Raadtgever maakt favorietenrol waar sport 131 Zuiderburen sterk op Concours Hippique van PSV Hulst Van de Broeke vijfde Veel winstpunten dressuurwedstrijden Nieuwland Tessa Baaijens eerste reserve Kentucky Schoe en De Vrieze winnen in België Gunst strandt op paar seconden van winnaar Van Lare terug in de triatlon maandag 23 augustus 2010 door Wim de Vos TERNEUZEN - Hij had als een van de weinige deelnemersveld erva ring met het rijden achter de der- ny. In de finale van de wedstrijd zaterdagavond in Terneuzen moest Dennis Raadtgever echter tot het uiterste gaan om zijn favo rietenrol waar te maken. In een en erverende slotfase slaagde de Ka- pellenaar erin om zijn streekge noot Joeri Kasper uit Wemeldinge en de Belg Nico Savat voor te blij ven. Het eerste Derny Spektakel Ter- neuzen is een doorslaand succes geworden. Er waren spannende wedstrijden, de Markt in Terneu zen was een fraaie start- en finis- hlocatie, er waren goede weersom standigheden en bovendien werd de wedstrijd bekeken door veel pu bliek. „We hadden vandaag alles mee. Met het weer moet je geluk hebben. Bovendien waren ook de renners en de gangmakers bereid er fraaie wedstrijden van te ma ken. Alles bij elkaar mogen we van een geslaagde ouverture van dit evenement spreken. Als het aan mij ligt dan komt er zeker een ver volg", reageerde organisatievoorzit ter Henk Maas met een brede lach na afloop van de wedstrijden. Ook sportief werd er een aantrekkelijk duel opgevoerd waarbij zoals ver wacht Dennis Raadtgever een vooraanstaande rol speelde. De wielrenner uit Kapelle heeft en kele jaren ervaring met het rijden achter de derny, zowel op de baan als op de weg. „Dat is inderdaad een belangrijk voordeel. Boven dien vind ik het nog altijd leuk om te doen en ik heb opnieuw ge noten van het rijden achter de der ny", aldus Raadtgever, die er bijna aan voorbij ging dat het een over winning was die hij in zijn geboor teplaats wist te behalen. „Ja, dat is waar ook. Dat geeft toch nog iets extra's aan de overwinning." In de finale trok Terneuzenaar Pa trick van Straten al vroeg op avon tuur en nam een behoorlijke voor sprong. Die werd in de slotfase ech ter teniet gedaan. Raadtgever nam in zijn achtervolgende rush Joeri Kasper mee en vanuit de achter grond kwam ook de Belg Nico Sa- vat (eerder dit jaar winnaar van de Ronde van Noord-Beveland) zich met de strijd om de eerste plaats bemoeien. „Ik ben gevraagd om mee te doen maar ik had nog nooit achter een derny gereden. Het was dus helemaal nieuw voor me maar het is me best meegeval len", oordeelde Savat die derde werd omdat Joeri Kasper hem nog juist vooraf ging. Van Straten moest genoegen nemen met de vierde plaats. Bij de toerrijders ging de overwin ning naar Johan van der Kooij uit Terneuzen. Arjen Arentsen uit Harderwijk won bij de jeugd. Dennis Raadtgever gaat zegevierend over de meet op Markt in Terneuzen. foto Peter Nicolai MIDDELBURG Aimee Schoe uit Vrouwenpolder en Marijn de Vrieze uit Renesse hebben de Twee-uursrace in het Belgische Gougnies gewonnen. De mountainbikers van X-treme uit Goes waren het beste team van de 24 die aan de start kwamen. Na één rondje hadden ze een voor sprong van 40 seconden opge bouwd, die ze uitbouwden naar vier minuten. Schoe en De Vrieze werden over all-winnaar en werden ook eerste bij de gemengde teams. MIDDELBURG Davy Gunst van wielervereniging Theo Middelkamp is in een klim- koers voor nieuwelingen in het Oost-Vlaamse Ottergem op de vijf de plaats geëindigd. Zijn clubge noot Boaz Bal werd negende. Gunst en Bal waren bij veel ont snappingen betrokken, maar