sport 27 -8 Alliance Vernieuwd RCS ligt op schema in voorbereiding op competitie Ruime zege De Noormannen in derby Terneuzense Boys bedwingt Kloetinge maandag 23 augustus 2010 Zondag-vierdeklasser Walcheren scoort acht keer in het bekerduel met Volharding. middelburg - Het gebrek aan schotkracht brak Arnemuiden za terdag lelijk op in het bekerduel met Halsteren. De Walchenaren kregen in Brabant met 5-2 klop. VCK sleepte in de slotfase bij Alli ance een gelijkspel uit het vuur dankzij twee treffers van Erik Goudt: 3-3. Jong Ambon boekte een ruime zege bij ZSC'62, dat net al veel andere Zeeuwse ploegen ge handicapt aan de aftrap verscheen. Walcheren boekte een ruime zege bij Volharding (1-8), een van de eerste successen van het seizoen. Serooskerke scoorde één keer bij Steenbergen. Dat was genoeg voor de zege. Poule 12. Halsteren-Arnemuiden 5-2 (2-1): Het krachtsverschil was niet eens zo groot. De thuisploeg was wel iets sterker, maar ook Ar nemuiden kreeg een aantal doel kansen. Halsteren sprong daar wat effectiever mee om. Scoreverloop: Matty de Ridder 1-0, Erik van de Watering 2-0, Marinus Baas 2-1, Tom de Bonte 3-1 en 4-1, Noël van Kaam 5-1, Jesper Poort vliet 5-2. Poule 13. Alliance-VCK 3-3: VCK sleepte in Roosendaal tegen de zondagvereniging een niet meer verwacht punt uit het vuur. We sley Smits scoorde voor rust de 1-0 en via Faysal Houba liep Alliance na rust verder uit. Richard Dek zorgde voor 2-1, maar door een tweede goal van Smits leek VCK op een nederlaag getrak teerd te worden. Twee goals van Erik Goudt in de slotfase voorkwa men dat. Poule 16. Steenbergen-Seroosker- ke 0-1 (0-1): Serooskerke begon heel sterk en dat resulteerde in een verdiende voorsprong door Ainsly Jansen. Daarna haalde een hard voetballend Steenbergen het tem po uit de wedstrijd. Serooskerke ging mee in die fysie ke slag, maar vergat daardoor te voetballen. Het resterende gedeel te van de wedstrijd gaf dan ook een rommelig beeld te zien. Poule 18. WC'68-Veere 2-1 (0-0): Voor rust werd er niet gescoord, maar in de 50e minuut kwam Veere door een goal van Ronnie Louwerse aan de leiding. Een kwar tier later zorgde Piet de Graaff op aangeven van Pauli Otto voor de 1-1. In de 74e minuut schoot Job Segers WC'68 naar de overwin ning. Poule 53. MZVC-Renesse 1-1 (0-1): In de eerste helft was Renes- se de betere ploeg. Het was dan ook verdiend dat de gasten via Er- win Wandel de leiding namen. Na de doelwisseling waren de rollen omgedraaid en was MZVC veelal de bovenliggende partij. Alexander Bom bracht zijn team langszij. Daarna liet de thuisploeg nog kansen onbenut. Poule 56. WIK'57-Zeeland Sport 0-0: De wedstrijd was ondanks het ontbreken van doelpunten het aankijken alleszins waard. Zeeland Sport had voor de rust het beste van het spel, WIK'57 er na. Hoe wel beide ploegen voldoende kan sen kregen was en bleef het 0-0. Poule 56. Volharding-Walcheren 1-8 (1-4): Volharding bleek geen partij voor Walcheren, dat zich weinig moeite moest getroosten voor een ruime zege. Via 1-4 bij de rust werd het 1-8. Annis Berber scoorde driemaal, Sjoerd Reijnhoudt was tweemaal trefzeker en Meivin Sonnevijlle, Martijn Jansen en Robin van de Velde elk eenmaal. Voor Volharding scoorde Ray mond Verkaart tegen bij een 0-2-achterstand. Poule 57. ZSC'62-Jong Ambon 2-7 (0-3): ZSC'62 kon door uiteen lopende omstandigheden maar moeizaam een elftal op de been brengen en moest daarom het ini tiatief voortdurend aan Jong Am- bon laten. Na een 0-3-ruststand werd het zo doende 2-7. Voor long Ambon scoorde Martin Waisapy vijfmaal, Ferdy Sabander en Jair Tomasoa waren elk eenmaal succesvol. Ro bin Provoost (1-3) en Nicky van de Velde (2-5) deden namens ZSC'62 wat terug. middelburg - RCS is sterk aan het bekertoernooi begonnen. De Sou- burgse eersteklassers wonnen bij