zeeland 13 supermarkten zegt geen dissident in CDA te zijn typische braderiepubliek Wielrenner gewond bij botsing met aanhanger Laura Dekker weg uit Gibraltar Drenkelinge in Cadzand veilig Het is beter te kijken naar wat ons bindt, dan te lfnm%nA|«n kijken naar wat ons scheidt IxOppCJclfl watisnoujepunt.nl maandag 23 augustus 2010 Daan van Doorn, voorzitter Producenten Organisatie Mosselen s 9 m door René Schrier MIDDELBURG - Het Zeeuwse CDA-Kamerlid Ad Koppejan zegt geen dissident te zijn binnen de CDA-TWeede Kamerfractie. Hij rea geert daarmee op een artikel in de Volkskrant van zaterdag waarin Koppejan en zes andere CDA-ka- merleden als dissidenten worden gekenschetst als het gaat om sa menwerking met de PW van Geert Wilders. Hij wordt in het artikel de minst voorspelbare factor genoemd. Ie mand die principieel en koppig is. Koppejan heeft dat te danken aan zijn opstelling in de kwestie van de ontpoldering van de Hedwige- polder. Daarin hield hij voet bij stuk, tegen de wil van de partijtop in. Uiteindelijk hakte premier Bal kenende de knoop door, mede na druk vanuit België, en stemde Kop pejan als enige tegen. Koppejan zei zaterdag desgevraagd - hij had artikel nog niet gelezen maar was er wel over gebeld - dat het al of niet dissident zijn niet aan de orde is. Hij neemt net als de andere fractieleden deel aan de gesprekken over de nieuwe coali tie. Daarbij gaan sommige dossiers vlot en andere nemen meer tijd in beslag. Pas als het eindresultaat daar is kan iedereen daar een me ning over geven, gaf Koppejan aan. Naast Koppejan wordt Sabine Uit slag, Kathleen Ferrier, Sander de Rouwe, Coskun Cörüz en Madelei ne van Toorenburg als dissidenten genoemd.Uitslag heeft zich in het verleden al kritisch uitgelaten over samenwerking met de PW. Fer rier, de dochter van de overleden oud-president van Suriname heeft een netwerk dat niets wil weten van het gedachtegoed van Wil ders. De Rouwe is het jongste en meest gelovige fractielid van het CDA en wordt rechtlijnig, kritisch en principieel genoemd. Cörüz is van Turkse afkomst en de enige moslim in de CDA-fractie. En Van Toorenburg wordt als soft om schreven en zou te veel multicultu reel georiënteerd zijn. ALt) pagina 5: Verhagen krijgt fractie V—niet in het gelid Kijk op www.pzc.nl/video voor een overzicht van alle video's van de PZC. Jong, fris en een tikkeltje brutaal. Ga naar watisnouje.nl, dé jongerensite van Zeeland. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Er wordt veel gegeten in Yerseke en niet alleen mosselen. Boven op de dijk een lekker rustig plekje zoeken om je mosselen op te eten. BROUWERSHAVEN - Het zeilmeisje Laura Dekker is zaterdagochtend vanaf Gibraltar vertrokken naar de Canarische Eilanden. Dat heeft haar manager gezegd. Eerdere be richten dat Dekker vanuit Portugal aan haar soloreis was begonnen, kloppen niet. Het meisje wilde geen media-aandacht meer en is daarom vanuit Portugal naar Gi braltar gevaren, om vandaaruit te vertrekken. De 14-jarige wil graag de jongste zeilster ooit worden die onafgebroken rond de wereld zeilt. VOGELWAARDE - Bij een aanrijding met een tractor is zondag een 38-ja- rige wielrenner uit Moerbeke (B) zwaar gewond geraakt. Het ongeval gebeurde rond 11.00 uur op de Pa- trijzendijk bij Vogelwaarde. Een groepje van achttien wielren ners kwam vanaf de richting van de Havendijk gereden en een trac tor met een met gerst geladen aan hangwagen, bestuurd door een 65-jarige man uit Hulst, kwam van uit de andere richting. De tractor reed rechts door de berm en kon niet verder uitwijken omdat anders de combinatie zou kantelen. Door onbekende oorzaak kwam de wiel renner ten val en kwam hij met zijn arm onder het voorste wiel van de aanhangwagen terecht. De onfortuinlijke wielrenner is naar het UZ in Gent vervoerd. CADZAND - Een bejaarde zwemster die zaterdagavond bij Boulevard de Wielingen in Cadzand in pro blemen kwam, is op eigen houtje uit het water kunnen komen. De Oost-Europese vrouw was met een andere vrouw gaan zwem men. Omstanders alarmeerden de hulpdiensten. Opgeroepen duik teams uit Tholen, Goes en Terneu- zen hoefden niet in actie te ko men. De vrouw, die last had van duizelingen, is voor voor controle naar het ziekenhuis gebracht. ten zoals indianentooien, magneti sche armbanden die goed zijn voor de gezondheid en een T-shirt met de opdruk: Swaffèlkoning. En daar komt dan het typische brade riepubliek op af. Mensen die hun auto in de Koningin Julianastraat zetten en uit de achterklep een koelbox met broodjes en een blik je limonade halen. Lekker een dag je uit naar de mosseldag. Geen wonder dat inwoners van de Burenpolderweg drie stoeltjes en een tafeltje naar buiten hadden ge haald en onder het genot van wat oesters al dat voorbijtrekkende volk eens rustig bekeken. Het was warm in Yerseke en het tochtje met een van de 18 mosselkotters was dan ook welkom, al was het al leen al om het briesje op het wa ter. Even was er paniek toen tegen twee uur 's middags de melding kwam dat er een jongetje in het water was gevallen. Maar dat bleek loos alarm. Smakelijk. Zeeuwen zijn mosselkenners en -liefhebbers. De PZC zet de komende weken de mossel in de schijnwerper. Plaats uw foto's, recepten en tips op uitgezonderd zon- en feestdagen fotografie Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3