301 sport Goes lief voor Middelburgers Matige opkomst bij elubcross Zeges Rapide Flohil strandt in kwartfinales ranglijsttoernooi BEKERVOETBAL Zeelandia Middelburg komt goed weg met 3-1-nederlaag üekfieip wz^ze tai ,n£ Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een Karcher Window Vac, voor snel en simpel streeploos schone ramen! door Herman Heuvink maandag 23 augustus 2010 HULST - Zowel de mannen als de vrouwen van de Hulster hockey- vereniging Rapide hebben het ei gen Reynaerttoernooi gewonnen. Bij de vrouwen won de eerste se lectie met 4-0 van Ladies Revival, een team van oud-speelsters van Rapide. Bij de mannen versloeg de thuisploeg in de finale het Bel gische Hoegaarden met 4-1. Het was de laatste editie op de accom modatie aan de Grote Kreekweg. In de loop van het nieuwe seizoen v£rhuist de vereniging naar de Wit- tebrugstraat. ALMELO - Bij het met twee sterren gedoteerde nationaal ranglijsttoer- nooi in Almelo is Milou Flohil uit Oostkapelle in de kwartfinales ge strand. De als zesde geplaatste Flo hil, 98e op de Nederlandse tennis- ranglijst, verloor in drie sets (6-4 2-6 3-6) van Anna Alzate. Anne Flohil, de jongere zus van Milou, ging in de eerste ronde met 1-6 2-6 onderuit tegen Lotte Gras. Bij de mannen werd Goesenaar René Lindenbergh in de tweede ronde uitgeschakeld door Floris Kilian (4-6 2-6). Koen van den Berge uit Burgh-Haamstede capituleerde in de eerste ronde tegen Bas de Laat (2-6 3-6). VLISSINGEN - De vijfde clubwed strijd van de MSV de Uitlaat kon niet rekenen op een grote belang stelling. De opkomst was ronduit matig. Suzuki-rijder Steven Ovaa uit Oost-Souburg was de winnaar bij de senioren. De meeste spanning in deze categorie was te vinden bij de deelnemers in de 85 cc-klasse. Bij de senioren kwamen acht deel nemers aan de start. Na twee man ches bleek Steven Ovaa uit Oost-Souburg de sterkste. In de eerste manche moest hij de over winning laten aan Mark Boot uit Burgh-Haamstede. Die vertrok daarna spoorslags naar België om- cjat hij daar de volgende dag een wedstrijd wilde rijden. Ovaa wist in een spannende twee de manche af te rekenen met zijn plaatsgenoten Gian Carlo Buijs en Jeffrey van Kempen. Thijs Lampio uit Vlissingen was de sterkste in de MX 1. In de 85cc-klasse grote en kleine wielen waren de deelnemers in beide manches aan elkaar ge waagd. Na spannende manches was het echter telkens Guido Boone uit Oost-Souburg die als overwinnaar te voorschijn kwam. Tweede en derde werden in beide manches Pim van Strien uit Dirks- land en Boone's plaatsgenoot Lars dè Nood. Bij de kleine wielen was Troy van de Ketterij uit Vlissingen de sterkste, voor Pim van Strien uit Dirksland. Ook de 65cc'ers reden samen. De eerste manche mocht Dailey van de Ketterij uit Vlissingen op zijn naam schrijven voor Jayden Hoek uit Oost-Souburg. In de tweede manche was er de omgekeerde si tuatie. Omdat de grote en kleine wielen apart werden geklasseerd, werden beiden winnaar in hun klasse. Bij de mini's was Jonah Pijnen uit Arnemuiden de sterkste. Joris Lam pio uit Vlissingen bleef echter steeds dicht in de buurt. De klasse MX 2-junioren werd een prooi voor de zeventienjarige Yam aha-rijder Thomas de Ridder uit Koewacht. De tweede plaats was voor Robin de Jonge uit 's-Heer Abtskerke. Hij had daarvoor aan twee derde plaatsen genoeg. De samengevoegde wedstrijd in de klassen van de MX 1 junioren en veteranen werd gewonnen door de veteraan Mykel van de Goor uit Vlissingen. Robert Jans- sens uit Rilland werd winnaar bij de junioren. foto Willem Mieras Zeelandia Middelburg-voetballer Alberto Conde Morgado (groen-wit shirt) draait weg van Trung Tran. door Roeland van Vliet GOES - De voetballers van zon dag-tweedeklasser Goes hadden Zeelandia Middelburg, dat één klasse lager opereert, gisteren een flinke pak rammel kunnen geven in poule 11 van de districtsbeker. Het team van trainer Gérard de Nooijer liet dat echter na. „Na de 3-0 werden we te gemakzuchtig", zei hij na afloop van de 3-1-over- winning. De drie thuisdoelpunten vielen al in de eerste twintig minuten. De eerste was een lucky goal van Ro bin de Pagter, die een als voorzet bedoelde bal achter de Walcherse goalie zag belanden. Daarna tilden Yves Nyemb en Ray Kroon de stand razendsnel naar 3-0. „In de eerste helft hadden we nog vier of vijf doelpunten meer moe ten maken", zei De Nooijer over de kansenregen van de thuisploeg. Ook zijn collega bij Zeelandia Mid delburg, Arjo den Dekker, vond dat zijn elftal geluk had gehad. „We hadden voor rust al op grote achterstand gezet kunnen wor den." In de tweede helft toonden de Goesenaren minder drang naar vo ren. Zeelandia Middelburg gaf ook minder ruimte weg. Den Dekker: „We speelden wat compacter dan voor rust, waardoor de snelle man nen van Goes niet meer zo makke lijk vrij kwamen." Verrassend genoeg scoorde het ge promoveerde Zeelandia Middel burg nog tegen. Abdoe Abdenbi profiteerde twaalf minuten voor tijd van een verkeer de uittrap van de doelman van Goes. Hij pikte hem op en schoot de 3-1 binnen. De gasten speelden toen al even met tien man. Den Dekker had na melijk al drie keer gewisseld toen één van zijn spelers met een bles sure naar de kant moest. „Het was een goede leerschool voor ons", stelde Den Dekker. „Je merkt toch dat Goes beter is. Dat team gaat meedoen in de top van de tweede klasse." De Nooijer vond ook dat er veel voetbal in zijn ploeg zit. Hij heeft met de finalist van de Borsele Sloepoort Cup (verloren van RCS) een prima voorbereiding achter de rug. Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl 9 KXRCHER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32