Zaamslag, dat gepromoveerd is naar de eerst eklasse van het zater dagvoetbal: 1-3. In dezelfde poule begon ook GPC Vlissingen met een zege. De klassegenoot van zamslag was met 2-0 te sterk voor Jeka. Terneuzen had op eigen veld geen kind aan Oostkapelle (4-0) en HW was na rust veel te sterk voor Domburg: 0-6. Poule 5. Zaamslag-RCS 1-3 (t-x): RCS zit in de voorbereiding op schema voor de competitie. De zondag-eersteklasser klopte zater dag Zaamslag met 1-3. In de eerste helft had Zaamslag, na een goede start van de Soubur gers, het betere van het spel en kwam via een kopbal van Coen Goossen op een t-o-voorsprong. Alle doelpunten werden met het hoofd gemaakt. Vijf minuten later tekende Besar Xhoxjhaj uit een voorzet van Alfaro Pentury voor de gelijkmaker. Len Eversdijk werd tijdens de rust onwel en bleef in de kleedkamer achter. Na rust speelde RCS met meer flair en dominanter. Dat leidde tot de mooiste treffer van de wed- door Merlijn van Dierendonck westkapelle - Voor De Noorman nen is het nieuwe voetbalseizoen goed begonnen. De promovendus uit Westkapelle won ondanks acht afzeggingen de derby tegen De Meeuwen met 4-0. Zeelandia Mid delburg en Goes zijn de overige ploegen in poule 11 van het toer nooi om de districtsbeker. Marco Schroevers, coach van De Noor mannen, weet dat die twee ploe gen pittige tegenstanders zijn: „Maar het is allemaal weer leuk om te zien waar je staat." Ondanks de absentie van een groot deel van de basis, nam de Westkappelse ploeg vanaf de eer ste minuut het initiatief. Hoewel de beginfase rommelig was, werd na 27 minuten al het net gevon den. Mark Minderhoud tikte de bal na een voorzet van Peter van Alphen simpel binnen: 1-0. strijd. De voorzet van Lorenzo de Groot werd door de hoogopsprin- gende Rudley St Jago schitterend in de bovenhoek gekopt. Een kwar tier voor tijd bepaalde Xhoxjhaj met een kopbal de eindstand op 1-3- Michel Leonhart was tevreden over zijn selectie. „We hebben een aantal nieuwe spelers moeten in passen. De sfeer is prima. We zijn ten opzichte van vorig jaar niet ver zwakt. Alleen de ervaring en de slimheid van Dennis en Gérard de Nooijer wordt gemist, maar dat komt in de toekomst wel", zei de trainer na afloop. GPC Vlissingen-Jeka 2-0 (1-0): Een verdiende zege voor de thuis ploeg. GPC speelde het meest ver zorgde voetbal, terwijl Jeka zich be perkte tot een opportunistische speelwijze. Uit een vrije trap van Jesper de Vlieger nam de thuis ploeg in de eerste helft de leiding. Een mooi uitgespeelde aanval in de tweede helft leverde de beslis sende 2-0 op van Grigor Sahakjan. Poule to: Terneuzen-Oostkapel- le 4-0 (2-0): Terneuzen had wei nig te vrezen van het ver van com plete Oostkapelle en won dan ook gemakkelijk met 4-0. Dominique Het was vooral de strijdlust en de wil om te winnen van De Noor mannen die de wedstrijd ten goe de kwam. De Meeuwen liep voor al achter de tegenstander aan en kwam in de eerste helft, op een paar schoten na, niet veel in het wedstrijdbeeld voor. In de tweede helft kroop de ploeg uit Zoutelan- de iets uit zijn schulp en bood meer tegenstand. Die verdween weer toen Theo van Alphen in de 66e minnut vanuit een corner de 2-0 maakte. Na die treffer liet De Meeuwen het hoofd hangen en kon De Noormannen het karwei afmaken. Tien minuten later scoor de Niels Dominicus de 3-0, na een uitstekende loopactie en steekpass van Rick Hengst. In de 87e minuut liet Menno de Nooijer voor de vierde keer het net bollen en bracht de eindstand op 4-0. Geen slechte uitslag gezien de per sonele problemen. De spelers in Verlinde scoorde zowel in de ue als in de 22e minuut en legde het duel daarmee al voortijdig in een definitieve plooi. Oostkapelle kreeg daarna nog wel kansen om terug te komen, maar onmiddellijk na de hervatting ver dedigde doelman Thijs van Wage- ningen