de be slissende van twee renners misten ze. Yersekenaar Gunst zette de ach tervolging in maar strandde op en kele seconden op de vijfde plaats. Jelle Jumelet uit Bruinisse werd in een koers in Haasdonk twaalfde. GENT Terèse van Lare uit Sluis is na een periode met veel blessureleed weer terug aan het triatlonfront. In Gent behaalde zij op de achtste triatlon de derde plaats bij de masters. De mastersserie werd gewonnen door Fran<;oise Wellekes, tweevou dig winnares van de Zwintriatlon, in een tijd van 1.11.43. Van Lare no teerde 1.18.53. Dat opent perspectie ven voor het WK op 12 september in Boedapest. Ingrid Verheije (Bres- kens) werd in 1.25.20 15e van de 42 vrouwenmasters. door Lucien Roelandt HULST - Op het Concours Hippi que van de PSV Hulst toonden de Belgische springruiters zich over tuigend de beste. Alleen Bert Ver- seput wist met Arie de hegemonie van de zuiderburen te doorbreken. De combinatie uit Zonnemaire was in de klasse B de beste van het dozijn dat zich voor de barrage wist te plaatsen. Bram Wattel had op het zonover- gotene grasveld van de ruiterdub uit de Reinaertstad een paardvrien- delijk parkoers uit de hoge hoed getoverd. De toegestane tijd bleek in de barrage de scherprechter. In B kregen maar liefst vijf combina ties tijdfouten aan hun broek. Met een springfout en een straf- punt wegens tijdoverschrijding was de start van Bert Verseput met Zonnefleur weinig hoopge vend. Met Arie had hij zijn beste troef echter voor het laatst be waard. Hij stuurde de Lupi- cor-zoon in 44.76 seconden naar een overtuigende zege. In de klasse L schaarden Nadine Doosjen met Azzuro en Ellen Bri quet met Rocket Power zich bij ne gen combinaties voor de barrage. Zij bleken daarin niet opgewassen tegen de Belgen. Nadine Doosjen kreeg met Azzuro evenals winnaar Arne Apers een springfout aan haar been. Met de tijd van 46.87 eindigde de amazone uit Vogel waarde op de vierde stek. Ellen Bri quet schopte met de ruin drie pa len naar beneden en eindigde daar mee als zevende. In de dressuur stuurde Stefanie de Frel met een score van 71.33 pro cent de lichtvoetige merrie Brome- lia in L2 in beide proeven naar de overwinning. Petra Verschueren schreef met de mooi in balans lopende vosmerrie Rubini de eerste proef van Zi ver rassend op haar naam. In de her kansing was Mascha Boone met Zucchere nipt de beste. door Sjaak Sinke AMSTERDAM - De vier Zeeuwse C-junioren aan de nationale C-spe- len, het officieuze NK, zijn in Am sterdam niet in de prijzen gevallen maar hebben wel prima prestaties neer gezet. Tim van de Broeke (Dynamica) fi nishte op de 1500 meter in het veld van 38 deelnemers als vijfde en verbeterde zijn persoonlijk re cord ruim 10 seconden, naar 4 mi nuten en 23.40 seconden. Om brons te scoren had Van de Broeke nog vier seconden van zijn tijd af moeten halen. Zeeuws recordhouder op de 100 meter horden, Edwin van Bemden (AV'56) liep in de serie zijn snelste tijd van 14.31 seconden, daarna in de halve finale 14.50 en in de fina le 14.51. Dat was goed voor de ze vende plaats van de 46 deelne mers. Wouter Leestemaker (AV'56) ging bij het hoogspringen over 1 meter en 65 centimeter, een hoogte die vanaf de zesde plaats nog vier deel nemers haalden. Daar meer fout- sprongen werd Leestemaker op de negende plaats geklasseerd. Bij het speerwerpen deden maar liefst 49 jonge atleten mee. In dat veld verbeterde Tom van den Berg (AV'56) zijn pr naar 43 meter en 13 centimeter. Dat was goed. voor de dertiende plaats. MIDDELBURG - Tessa Baaijens-Van de Vrie uit Goes is twee dagen ach tereen de beste Nederlandse