tentoonstelling te wijden aan de familie van Doorn uit Koudekerke. Centraal staan drie bijzondere mer klappen uit de privé collectie van de familie van Doorn, aangevuld met een merklapje uit 1868 van jonkvrouwe Adriana Maria Anthonia van Doorn dat onlangs in het bezit kwam van het museum. Singel straat 13,11 tot 17 uur. Groede Activiteiten in Museumstraatje Het Vlaemsche Erf goed. - elke maandag: Actiedag, kinderen tot 12 jaar gra tis toegang en 65+ halve prijs - elke dinsdag: Kunst(nijverheid) demonstraties met mevr. Van Schaick met kralenbeursjes breien, Femina Boelhouwer met beeldhouwen, Gabrielle Kliem met zijdeschilderen en Els Moerland met spinnen en weven. - elke woensdag: kinderactiviteiten met oude spel letjes - elke donderdag: textiel centraal met presentatie klederdrachten - elke vrijdag en zaterdag: oude ambachten zoals smid, kopersmid, boekbinden, schrijnwerker en bierbrouwer. Entree: 3,60 euro p.p. kinderen 6 tot 12 jaar 1,80 p.p. (kinderen tot 12 jaar korting op maandag) Slijkstraat, vanaf 10.00 tot 17.00 uur. Middelburg Tekeningen van het Kralenmanne- tje - tentoonstelling van tekenin gen van het Kralenmannetje in ver band met de herdenking van het slavernijverleden. De West-Indische Compagnie (WIC) en de Middelburgsche Commer cie Compagnie (MCC) waren bedrijven die handel dreven op Afrika en West-lndië. West-lndië is de oude naam voor het Caribisch gebied en de koloni ën in Brazilië, Suriname, Essequebo, Demerary, Ber- bice en de Antillen. In Middelburg herinneren nog heel veel plaatsen aan rol die Zeeland speelde in de slavenhandel. In de speurtocht 'Geboeid door het Zeeuwse slavernijverleden' leidt het lenige kra lenmannetje de ontdekkingsreizigers langs een tekst uit een logboek van een kapitein die nieuwe Breskens Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde. Bij het sleepnetvissen willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rond kruipt en -zwemt. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. Na ongeveer 20 minuten laten we het visnet zak ken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zo dat iedereen de gevangen vissen, krabben, garna len, enz. goed kan zien. Het spreekt voor zich dat we zoveel mogelijk uitleg geven over de gevangen dieren. Aanraken mag, zolang de krabben en vissen maar blijven leven. Op de terugweg namelijk, gooien we alles weer levend overboord; we nemen dus niets mee! De vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur! Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Afvaarten om 9.00 en om 10.30 uur. Entree: 10,00 euro p.p. kinderen t/m 12 jaar 7,00 euro p.p. Aan melden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401 Voor meer informatie: www.defes- tijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401. Brouwershaven Rondvaart Grevelingenmeer, Rederij Zeeland, nabij Brouwershaven, vanuit Haven den Osse. Vertrek 13.30 uur. Rondvaart over fret Grevelingenmeer, het grootste zoutwatermeer van Europa. Kaartverkoop: VW kantoren op Schouwen-Duive- land, 0900-2020233 (met korting), en aan boord. Burgh-Haamstede Zomerbridge, dorpshuis de Schutse, Julianastraat 22. Aanvang 13.30 uur elke maandagmiddag t/m 30 augustus. Inschrijving tot 13.15 uur. Kosten 1.50 euro pp. Burghsluls Natuurvaartocht, rondvaart m.p.s. Onrust vanuit de haven, Burgh- sluis. Van 18.30 tot 21.00 uur. Rondvaart op het National park de Oosterschelde. Dit deel heeft een rijke historie en een prachtige gevarieerde flo ra en fauna. Er vaart een professionele gids mee die vertelt wat u op dat moment in het gebied zoal ziet. Prijs 13.95 euro voor volwassenen en 9.50 eu ro voor kinderen 4 t/m 12 jaar. Kaartverkoop VW Schouwen-Duiveland, via 0900-2020233 en aan boord. Buttinge Middellandse Zeetuin Uilenbroek. Wim Uilenbroek is de bedenker en uitvoerder van de zeer bijzonde re Middellandse Zeetuin in Buttinge (Grijpskerke) met veel palmen, cypressen en bamboesoorten. De ze tuin heeft naast zijn mediterrane elementen ook een historisch accent. Er ligt een monumentaal res tant van een Middeleeuwse kerk. Open vrijdag, za terdag, zondag en maandag van 10.00 tot 17.00 'Skimboarden. archieffoto Mechteld Jansen De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Paspoort Wie: Serge en Monique Coutarol Woonplaats: Bretagne, Frankrijk Gezien: Vlissingen door Tim Hamelink Wie bij een routekaart van Zee land gaat staan bij het fiets-voetverkeer in Vlissingen, komt vanzelf in gesprek met toeristen die op fietsvakantie zijn. Zo ook Serge en Mo nique Coutarol die helemaal uit Frankrijk komen. Er wordt hevig gediscussieerd over de afstanden en de mogelijke routes door Zeeland. „We zijn hier nog maar een dag en nu al verdwaald", grapt Monique. Serge zegt dat het allemaal wel meevalt. „We fietsen over Middelburg en dan naar Vrouwenpolder", zegt hij vastberaden. Ze komen net van de boot, wat een mooi rustpunt was voor het sportieve stel. Ze ko men zelf uit de kustprovincie Bretagne, maar toch verbazen ze zich over hoeveel water er in Zeeland is. Na een verwoede poging om in het Frans de betekenis van Zeeland uit te leggen, be sluiten we het maar weer over fietsen te hebben. Serge vertelt enthousiast welke routes ze allemaal 'a vélo' afleggen. „Gisteren zaten we nog in Brussel, morgen in Rotterdam." De twee leggen gemiddeld 70 kilometer per dag af „We fietsen door naar Rotter dam en gaan vervolgens langs de Rijn." Alsof dat nog niet genoeg is, vermeldt Ser ge dat Zwitserland en Italië ook op de rou te liggen. „Bonne chance", zou ik zeggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44