slecht uit en kon Domini que Verlinde de stand naar 3-0 op drijven. Tom Janssen zorgde daarna nog voor 0-4. In de slotfase kreeg Niels Burm nog maar eens een rode kaart. Domburg-HW'24 0-6 (o-x): Bei de ploegen konden niet in hun sterkste opstelling aantreden en dat vertaalde zich in de eerste helft in een matig duel. Pas na de hervatting (toen het sco rebord o-x aangaf omdat Robbert van Driessche als enige had ge scoord) kreeg HW'24 meer greep op de tegenstander. Toen liep de score van o-x ook snel op naar 0-6. Dennis Buijs en Tim Mechelink vonden als eersten de weg naar het doel van Domburg, waarna Niek Luime (een eerste jaars A-junior) met drie doelpun ten op rij de hoofdrol naar zich toe trok: 0-6. kwestie waren bij Decibel Out door, een jaarlijks muziekfestival. Schroevers: „Ik had vandaag een elftalleider en twee A-junioren op de bank. Dan is het leuk dat je ze met deze stand allemaal kan laten invallen. We hebben geprobeerd de wedstrijd te verzetten, maar dat is op het laatste moment afge ketst." Een goed begin voor De Noorman nen van het nieuwe seizoen na een wat mindere reeks wedstrij den in de voorbereiding. Schroe vers: Ik vond dat we vanaf de eer ste minuut het initiatief hadden. We speelden gewoon om te win nen. Ik ben wel blij dat er een stij gende lijn in zit." De Noormannen- De Meeuwen 4-0 (1-0). 27. Mark Minderhoud 1-0, 66. Theo van Alphen 2-0, 76. Niels Domini cus 3-0, 87. Menno de Nooijer 4-0. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Aantal toeschouwers: 100. terneuzen - Het bekerduel tussen Terneuzense Boys en Kloetinge was zaterdagmiddag al verre van fraai. Maar toen Boys-middenvel- der Randy van Overmeeren in de vijftigste minuut rood zag (twee keer geel) na een forse overtreding op Kloetinge-aanvoerder Corné Schilperoort en hij bleef doormek keren, daalde het niveau tot een be denkelijk peil. Kloetinge zag geen kans de numerieke meerderheid uit te buiten. De hoofdklasser bleef tegen de Terneuzense eersteklasser steken op een 1-1-gelijkspel. De thuisploeg kwam al na één mi nuut op voorsprong door een ei gen doelpunt van Jaap Esser. Na ge klungel in de defensie liet de verde diger van Kloetinge zijn doelman Edgar Verhage (vervanger van de geschorste Jaco van der Schee) met een kopbal in eigen doel kansloos. Vlak na de rust poetsten de bezoe kers de achterstand weg. Etiënne Mallie schoot raak na een vloeien de combinatie tussen lngmar Quist en Daan Esser. Kloetinge-trainer Cees Houtepen was opvallend mild over de matige prestatie van zijn ploeg. „We heb ben de hele week keihard getraind. En dat zie je terug in ons spel. Ver wijten wil ik de jongens niet ma ken. Je krijgt een geluksgoal tegen en voor de rest geef je maar één kans weg. Na de rust was er geen doorkomen meer aan", zei hij. Houtepen kijkt tot dusverre tevre den terug op de voorbereiding, die zeges opleverde op onder meer RCS (3-x) en jong Dordrecht (3-1) en waarin hij nieuwelingen als So- fyan Azzagari (eigen kweek), lng mar Quist (ex-Zierikzee) en Abdul lah Asian (ex-NAC) moet inpas sen. „)e kunt er op wachten dat je eens tegen een dompertje aan loopt. Natuurlijk wilden we van daag graag winnen. Maar dat wil len we woensdag ook", blikte hij vooruit op het bekerduel om de KNVB-beker tegen topklasser WSB. Een zege in dit duel levert Kloetin ge een - lucratieve - thuiswedstrijd tegen SC Cambuur op. Terneuzense Boys-Kloetinge 1-1 (1-0). 1. Jaap Esser 0-1 (eigen doel punt), 50. Etiënne Mallie 1-1. Scheids rechter: C. Pijpers (Breda). Rode kaart: Randy van Overmeeren (twee keer geel). Aantal toeschouwers: 125. Randy van Overmeeren (links) van Terneuzense Boys en Sofyan Azzagari sprinten achter de bal aan. Van Overmeeren kreeg in de vijftigste minuut rood (twee keer geel). foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29