ge worden in Grade 3 tijdens wedstrij den aangepaste dressuur in het Bel gische Hulsterlo. Het betrof een testwedstrijd voor de wereldrui- terspelen in Kentucky (Verenigde Staten. De Bevelandse amazone scoorde met haar paard Riana op de eerste dag 65,9 procent. Op de tweede dag ging het nog beter: 68,5 pro cent. Baaijens-Van de Vrie is nu eerste reserve voor de wereldrui- terspelen. nirnwinniiin11 niii iw MÊKÊÊMÊÊÊKÊÊÈÊB» door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Veel combinaties sloten zaterdag op de dressuurwedstrijd van de PSV Wal cheren bij Stal de Kroo in Nieuw en Sint Joosland hun proeven af met één of zelfs twee winstpun ten. Het hoge niveau en de aan el kaar gewaagde combinaties maak ten de verschillende wedstrijden erg spannend. In de klasse Zi reed Annerien de Dreu in de warmloopronde de Houston-zoon U-Go-Go met 67,05 procent naar de zege. De combinatie uit Heinkenszand bleef de Middelburgse Jolanda van Dijke met haar Dillenburg-nazaat ruim twee procent voor. In de herkansing was het oranje erelint een prooi voor Peter Klaas- se met Zephyr. De ruiter uit Arne- muiden stuurde de mooi bergop waarts gaande Cabouchon-zoon met 63,52 procent naar een nipte overwinning. Annerien de Dreu scoorde een fractie minder en eis te met U-Go-Go met 63,23 procent nu de tweede stek op. „Het loopt best aardig en Zephyr toont nog steeds progressie. Om bovenaan mee te blijven doen is dat ook nodig. Want het niveau in deze klas is hoog en de concurren tie groot", vertelde een tevreden Peter Klaasse. Met een overwinning en een fraaie tweede plaats in de klasse Mi toonde de regerende Zeeuwse kampioene Emily Wiskerke dat ze met Aristocraat klaar is voor het Nederlands kampioenschap, over twee weken in Ermelo. De amazone uit Kapelle stuurde de met veel uitstraling door de baan gaande Tango-zoon in de eer ste proef met het uitstekende to taal van 68,66 procent naar de ze ge. Zij bleef daarmee Elles Kole met de expressief bewegende An- nebella ruim een procent voor. Met die tweede plaats kon Kole best leven. „Natuurlijk win ik graag, maar voor mij is het belangrijkst dat ik fijn heb gereden. En met Annabel- le is het fijn rijden. Het is een paard met drie goede basisgangen, die goed kan bewegen en altijd meewerkt. Ze is pas vijf en ik heb nu in korte tijd punten genoeg voor promotie naar M2. Die stap ga ik ook maken, maar pas als bij de training is bewezen dat de mer rie het aan kan. „In de klasse M2 moet je heel wat meer laten zien. Dus de overstap is best groot. Ook zelf ben ik er nog niet klaar voor. Ik rij altijd mijn proeven uit mijn hoofd. Dat vind ik fijn. Dan moet je niet luisteren naar je voorlezer, maar kun je hele maal concentreren op je paard." In de tweede manche reed Kole de Tuschinski-dochter met 62,66 pro cent naar de vijfde plaats. Priscilla Evertse lijkt met Alinda een goudhaantje onder het zadel te hebben lopen. De zeventienjari ge amazone stuurde de apart bewe gende Sonique-dochter in Li in de warmloopronde met 65,33 procent naar de overwinning. In de herkansing liet de combina-' tie de teller nog hoger oplopen, naar 67,66 procent. De amazone uit Heinkenszand moest daarmee de hoogste eer delen met Evelien Lenaerts die in de eerste proef met Bently als tweede was geëindigd. Het was voor Priscilla Evertse haar vierde overwinning in drie dagen tijd. „Ik rij Alinda nog maar net, maar het klikte meteen. Het is een heel lief paard met alles in zich wat een dressuurpaard nodig heeft. Eentje waar ik hoge verwachtingen over koester."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33